Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 10.08.2003 u 19:58:32 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Da se odmah razumijemo, nisam nekakav vatreni i pasionirani slusac Massiva... I budimo jos iskreniji, da nije dolazio Filip, tesko da bih izdvojio 250 kuna za koncert... Pomalo nervozan sam isao na koncert, jer, ono, za dvije stotine i pedeset kuna ima da - lete...
Jos sam prije koncerta sreo Bozanica koji mi je seretski dobacio da im je zadnji koncert kojeg je gledao bio - katastrofa... Bas ti hvala, rekoh...
I tako, sjeli samo gore u onaj birc iznad, narucili pive i malo pricali... pocinje Urban svoj set od 30 i nesto minuta... Sviraju cvrsto i poletno... Pri kraju prve stvari spontano nastavljamo razgovor...
Pri kraju Urbana i mi smo dolje, kupujem pivu, Filip me upoznaje sa frajerom iz Mizara (i pjevac se muvao okolo), utvrdjujemo da je "Pocasna strelba" jedna od deset najboljih pjesama u zadnjih desetak godina... Frajer se cudi dobrom odazivu na njihovom zadnjem koncertu u Aquariusu... Zakljucujemo da ne smijemo biti zrtve losih kontakata i osjecaja "druge planete" izmedju nase dvije, prilicno bliske, sredine...
I pocinje koncert Massive Attacka...
Stage je garniran video-zidom na kojem pice slova, kao u Matrixu...
Sve je savrseno...
Zvuk odlican. Tempiranje stvari jos bolje... A na video-zidu? Samaranje!
Pojavljuju se, naprimjer, suhoparni statisticki podaci (kontam gdje je Darkec sad?) o potrosenom novcu i vojnim te civilnim zrtvama u Iraku... U velikom finalu, buka i ritam dosezu vrhunac, dok sa crnog ekrana tiltaju crvena slova:
"OSJECATE LI SE SAD SIGURNIJE?"...
Kasnije, izbacuju statisticke podatke u REALNOM vremenu o tome kolika je populacija na planeti, koliko je prodano kompjutera, potroseno nafte, unisteno tla itd. itd. Apokalipsa...
Bilo je tu i naslova iz novina (hrvatskih!), ZG kvartova i CRO-gradova, tockama je iscrtavana putanja banda po planeti u sklopu turneje, u velikom finalu stizemo do Zagreba uz veliko odobravanje publike... Naravno, sve ovo o cemu pricam bilo je prevedeno...
Jos kad je Gospodnetic poslo SMS da je Dinamo preokrenuo...
Ma super... Po slobodnoj procjeni, koncert je vrijedio nekih 300 kuna... I bio je stvarno, stvarno dobar, jebacki, profi...
Eto...
electro cute 11.08.2003 u 00:47:51 profil autora
karlo,onaj dugački lik sa open aira je isto bijo.kako vam zavidim.kako vam jebeno zavidim.
zomri 11.08.2003 u 01:04:47 profil autora
i ja isto...:(
nije se imalo love jebiga...
a organizator nije smogao snage da izda akreditaciju tamo nekom informatickom magazinu iz bosne koji ima najposjeceniju muzicku podstranicu u drzavi. big minus.
vlado 11.08.2003 u 17:59:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"a organizator nije smogao snage da izda akreditaciju tamo nekom informatickom magazinu iz bosne koji ima najposjeceniju muzicku podstranicu u drzavi. big minus. "

Poslije sam saznao da su ljudi ulazili na blef, ono, "Ja radim u novinama"...
Pas majku... Sluze se pressicama u svoje privatne potrebe, sram ih bilo...
Filip 13.08.2003 u 02:25:14 profil autora
htio sam samo dodati, da je bilo zanimljivo kako je bio postavljen bend. svi su bili u jednom redu. sutra malo opširniji komentar.. a sad.. laku noć!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 15.08.2003 u 12:31:19 profil autora
okej.. kao prvo.. ni ja nisam veliki fan massive attack-a. ima neke pjesme koje su mi jako drage. teardrop je klasika! ovaj novi album 100th window mi je sasvim okej. pogledao sam njihovu europsku turneju. najbliže su mi bili atina i zagreb. i uopće nisam razmišljao. eto još jedna prilika da se vidim sa mojim prijateljima. cijena karte je bila baš velika. al to što sam doživio na koncertu je bilo neponovljivo. u nijedan tren nisam zažalio što sam platio 250 kuna za kartu. video-zid jebenojebeno dobar! 8 metra dugačak, 5 metra visok, težina 4,5 tona!!!
nakon urbana, magija počinje. za vreme ovog putovanja koje je trajalo dva sata, dok telo poigrava lijevo-desno, massive attack su otsvirali svoje najveće hitove. prošetali su se kroz svoja četiri albuma. a o tome što se dešavalo na video-zidu već ja napisao vlado. još da su pipsi svirali umjesto urbana. ah..

evo.. sa jednog sajta sam kopirao listu pjesama kojih su massive attack otsvirali, pa sad ću je pejstati tu.

massive attack: 100th window tour - zagreb, šalata 06.08.2003

future proof
everywhen
black milk
risingson
special cases
angel
teardrop
butterfly caught
name taken
mezzanine
hymn of the big wheel
safe from harm
inertia creeps

bis:
antistar
unfinished sympathy
group four

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
arhimed 15.08.2003 u 22:58:01 profil autora
<offtopic>
slusam neki dan 'teardrop' i prilazi mi brat i pita me kakvu to muziku slusam. kazem ja da je to massive attack i da cu mu dati 100 eura ako pogodi koja pjevacica pjeva vokale, a znao sam da nece pogoditi. imao je pravo na 3 pokusaja. prvo je mislio da je yaya, pa da je morcheeba (on misli da je morcheeba ime pjevacice), i na kraju je probao s bjork. neuspjesno.
onda je on meni rekao da ce mi dati 100 eura ako nabrojim cetvoricu osnivaca black sabbatha. ja sam znao samo dvojicu pa sam trazio 50 eura, ali nije mi dao.
waiter in his 60s 15.08.2003 u 23:39:16 profil autora
ja MA ne poznajem dovoljno dobro da im
dam tolko love koje nemam.
ali 'teardrop' jaaako volim. i cocteau
twinse. arhimede, cardigansi imaju par
divnih cocktail pop obrada crnosubotara
electro cute 16.08.2003 u 00:01:17 profil autora
znao bi tonija jaomija i našeg dragog taticu ozzya.i to je to.a jel ko zna nabrojat ekipu koja je svirala u pipsima na početku?bez gledanja u kaver šimpua molim!
arhimed 16.08.2003 u 00:50:02 profil autora
"ja MA ne poznajem dovoljno dobro da im
dam tolko love koje nemam."

ma ne bih ni ja dao tu lovu. to je bila samo zdrava zajebancija.

koje su sve pjesme cardigansi obradili? ja znam samo za 'sabbath bloody sabbath'.
waiter in his 60s 16.08.2003 u 02:04:34 profil autora
krivo si citiro. ja o koncertu, a ti o bratu.

obradili su iron mana i još toga što nemam blage kako se zove
sally 16.08.2003 u 02:15:59 profil autora
ja cu umrijet jer nisam bila na koncertu. zato i je bijo tako dobar. da sam ja dosla, il bi crko razglas, il bi poceo snjeg padat. uvjek, UVJEK neko sranje bude kad ja pljunem lovu..
electro cute 16.08.2003 u 02:49:30 profil autora
da, stvarno...
ajd ti mi se javi.
dala si pare i za morcheebu i za thivery corporation.pih!
sally 16.08.2003 u 17:18:50 profil autora
pa dobro, da, ponekad uleti neka nagradna igra.. al ono.. nije odavno..
cjepidlako
dju 16.08.2003 u 22:43:43 profil autora
prva postava Pipsa...
pa to bi nam trebala bit abeceda. čak i tebi Cute, koji si tek učio čitati kad su oni snimali prvi album
Waiter, cocteau twinsi su mi nekad bili baš baš dragi. spržiš mi nešto njihovo ako imaš?


Izmjenio - dju u 16.08.2003 22:44:20
waiter in his 60s 17.08.2003 u 00:23:07 profil autora
jesi sigurna da govorimo o istom bendu ?
nekako mi ti nisi tip osobe kojoj bi se
oni svidili
Filip 17.08.2003 u 18:31:54 profil autora
još nešto sa video-zida! prikazivali su poruke koje su posjetioci njihovog sajta ostavili na sajtu. vidio sam to, al nisam ostavio poruku! bilo mi je krivo ko psu.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
waiter in his 60s 21.08.2003 u 20:28:06 profil autora
danas sam otkrio 'black milk'.
, skoro pa da mi je bolja od 'teardrop'
dulce 14.09.2003 u 18:01:00 profil autora
tek sad primjetih temu. znaci razvalili su i u zagrebu? u becu su imali usranu dvoranu ali su svejedno bili toliko jaki da kad sam otisla s koncerta jos dva dana su mi se pred ocima rusili redovi brojki s njihovog ekrana.
a svijet fakat jos uvijek nije sigurnije mjesto.
goldietrickz 17.10.2003 u 13:58:33 profil autora
stara tema...dizem je samo da vam preporucim ovaj link

Link

ovako nekako je bilo i u zg iako je ovaj koncert bio u parizu.