Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Depressed 31.07.2003 u 13:10:50 profil autora
Ovo je dosadna recenzija koncerta. Zanimljivo ce bit kad electro popravi svoj modem, ili, uostalom, kad bilo tko od ostalih napise svoju verziju. Ali zato sam ja prvi :)

Voznja do naseg apartmana je trajala deset sati. Bilo bi krace da je sally pogodila pravi izlaz s autoputa, ali bome ne bi nikad dosli da ju nismo imali, i uostalom bilo bi jos krace da auto nije lada samara. Tamo nas je docekala obitelj kod koje je sally zivjela tri mjeseca. Da sam ja tamo ikad zivio tri mjeseca imao bih 140 kila minimalno. Strasno su nas nahranili. Nismo potrosili ni cent na hranu u firenci. Na sam spomen hrane mi se rigallo. Ipak drugi dan sam pojeo sladoled, ali ni onda nisam bio gladan. Nakon lukulovskog objeda uslijedio je odlazak do firence na koncert. Opet je sally bila od velike pomoci jer je na parkingu koji je oznacen da se placa, i kraj njega je bio automat za placanje, rekla: "Nemojte platit, ovi automati vec dvije godine ne vrijede!". Eto kak je lijepo ic negdje sa insajderom. Mi nismo imali karte za koncert nego isprintan mejl koji je potvrda da smo ih kupili prek interneta, i stvarno tamo je bio waste stand di se mogo zamijenit mejl za karte, i onda te krizaju na popisu i to je to. Guba. Dok smo se mi vrzmali oko koncerta taman je prestala svirati predgrupa, i usli smo unutra. Prostor je za kakvih dvije do tri tisuce ljudi, u principu je to nesto veci gradski trg na sredini kojeg je ogradjeni koncertni prostor. Htio sam si kupit majicu, ali imali su samo majice sa omotom od HTTT. To mi se ne svidja kao motiv na majici pa nisam kupio, a onda je poceo koncert. Prva pjesma je bila There There - i od tad je sve bilo savrseno, cak i fulanac na pocetku jedne pjesme nemam vise pojma koje. Moram priznat da ta gospoda imaju jako finu rasvjetu na koncertu, prvi put u zivotu mi je bilo jasno cemu sluzi light show na koncertu. (ovo nadalje sto cu napisat je jos dosadnije od ovog do sada, i to cu napisati samo za svoj gust, pa dalje citajte samo na vlastitu odgovornost, taj dio cu oznaciti zvjezdicom.)
*Ak se sjecate one police, rucni rad, iz kseta, koju su imali pipsi i na njoj je bio laptop, klavijature, kaoss, mixer itd. e onda moram reci da i radiohead ima slicnu stvar, ali im je ta stvar velika ko cijeli kset. Tamo su isto laptop, mixer itd, plus zanimljiva analogna oprema koju je Jonny prikupio, a sam pogled na to me tjera da mi procure sline. Covjek je cuda napravio sa roland space echom i starim tranzistorskim radijem. gore ima klavijaturu spojenu valjda na neke samplere, a ima i neku drvenu klavijaturu, mislio sam da je moog, ali sad mislim da nije, nego je vjerojatno nesto iz analogue systemsa. Iako ta oprema puno kosta i moze bit jako kompleksna, ono kaj je mene odusevilo je da to jonny koristi na krajnje jednostavan ali krajnje efektan nacin...uzasno mi se to svidjelo, samo jedna nota, ali na pravom mjestu, prava boja tona i pogadja te ravno posred srca!
*Ima tamo i neka dva ormara puna gumbica prekidaca i rupica. E to su RS integrator ormar synthesizeri iz analogue systemsa, i imaju hrpu cudnih stvari na sebi, a smisao im je nesto kao lego kocke od kojih sam napravis svoj sinthesizer tako da te kocke pospojis na razne nacine sa kablovima. Stvar svira automatski note koje joj uprogramiras, a onda mozes cupanjem i zabijanjem kablova, preklapanjem gumbica i okretanjem drugih gumbica dobit razna blipkanja. Zakaj to imaju kad su mogli uzet npr. kompjuter+reason i slozit nesto isto takvo. To je zato kaj covjek pokraj kompjutera izgleda puno manje kul nego covjek koji na licu mjesta vrti nesto pa gurka i tako to. A imaju pokraj te police jos dva covjeka da im pomazu sa zvukom, i s njima se dogovaraju za vrijeme koncerta. Stvarno su sofisticirani.
(gotova je sekcija sa zvjezdicom *)
Pjesme koje su me odusevila na albumima, na koncertu su me razbile, Bile su sedamstoputa bolje nego na albumu i fantasticno izvedene i otpjevane, jedino je thomov glas bio nekako pretih. Inace thom je podivljali pingvin. Naime on izgleda
Hadzo 31.07.2003 u 16:11:47 profil autora
Slažem se, recenzija ti je za kurac, ali sam svejedno uživao u njoj. Baš kao što mi je i posljednji album Radio glava za kurac, ali vjerujem da je na koncertu puno drugačije. Thx stari.