Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
zumbula 03.09.2003 u 14:28:03 profil autora izmijeni

Prvo da se ispričam dečkima što smo nakon 'Ljeta u zlatnoj dolini'zbrisale iz pozorišta, ali bilo nam je važno vidjeti i osjetiti grad što više u onako kratko vrijeme. Najbolji filmovi kao što je rekao Zomri bili su prikazani prije našeg dolaska no..
Prvi put da sam rezuckala kupončiće i slala ih, pa još k tome žicala prijateljicu jednu i drugu da čuvaju Večernjake. Dakle, poslala sam bahato tri koverte. Svaku sam ubacila u drugi sandučić. Knežija, Gornji Grad, Centar. Kako je ovaj na Gornjem Gradu pored krovova ne sumnjam da je baš taj bio izvučen.Krenuli 21. u 13 trebali u 12, da se mene pitalo kretali bi ujutro. ali, dobro. Kombi Generalturista, simpatična novinarka i njen dečko. Na prvi pogled simpatičan i vozač, ali kasnije će se otkriti da je on jedan od onih sveznajućih tipova koji se rijetko ili nikada ne primaju za džep da bi platili bar svoj dio računa, ali uredno se šmajhlaju za sve runde ića i pića. Ne obraćam nikad na to pažnju, pa dok skužim već je kasno za spuštaljke.Dakle sve što prati put iza Slavonskog Broda depresivno je. Gradi se da, ali ono malo novih kuća novopečenih bogatuna sa stranim registracijama uglavnom su tornjići sa lavićima i tigrićima u barbi rozoj ili munjeno žutoj boji, ali zato ne moramo preći Brod možemo se slobodno uputiti do Trešnjevačkog placa ili okolice Zagreba, pa ćemo uživati u istom. Dolazak u Holiday inn, auto koji čekaju ispred hotela i furaju na projekcije goste hotela. Stroj za peglanje za koji smo mislile da je sprava za vježbanje(to je tako kad su ti tri zvijezdice vrh, di ćeš pet)Izvrsna organizacija, pažnja i srdačnost koja godi. Sve je nekako opuštenije. Dali zbog filmskog festivala ili je tako inače? Ne znam, ali uživam. Debljam se kod Ferhatovića, guštam iz fildžana. Naravno ni to ne znam sipam kavu u dvije kockice šećera i glumim da mi nije preslatko. Prihvaćam stereotipe o krutim zagrepčanima i opuštenim bosancima...dali zato jer sam ovdje samo tri dana neznam i ne želim znati, bar još malo...slikanje se moralo obaviti. S koliko volje vidi se po fotki na kojoj izgledam kao golman nekog nogometnog kluba u usponu. Gledala sam 'Ljeto u zlatnoj dolini' i 'Gori vatra' Filmovi su dobri. Slažem se sa onim koji je napisao da je kraj filma Gori vatra prepatetičan i nepotreban. Ali, od svega onako stvarno bilo mi je najdraže kad su se isti tren čim sam ih nazvala pojavili Nikola i Mirza i zahvaljujem im se na prekrasnom društvu duhovitih ljudi...Ado i ostali...Nikolina simpatična cura. E, da ljudi Nikolin šarm već poznajete, ali ja sam i Mirzin upoznala...bilo je tu još puno lijepog i velikog...Ilidža...vrelo Bosne...najmanje filmova, ali ne žalim.Ta sam tri dana stvarno bila sretna.

15.05.2024 u 03:06:51
 
oblikovanje:
sadržaj: