Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
vlado 10.08.2003 u 19:58:32 profil autora izmijeni

Da se odmah razumijemo, nisam nekakav vatreni i pasionirani slusac Massiva... I budimo jos iskreniji, da nije dolazio Filip, tesko da bih izdvojio 250 kuna za koncert... Pomalo nervozan sam isao na koncert, jer, ono, za dvije stotine i pedeset kuna ima da - lete...
Jos sam prije koncerta sreo Bozanica koji mi je seretski dobacio da im je zadnji koncert kojeg je gledao bio - katastrofa... Bas ti hvala, rekoh...
I tako, sjeli samo gore u onaj birc iznad, narucili pive i malo pricali... pocinje Urban svoj set od 30 i nesto minuta... Sviraju cvrsto i poletno... Pri kraju prve stvari spontano nastavljamo razgovor...
Pri kraju Urbana i mi smo dolje, kupujem pivu, Filip me upoznaje sa frajerom iz Mizara (i pjevac se muvao okolo), utvrdjujemo da je "Pocasna strelba" jedna od deset najboljih pjesama u zadnjih desetak godina... Frajer se cudi dobrom odazivu na njihovom zadnjem koncertu u Aquariusu... Zakljucujemo da ne smijemo biti zrtve losih kontakata i osjecaja "druge planete" izmedju nase dvije, prilicno bliske, sredine...
I pocinje koncert Massive Attacka...
Stage je garniran video-zidom na kojem pice slova, kao u Matrixu...
Sve je savrseno...
Zvuk odlican. Tempiranje stvari jos bolje... A na video-zidu? Samaranje!
Pojavljuju se, naprimjer, suhoparni statisticki podaci (kontam gdje je Darkec sad?) o potrosenom novcu i vojnim te civilnim zrtvama u Iraku... U velikom finalu, buka i ritam dosezu vrhunac, dok sa crnog ekrana tiltaju crvena slova:
"OSJECATE LI SE SAD SIGURNIJE?"...
Kasnije, izbacuju statisticke podatke u REALNOM vremenu o tome kolika je populacija na planeti, koliko je prodano kompjutera, potroseno nafte, unisteno tla itd. itd. Apokalipsa...
Bilo je tu i naslova iz novina (hrvatskih!), ZG kvartova i CRO-gradova, tockama je iscrtavana putanja banda po planeti u sklopu turneje, u velikom finalu stizemo do Zagreba uz veliko odobravanje publike... Naravno, sve ovo o cemu pricam bilo je prevedeno...
Jos kad je Gospodnetic poslo SMS da je Dinamo preokrenuo...
Ma super... Po slobodnoj procjeni, koncert je vrijedio nekih 300 kuna... I bio je stvarno, stvarno dobar, jebacki, profi...
Eto...

18.05.2024 u 20:30:14
 
oblikovanje:
sadržaj: