Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
zv 27.08.2003 u 18:26:58 profil autora izmijeni

opet sam prekap'o po policama sa starim novinama. sad sam naletio na nesto deblju hrpu casopisa godine nove (u mene ih sedam + jedan, taj definitivno zadnji. ostali, ovi izmedju sedam i zadnjeg su poput racica. rakove djece, jer - vidite - u mome se zivotu pojavila sestrica koja uopce nema obicaja paziti na stvari. tak da to nije ovak evidencijom arhivirano ko moje ).
volim cuvati i prelistavati stare novine i casopise radje nego stare fotografije. to je jedan od paradoksa. kad slika ne vrijedi tisucu rijeci. mozda vrijedi u pocetku, ali s vremenom... i vise volim okolinu nego sebe promatrati s vremenskim odmakom (makar i tako malim kao sto je pet godina npr.). a za to mi trebaju casopisi i knjige...
prelistavam malo...
ah sjecam se sad da sam na kiosku kupio tek broj 2. pa sam onda - zima 1998 - pisao neko pismo kao urednistvu valjda pa su mi poslali prvi broj - ljeto 1997. kuriozitet je i glupa cinjenica koje se tuzno prisjecam da sam se odzdravio sa hail hitler. s tim da je hitler bilo prekrizano. ne sjecam se tocno al brijem da je to bilo ono neko smrdljivo doma neofasista u vlasti pa je to valjda bila moja pubertetska odmazda ili oporba. whatsoever. ekipa mi je za djabalesku poslala novine. bas sam bio ponosan na njih i na sebe.
anyway listam ja tako novine iz ljeta 1997. interviewi i price sa antom tomicem i zoranom fericem. borivoje radakovic i robert perisic (on je meni vidite tako genijalan pisac ali mi je istodobno tolikotoliko jadan kao alkoholicar da ga ne podnosim). Tatjana Gromaca (di je ta sad?). Uglavnom okej stivo.
U drugom broju pak edvard popovic lamentira (nakon novinarevog - glumi ga simo mraovic - pitanja o rolanju sa pipsima , a zato jer je ovaj u recenici prije opisao utrine kao tuzan kraj gdje je svaki dan prosinac. to potvrdjuje i đurđa - kraljin pas! u tom lamatanju spominje korner, dinamo, jug, etc. super simpaticno )
posebno mi je zabavan treci broj (zbog intervjua sa drazenom lalicem - njega sigurno primjecujete na drzavnoj televiziji nakon svake utakmice u kojoj nasi nabijaci rade zulume! uglavnom on mi je sad skroz drugi neki. jako je zabavan.)
btw, stio bi pitat tko se jos u dobrom svjetlu sjeca odgoja djevojaka u ceskoj?!?
od cetvrtog broja tu su matakovicevi stripovi. i ivice ivanisevica tekstovi obaraju.

a onda... onda sam otvorio kutiju sa starim biljeznicama

15.05.2024 u 06:30:50
 
oblikovanje:
sadržaj: