Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Depressed 31.08.2003 u 17:43:22 profil autora
opet malo privatizacije medija :), ali kad mi zelimo to podijeliti s vama, dragi prijatelji.
ovo vam pisemo lolli i ja (!)
uglavnom, snimili smo novu pjesmu (da ne bi neko posumnjao da mozda radim nesto akademski korisno, op. lo), razmisljali bi li ili ne bi li, ali ipak bi vam ukazali na nju, pa ko hoce nek si poslusa :) vise o tome, na nasem siteu http://free-zg.hinet.hr/rkane, pjesma se zove 'Penguin in a golden coat' (nemojte slucajno druge slusat! :) ), pa eto..........
arhimed 02.09.2003 u 12:44:36 profil autora
dip, pokušao sam otvoriti vašu stranicu, ali ne ide. ne znam u čemu je problem, prije sam mogao.
Filip 02.09.2003 u 15:32:00 profil autora
dip, nisu uzaludni oni komentari kojih ste dobili na sajtu. čestitam!
samo nije mi jasno.. jel može ta pjesma da se skine sa sajta ili se samo može preslušati?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
piggy 02.09.2003 u 15:55:15 profil autora
ko prvo, nisam nikakav glazbeni ekspert i ne znam stručne izraze, pa ću onak' seljački - osnovna mi je melodija oke,al tam kod 3-će minute ne kužim efekt vjetra, zašto i čemu...mislim, mogli bi to bez beda izbacit. čini mi se da ima mrvicu previše tih elektro-dodataka. đitra je najbolja.i zakaj nema vokala?
Depressed 02.09.2003 u 18:01:47 profil autora
Wow, pa netko i komentira :) bas sam hepi. A bas je dan radan, razveselili ste me :)
Site bi se trebao moc otvorit bez problema, jedino ako imas netscape, onda vjerojatno ne ide.
Pjesma se moze downloadat, desni klik na link i save target as.
Pjesma inace je malo duza, jucer smo ju lo i ja srezali za minutu i sad je super (al ta verzija na zalost nije na netu, tako da mozete cut samo ovu duzu)... moze vam se svidat, moze i ne, tako da...khm...vjetar ne ide van, pjesma ima koncept koji je do sada pogodio jedino nas basist :) i nije daleko od naslova pjesme...
Depressed 02.09.2003 u 18:03:42 profil autora
ps: E da, i pjesma nema vokala zato sto je to instrumental
Filip 02.09.2003 u 19:28:36 profil autora
ps: E da, i pjesma nema vokala zato sto je to instrumental


logično, zar ne?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
piggy 02.09.2003 u 20:38:41 profil autora
ma da? ko bi reko? mislim, nisam upoznata s prijašnjim uradcima, pa reko' morebit da je ovo neka radna verzija..inače radite sam instrumentale il..?
trixy 02.09.2003 u 21:16:51 profil autora
odi na Link i informiraj se bolje

mislim da postajem fan robbie kane-a, sviđa mi se jako.
btw, san mi puuno bolje zvuči nego so long , mada mi je u eng. verziji vokal bolji , pogotovo onaj efekt na glasu pri kraju

sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 10.09.2003 u 19:17:05
arhimed 03.09.2003 u 04:05:27 profil autora
pridružujem se pohvalama. stvar zvuči jebački. na hard disku imam 3 vaše pjesme ('osobni vrag', 'nema ništa bolje' i 'san'), ali pingvin je najbolji.
Depressed 03.09.2003 u 15:04:35 profil autora
Wow, trixy, havla za zalaganje :)
Piggy, sorry, nisam ja to tako ozbiljno mislio.
Ali znam da smo vam napisali da NE slusate druge pjesme, sad mi je neugodno....to su sve ionako nedovrsene pjesme, osim Osobni vrag koja je kao zavrsena, ali to smo snimili prije 2.5 godine dok o programiranju bubnjeva nisam znao stvarno nista, iako ni sad ne znam puno vise :) Ipak, Pingvin je prva pjesma na kojoj bubnjevi lice na nesto, cak sam vrlo zadovoljan njima. Nema nista bolje je najlosija pjesma...trebao sam je maknut, nemojte to slusat :( I trebao bi stvait kracu verziju Pingvina, ipak je znatno bolje (a da se ni ne skuzi). A jos vam i razne slike dugujem....ma da, sve ce to biti jednog dana :)
Filip 03.09.2003 u 16:45:49 profil autora
hopaa.. sad sam se sjetio.. pa ja sam imao privilegiju da poslušam ovu pjesmu (okej, možda neku početnu verziju pjesme) već u 7. mjesecu. zar ne, dip? zar ne?
jedno pitanjce.. što mislite, koji je instrument onaj na samom početku pjesme?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
arhimed 04.09.2003 u 01:13:09 profil autora
pa valjda je to onaj indonezijski instrument kojeg si spominjao. kalimba ili tako nekako. ne mogu se sjetiti tocnog imena.

daš mi cviki-pusu ako sam točno odgovorio?
Depressed 04.09.2003 u 09:15:03 profil autora
E nije...
Da stvarno, Filipa smo vec prije izgnjavili pjesmama, uopce se ne sjecam, ali moguce je da je on cuo prvu verziju. a ta je bila grozna (iako je pocetak bio vise manje isti). Nego, ponuklali su me Filip i Arhimed. Ko pogodi (osim Filipa, heh) sto je to na pocetku pjesme, dobi tu pjesmu na cedeju s originalnim potpisima . Naravno da se salim, ali evo, dobiva cugu .
sadrzaj je izmijenio/la - Depressed u 04.09.2003 u 09:15:50
Filip 04.09.2003 u 19:17:40 profil autora
Ko pogodi (osim Filipa, heh) sto je to na pocetku pjesme, dobi tu pjesmu na cedeju s originalnim potpisima

jebiga..



On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 05.09.2003 u 21:43:05 profil autora
uz rizik da ispadnem smiješan - mene 'instrument' na početku pingvina podsjeća na puhanje zraka kroz slamku u čaši vode, pa provučeno kroz efekte sad me je sram
Depressed 06.09.2003 u 00:20:07 profil autora
A ne, ne, samo daj. Uostalom, skroz dobro razmisljas, ali nije :) Niti blizu :) Ali pravac razmisljanja je dobar. Anyway, cini mi se da je ova moja nagradna igra jos besmislenija od zv-ovih. Nema veze....mozda uskoci neki hint kasnije, tek tolko da se igramo.
trixy 06.09.2003 u 23:36:18 profil autora
za razliku od zv-ovih, ova je bar razumljiva ;o)
ajmo dalje - veš mašina?
trixy 06.09.2003 u 23:36:50 profil autora
ladin motor?
Depressed 07.09.2003 u 21:31:50 profil autora
Ladin motor - e nije!
Blizis se tocnom odgovoru...motor je u pitanju, elektromotor stovise, a uz to ti je hint ili asocijacija: bakini(ili bilo ciji) kolaci + graham coxon u pjesmi "bugman" negdi na oko 2:15 pa nadalje
Filip 08.09.2003 u 13:27:52 profil autora
trixy, ako obećaš pola nagrade.. dobićeš odgovor na mail.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
jelena 08.09.2003 u 13:47:43 profil autora
mikser
Depressed 08.09.2003 u 14:05:06 profil autora
Mikser...da...za kolace...ali moras obratiti paznju na to sto je graham coxon iz blura radio u pjesmi bugman nakon 2:15, jer je to sljedeci korak :)
piggy 08.09.2003 u 14:37:36 profil autora
toster u jakuziju
Depressed 08.09.2003 u 15:17:54 profil autora
Ma, zanio sam se ja malo, ono sto je uslijedilo nakon sto sam zgrabio mikser u ruku nitko ne bi nikad pogodio...bravo bravo Jeleno! To je mikser. Eto sto covjek radi s beskorisnim poklonima od lolline mame (ni lo ni ja ne znamo radit kolace). Svemu se moze nac primjena. Ono sto niste imali sansu pogodit je da sam ja taj mikser ukljucio i onda priblizio magnetima od elektricne gitare i tako dobio iz gitare zvuk slican onom od coxona u pjesmi bugman. A onda mi je to bilo preobicno pa sam otisao korak dalje i odsjecak svega toga sam stavio u sampler jer mi je bila namjera naucit kak taj sampler uopce radi...A u sampleru sam jos napravio jednu sitnicu koja je uzrokovala da se sve cuje ko ispod vode ...to me je onda inspiriralo na sviranje gitare itd. pa je nastao pingvin. Eto, to je bio moj prvi pokusaj sampliranja :)
A Jelena, sad moras hitno doc u Zagreb da te mogu odvest na cugu (jer je to nagrada)
trixy 08.09.2003 u 20:35:09 profil autora
ma, sljedeći pokušaj bi mi bio mikser.
časna pionirska :)
a ono s veš mašinom je ziher zbog onog podvodnog efekta.

ne znam kako drugima, ali meni je skroz zanimljivo to kako opisuješ kako radiš efekte, pjesme... možda bi mogao i temu otvoriti o tome?
Depressed 09.09.2003 u 13:59:03 profil autora
E, da, trebo si bit brzi...:) Rado bi ja nadugacko i nasiroko pricao o tome kako se dobije pojedini zvuk ali to bi naislo samo na tvoje odobravanje. Jednom cu pocet pisat clanke o tome pa cu ti ih mejlat. Dotle me ti samo pitaj ako ti nesto nije jasno.
Depressed 09.09.2003 u 14:08:14 profil autora
E, da. Sad ima i kratja verzija koja krace traje. Skoro minutu kratje.

Evo link: Link

sadrzaj je izmijenio/la - Depressed u 10.09.2003 u 10:08:59
Depressed 09.09.2003 u 14:09:32 profil autora
Hmmm zv, forum ti se ne ispisuje dobro. Ovaj link gore nije link :)
sally 10.09.2003 u 01:04:44 profil autora
jes. ne bi trebalo pisat url, kod za link je ["a"] bez navodnika.

Link
lajk dis.


sadrzaj je izmijenio/la - sally u 10.09.2003 u 01:07:20