Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
waiter in his 60s 07.09.2003 u 22:26:40 profil autora
znamo da nam vladika fura nekog đukca po groblju,
kako vi ostali stojite s ljubimcima ?

moji zadnji klj-i su bili lovački terijer imena ogi i
kornjačica imena jebač ( stalno je zajahivala plastičnu
palmu u svojoj posudici ). u zagrebu sam pokušo imat ribicu
bez imena, ali mi je jadna krepala. nisam ja kriv, od
gladi je crkla. al bar je imala kul sprovod - flašnio sam
ju daun d tojlet, ko u američkim filmovima


~ sneaky little priest trying to reach out to the swine ~
cruzer 08.09.2003 u 00:14:27 profil autora
imala sam nekih 40 ribica-sve su umrle, prije toga psa binga(po onom psu iz istoimenog američkog za djecu filmatri dana-mama ga nije mogla podnijet u stanu, prije toga dvije male i jednu veliku papigu,male su jedna drugu umrtvile a velika je budila cijelu ulicu ujutro u šest pa je tata rekao da je uginula ,u biti ju je pustio jer su ga smeća iz ulice pritisnula.
nikad ništa od mene i životinja , inače jako bi radi imala konja.

i naravno sad za zadnji roćkas sam dobila zeca nenad-od milja neno. i nije ni on stan preživio, sad sam ga poslal kod bake u slavoniju , tamo je sretan. neno ju rok.
dulce 08.09.2003 u 00:45:11 profil autora
ja imam sestru. jel se to racuna?
dju 08.09.2003 u 09:18:35 profil autora
U Vitezu mačak Sax, sestra ga je početkom osamdesetih dovukla s Korčule. Godinama je bio peti član obitelji, obožavali smo ga.

U Zagrebu, u stud. domu "Cvjetno naselje" mačak Arsen, kojeg sam preko oglasa na Radiju 101 dobila od jedne usidjelice. S njim sam dobila i punu sobu buha, što sam morala prijaviti upravi doma, pa su me nakon prskanja svih soba na katu zamalo izbacili iz doma. Arsen je pobjegao.

U podstanarskom stanu mačka Mima Laševska, s njom je bilo sve super sve dok nisam otišla na stipendiju u Poljsku, pa su se moji cimeri nastavili tako brinuti za nju da sam je morala pokloniti na selo.

Zadnji i najdraži kućni ljubimac - labradorica Buba, koju mi je poklonio bivši nakon što sam se za ozbiljno spetljala sa sadašnjim, tj. Krešom. Krešo je u tome vidio perfidno nastojanje mog bivšeg da me, preko ljupkog psa, stalno podsjeća na sebe, ali je istovremeno taman bio u fazi nagovaranja da preselim k njemu, a moj je uvjet bio: S Bubom ili nikako.
Ofkors, uselile smo obje.
Buba je zavoljela "očuha" Krešu, nevinom i bezinteresnom ljubavlju bebe-psa, na što ni on nije ostao ravnodušan. Bivši je shvatio da sam za njega izgubljena, zajedno sa psom.
Kad je Buba porasla i počela nam preuređivati stan (izgrizla je sve štokove i vrata, izrovala parket i napravila rupe u zidovima) znali smo cijeniti njezine afinitete za građevinu i uređenje interijera, ali nas je vrijeđalo što nas o svojim planovima za preuređenje uopće ne konuzultira.
Kad smo počeli praviti bebu, Bubu smo pokolonili jednoj veseloj obitelji koja živi u ljupkoj kućici pod Sljemenom.
Svi su sretni osim mene. Fali mi Buba.
Kad mi dijete poraste, sazvat ću obiteljski sastanak i nedemokratskom metodom provođenja samovolje objaviti da kupujemo psa.
Eto.

sadrzaj je izmijenio/la - dju u 08.09.2003 u 09:20:02
zv 08.09.2003 u 11:01:21 profil autora
to do: svaš
ja imam jako ruznog macka koji ima neobicno svojstvo da ucestalo te samovoljno mijenja IME.
sad zadnji put kad sam bio doma rece da se zove gaboretta.
i tako...
a dolunjo je jos jedan macak. prekrasan bijeli umiljati.
taj uopce nema ime...
vlado 08.09.2003 u 13:02:24 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Moram ovim putem da ostro reagiram na one Waiterove rijeci "nekakvog djukca po groblju"...

Nije to NEKAKAV djukac, vec clan obitelji, moralna vertikala, duhovni savjetnik - moj pas Djuka!!!

A to sto ga setam po groblju mozda zvuci morbidno, no ne i nakon ovakvih dogadjaja:
tako se mi shetamo, negdje oko pola dva po noci, na groblju nema zive dushe doslovno i vidim ja da je Djuka sjeo ispod drveta i zabuljio se u krosnju.
Ja ga zovem, ajmo, a on ni makac...
Dodjem do njega, pogledam znatizeljno u krosnju a u krosnji - sova! Prava, velika, ko iz filmova - sova, sovuljaga!!!
I sad Djuka i ja stojimo i buljimo u krosnju...
Sova nas je trpila nekoliko minuta, a onda apsolutno beshumno, bez ijednog zvuka, rashiri svoja dvometarska krila i odleti...
Ja i Djuka se pogledamo.
Veli on jel ti to vidis?
A vidim, buraz... Zbog tebe vidim.
Filip 08.09.2003 u 13:31:48 profil autora
imao sam akvarij pun ribica, dvije kornjače i jednu papigu. baš sam ih dobro "čuvao", pa sad mi uopće ne dozvoljavaju da imam kućnog ljubimca.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
cruzer 08.09.2003 u 14:54:18 profil autora
draga dju primi puno pusa od mog brata arsena.
dju 08.09.2003 u 14:57:54 profil autora
cruzer, je li ti se brat stvarno tako zove? po dediću?
moj mačak br. 2 je ime arsen dobio po liku iz jednog romana, kao i mačka br. 3 - Mima Laševska.
u svakom slučaju, uzvraćam pusu.
piggy 08.09.2003 u 15:51:14 profil autora
Moj pas se zove Đuro, japanski čin (izgleda ko pekinezer, al nije. crn je i ima bijele šapice) i na privremenom je boravku kod mog starog. jerbo on ima kuću i dvorište, a mi stan i bebu.star je 5 godina, a kad sam nabasala na njega u pet-shopu bila sam uvjerena da je mačka, bil je tak mali..jako je drag i najviše voli kad ga se vodi na parenje. pravi muškarac.
dju 08.09.2003 u 16:24:46 profil autora
E, jeste mi maštoviti! Vladika dao ime Đuka, ti Đuro. Mogu nagađat na što vama dvoma vuče ovo moje Đu
O, sirota i kukavna ja, još ću se morat prekrstit...
A šta je falilo starinskim psećim imenima Bobi, Bleki, Džeki, ha?
piggy 08.09.2003 u 16:40:58 profil autora
e, dju ne znam za Vladu i njegovog dlakavog prijatelja, al moj Đuro star 5 godina, daklem nema nikakove veze iliti asocijacije a zakaj Đuro? e, baš zato kaj su mi na jetrica išla ta imena za pese, posebno te minijaturne. ovak' kad velim da mi se pas zove Đuro svi očekuju nekakvu mrcinu

a bajdvej, imala ja i ribicu zlatnu, imenom Sunčana. al odapela jadna ljetos,nakon tri godinice, ubile ju vrućine... morat ću kupit tu jebenu klimu više! da ne bi ja odapela!
trixy 08.09.2003 u 21:00:08 profil autora
volim maštovita imena za kućne ljubimce. mrzim kad se mačka zove miki, papiga piki - pikica...

moj se zamorac zove mirko. po mirku i slavku. dobio sam ga za rođendan od zumbula i društva prije 6 godina i još je živ, debeo i veseo. samo mi se čini da više ne čuje. a i više spava nego prije. a kažu da žive do 8 godina.

kad sam bio mali dovlačio sam sve mačke lutalice doma, koje su ubrzo 'misteriozno' nestajale. imao sam kanarinku koja je pjevala (mada kažu da samo kanarinci mogu pjevati - laž, ova je i jaja legla) a najviše je voljela kad je zatulio miroslav ilić (to su mi starci slušali). onda papigicu koja mi je uletila kroz prozor.

dok mene još nije bilo ukućani su mi imali zlatnu ribicu koja je iz nekoliko pokušaja skokom iz akvarija učinila suicid.
waiter in his 60s 09.09.2003 u 00:41:14 profil autora
kad sam bio mali dovlačio sam sve mačke lutalice doma, koje su ubrzo 'misteriozno' nestajale


ubojico !

~ sneaky little priest trying to reach out to the swine ~
sadrzaj je izmijenio/la - waiter in his 60s u 09.09.2003 u 00:41:37
waiter in his 60s 09.09.2003 u 00:42:29 profil autora
ja imam sestru. jel se to racuna?


samo ako je dlakava, ima perje ili ljuske. može i sve skupa


~ sneaky little priest trying to reach out to the swine ~
dulce 09.09.2003 u 10:45:49 profil autora
jok. ima samo kandze.
Depressed 09.09.2003 u 11:06:23 profil autora
Ja sam oduvijek imao macke, a sad Lo i ja s veseljem hranimo nas mali zooloski vrt...
Tu je Donna, Nas mali debeli lajavi koker star 14 godina, ali jos uvijek zivahan, jedino je ogluhnula pa ju sad izuzetno veseli kad su u kuci u upotrebi bubnjevi jer njih cuje :).
Macak ima ime Karel Šapek ali ga zovemo Mačak jer nam je to sladje. On zivi oko kuce, a smije i uc unutra kad smo mi doma. Jako voli miseve. Ali misevi njega ne.
I nas najsladji ljubimac koji si je stvorio dosad samo jednog neprijatelja (Elektroa). U malom kotacu on svaku noc pretrci svojih 11 Km koliko navodno hrcak pretrci na noc. Ne boji se visina, sto nije dobro jer ima foru da skace bungee sa stola, a nema uze za bungee. On se zove Trcko
trixy 09.09.2003 u 20:14:24 profil autora
ubojico !

to reci mojim ukućanima i njihovim susjedima.
DanMrak 09.09.2003 u 21:29:08 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
hej ljudovi...evo i mene nakon duuuuugog al opet prekratkog ljeta...

što se životinja tiče..osim mog dragog brace(koji je kao životinja zapravo vrlo svestran-reži,grebe,vrišti,grize,ponekad laje,gmiže po podu....) imam još i jednu malu kujicu Bou....maltezer.

ko mala sam imala dosta životinja...ribe-koje su me više manje brzo napustile.zapravo,bila je jedna koja je ful dugo živjela.kojih 5-6 godina mislim.zvala se Dado(po letećim medvjedićima).kad je uginula imala sam kojih 9 godina. sjećam se da sam se probudila i otisla pogledat ribicu,a ona je plutala na boku. ja sam sva ponosna otrčala u sobu mami i tati,i veselo ih pozvala da dođu vidjet kako riba spava.onda su mi srušili sve dječje iluzije i rekli da je ribica zapravo uginula.:-(

imala sam još zamorca,zeca,2 hrčka,papigu...

no pas je definitivno najdraži i najsimpatičniji...i bar mi se neko veseli kad dođem doma...i to uvijek iznova.;-)
trixy 10.09.2003 u 19:34:44 profil autora
ma zamorci su super kućni ljubimci. preporučam!
arhimed 10.09.2003 u 20:44:01 profil autora
nemam sreće s kućnim ljubimcima. ili nekud odlutaju ili ih pokupi neko motorno vozilo. imao sam samo pse i mačke i niko od njih nije ostao duže od dvije godine.
zumbula 11.09.2003 u 09:05:54 profil autora
Imam malog živčanog pinča Perlu. Eto navukla sam se na te nervčike valjda zato kaj sam sama inertna, pa mi paše njihov temperament.Mada je već stara 10 godina još uvijek je u muvingu i grize djecu i nepoznate a bome i poznate koji joj se ne sviđaju.Od kujica gotivi samo pinčicu Neru i poneke muške. Skužila sam da voli čupave mješance i pudle. Velike pse i kujice koje nisu pinčica Nera uredno napada.
vlado 12.09.2003 u 16:14:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Da Zumbulice, i onda gazde ovih većih pasa moraju bježat da bi VAŠI ljubimci preživjeli. Takozvani, "apsurd šetanja psa".
zumbula 15.09.2003 u 08:45:32 profil autora
Točno.