Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Gospodnetić 19.07.2003 u 23:53:15 profil autora
Mislim da kao teolog tesko mogu izvuc bolji naslov za temu koja slijedi. :)
Mozda ce nas zenski dio foruma mrzit jer je vecini sport na tv-u nocna mora, no Bozo Susec me danas podsjetio na nebrojene provale koje godinama slusam na tv-u i moram to podjelit s vama.
Ide dokumentarac o povijesti svjetskih atletskih prvenstava, pusta se originalan Bozin komentar iz Helsinkija 1983 gdje pobjedjuje Jarmila Kratochfilova. Jarmila izglead ko Bob Sap a perikom, sam kaj je bijela.Prigushitelj.
Inace, njezin rekord i dan danas stoji,brijem da je to najstariji vazeci svjetski rekord. I na kraju veli Bozo: Neka misli svatko sto got hoce, ali Jarmila je cura! Cura! Cura i pol! A mozda i vise od toga... :)
Naslov potice od omiljene recenice a ma bas svakog nehrvatskog komentatora: Na stadionu tom i tom okupilo se oko 5000 promrzlih dusa ...etc... Meni je to oduvijek bilo sjajno!
Jel se neko sjeca incidenta sa Milojkom Panticem i Snjezanom Pajkic? To mi je do dana danasnjeg jedan od najgorih ikad koje sam bas glado u zivo...
Jel i vi nekad osjetite gledajuci neke nelagodne situacije na tv-u da je to too much, previse i morate okrenut program? Ja da...dost cesto...ali bas neugoda zato kaj se neko zakopava...skroz.
Snjezana je bila favorit utrke, to je bilo na omladinskom svjetskom atletskom prvenstvu u Beogradu. U utrci je sudjelovala i jedna Ruskinja vrlo slicna Snjezani a i vrlo slicnog broja. Fakat sam od starta slutio disaster...i desilo se.
Snjezana je totalno podbacila, bila je medju zadnjima...a Ruskinja je pobijedila, i kako je trka tekla Milojko je bio sve ushiceniji i zaneseniji. Kad je Ruskinja pobijedila, on je poludio od Srece! Snjezana je prvak sveta! I sad....sve se to malo stisa, svima je na tv-u vec jasno da je Snjezana razocarala jer su na tv-u potpisali pobjednicu i pokazali Snjezanu tuznu i razocaranu, a Milojko se dere i zove ju k sebi u komentatorsku kabinu!
Prvo pitanje: Jeste li srećni? :))
Ova shuti. Valjda ne vjeruje da je frajer tolko lud i da ju provcira!? Pa ovo je ogroman uspeh Jugoslavenske atletike bla bla...
Ova shuti...
Uglavnom, kad je shvatio, ispricavo se do kraja prijenosa. Snjezani, nama gledaocima, njenoj familiji...svima. :)
Ili legendarni Nikitovic! E njega sam fakat volio, on mi je bio jedini simpatican od Srpskih komentatora. Znao se sprovaljat al je bio iskren i cinio mi se dobrocudan. Slicno ko danas Mutic, sam kaj Nikita ziher nije tolko cugo.
Nikita, strucnjak za boks, imao je dozivotnu pretplatu na komentiranje Beogradskog pobednika. To je bio fakat dobar boksacki internacionalni turnir. I boksaju neki Kenijac i Svedjan. Veli Nikita: za gledaoce koji su se kasnije ukljucili, Kenijac je ovaj u plavoj opravi :)
I kad smo vec kod Mutica: Prijenos umjetnickog klizanja, i veli Mutni: Surya Bonali dobro radi piruete! Ali sjecam se ja jedne Njemice iz 1900..neznam koje godine koja je takodjer dobro radila piruete, a sta joj to sad vrijedi? :)))
Ajde da cujem vase omiljene favorite ali koje ste bas gledali, ono ne da su narodna predaja?? :)
Oduvijek sam to zelio negdje skupljat...please !? :)

Izmjenio - Gospodnetić u 19.07.2003 23:56:41

Izmjenio - Gospodnetić u 20.07.2003 0:56:58
marsovac 20.07.2003 u 00:19:51 profil autora
Ja se sjećam , mislim da su bile olimpijske igre u Atlanti kad je Mitjo Dushanovitj komentirao neki sportski dogadjaj.
I onako kako on zna, malo mrkva, pa salata, i onda jedan podatak za koji sam i dan danas u nedoumici jel je to stvarnost ili sam samo sanjal. veli on onako važno da amerikanci imaju neku ribu zovu je catfish, u našem prijevodu to bi bila riba mačka. stanka. I naravno idemo dalje, ne sjećam se kaj se točno odigravalo. u prvom trenutku mi ništ nije bilo jasno, kasnije sam pretpostavio da bi to mogel biti som iako nisam ribič.
Makar mitjo misholovac uvijek zna malo iznenaditi. Tenis mu je specijalnost, svestran je dosta.
waiter in his 60s 20.07.2003 u 05:04:40 profil autora
"Surya Bonali dobro radi piruete! Ali sjecam se ja jedne Njemice iz 1900..neznam koje godine koja je takodjer dobro radila piruete, a sta joj to sad vrijedi?"

lol
ZeeK 20.07.2003 u 21:47:27 profil autora
ovo kruzi po netu vec duze vrijeme. sa vise/manje istim sadrzajem...
IN SE NEKAJ LEGENDARNIH SPORTNIH YU-KOMENTATORJEV:


Vladimir Anzulovic:
1.Udarac, i jedan nula za Italiju... Tko je to bio? Betega? Je Betega, je Betega.


Z.Mihajlovski:

1.I zavrsen je jos jedan pokretni praznik fudbalskih slika.
2.Cudan nacin dodavanja - jako i nikome !
3.Najdoski je odlicno skocio ali nazalost preko precke.
4.Zadovoljio je trenera i zato sada igra.
5.Dok je lopta u vazduhu da Vam saopstim spisak timova.
6.Kakav udarac, pocepao je vazduh na vodionik i kiseonik.
7.Krilo nikad ne pada daleko od beka.
8.Brazilska odbrana - planinski venci Siera Madre!
9.Koncert zvizduka za igrace, cisto da se malo muzicki obrazuju!
10.Lopta je proletela paralelno sa ibarskom magistralom!
11.To je bila veca opasnost za avione tipa Avaks nego po gol Pandurovica.
12.Dragan Ciric, igrac duge kose ali i velikih mogucnosti!
13.Prepun stadion partizana, 50.000 ljudi. Zamislite, 100.000 dlanova!
14.(C.Zvezda-Partizan): Evo izlaze Partizanovi igraci......a evo i nasih.


Milka Babovic (veslanje):
1.Camac je tako, tako, tako.......tako lako prevozno sredstvo....


Vladanko Stojakovic:
1.Da,da...dodji 'vamo bato, to se ne sme. Zuta karta!
2.I odlicna intervencija Ljukovcana. Da vidimo zasto se sada Nemci raduju, pa da, to je gol !?
3.Polster, Polster, grhmhm, grhmrhm. (posle dvadesetak sekundi) I da vidimo zasto su se igraci Kelna kao po komandi povukli na svoju polovinu. Da, to je gol, 1:0 .
4.Kamerun mora da izvuce barem bod pred utakmicu sa Svajcarskom da bi osigurali prolaz...(pauza 10 sekundi)...oprostite dragi gledaoci, Kamerun nije u istoj grupi sa Svajcarskom..."
5."I to je lagana lopta za golmana Stojanovica", a posle minut:" Ne, izgleda da je ipak bio pogodak".
6.Dobro vam vece dragi gledaoci javljamo se iz Londona sa stadiona Park princeva.
7."Mekmanamanaman." (McManaman)
8.Na stadionu se okupilo oko 30 hiljada dinara.


Karadzic ( RTVCG ):
1."I sada cemo sa automobilizma preci na konjizam."


Milos Topalovic:

1.Sledecih par minuta ovog snimka proticu u znaku Georgi Hadzija i ove kretenske reklame za kecap.
2.Obratite paznju, na stadionu u Istanbulu samo policijski psi nemaju brkove!?
3.Cokoladni tandem stopera iz Bremena izbacen je iz igre jednim potezom metuzalema Rudija Bomera?!"


Mladen Delic:

1.utakmica Argentina - Holandija, (pri rezultatu 1:1, pred kraj utakmice): Ako se utakmica zavrsi 1-1, igrace se produzeci, pa ako i onda ostane nereseno, nova utakmica ce se igrati u sredu... ja imam avionsku kartu za
ponedeljak... da li ce oni meni da dozvole da promenim kartu... kako cu ja da se vratim?
2.Jokanovic do Stojkovica, Stojkovic do Stojkovica...


M.Pantic (trcanje na 400m):

1."U stazi cetiri je glavni favorit Majkl Dzekson. Pardon, Majkl Dzordan." Tada se ubacuje Nedeljko Kovinjalo: "Da, kolega Pantic zeli da kaze da je Majkl Dzonson u Americi popularan kao njih dvojica."
2. U stazi sedam je Sandej Bada iz Nigerije.Dakle, Nedeljko Bada, staza sedam."


Boris Mutic:
1."Micel !!!!! Treci zgoditak! Zasluzio je da mu kazemo cijelo ime. Bravo, Hoze Miguel Gonzales Martin Del Kampo Micel!"
2. Dragi gledaoci, pogledajte svu tu mladost na jednom mjestu...

Srdjan Knezevic:

1.Postovani gledaoci, izvinjavam se zbog ovog prekida. Upravo su nam organizatori Olimpijade zabranili da pusimo u reporterskim kabinama. Evo i kolege Spanci se bune, nisam samo ja... "
2.Pa pogledajte dragi gledaoci ovo telo. Boginskaja je najvisocija od svih gimnasticarki i vidi se na njenoj izduzenoj figuri. Jednom recju ZENA!"...
3.Pogledajte samo kako je gradjen ovaj mladic. Svaka majka bi ga pozelela u svome domu, a tek ti predratni svalerski brcici...


Nepoznati komentator:
1.Zor
Gospodnetić 20.07.2003 u 22:44:48 profil autora
Fala majstor! :)
Mislim...vidio sam to odavno, zato sam i trazio da napises ono cega se sjecas ne bi li mozda otkrili i nesto novo! :)
Ali ovo je dobra za arhiva za pocetak...svaka cast! Ovo je klasik narodne predaje!
zomri 21.07.2003 u 01:08:38 profil autora
evo par bosanskih:
Igor Kristic, BiH-Danska u Kopehagenu:
"...i ne kaze se dzaba, postovani gledaoci, ne vjeruj Dancima ni kad darove donose!"

ma, u stvari, jebes komentatore, oni mi vise nisu interesantni. cujte tek ovo:

Blaz Sliskovic, popularni Baka ("Nikad igraca ka sto je bio Baka"-TBF), selektor BiH na prijateljskoj utakmici Bih-Wales cinimise, nasikiran do bola, pusi dvije pljuge odjednom, 2:1 za nas, uso u teren skoro: "Boooolaaaaa! Booolaaaaaaaa, reci Balji da se ne zajebaje!"

Sabit Hadzic, doskorasnji BiH kosarkaski selektor, osvajac kupa sampiona s Bosnom u Mirzinoj generaciji, na evropskom prvenstvu savjetuje igrace na tajm-autu koji je sam trazio sa jednom jedinom recenicom: "(pljesce rukama)hajmo momci pickamumaterina, hajmo da se ovo pobijedi!"
isto njegova, sa istog prvenstva, isto tajmaut, samo druga tekma: "Markovicu! Markovicu, koji ti je kurac...saaaaaam!!!!! jesam reko saaaaaaaaam!"

Eto.
waiter in his 60s 21.07.2003 u 02:56:58 profil autora
još! još!
Filip 21.07.2003 u 03:28:20 profil autora
atanas kostovski za vreme bivše juge je komentirao sve tekme reprezentacije na televiziji skopje. nekoliko mjeseci nakon raspada juge, on je imao za komentirati neku tekmu te nove jugoslavije. priča se da je iznad monitora zakačio listić na kom je pisalo: ovo nije naša reprezentacija!!!

isti taj kostovski je imao svoj najveći gaf kad su hrvatska i nizozemska igrali za treće mjesto na svetskom prvenstvu. on je čitavo prvo poluvreme šukera nazivao šurjak! na početku drugog poluvremena je rekao: moj kolega mi je rekao da sam šukera čitavo poluvreme nazivao šurjak. al svejedno.. i šuker i šurjak su izvanredni nogometaši!
kao kazna skinuli su mu 20% od plate, a od tad svake godine se dodeljuje "zlatni šurjak" za najveći gaf godine!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
waiter in his 60s 21.07.2003 u 03:47:23 profil autora
" kao kazna skinuli su mu 20% od plate, a od tad svake godine se dodeljuje "zlatni šurjak" za najveći gaf godine! "

bravo
vlado 21.07.2003 u 17:42:48 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Tomic je bio car... Tomica mi dajte... Ban Boban, Lane s Korane itd.
johnnykola 21.07.2003 u 18:55:13 profil autora
sta je bilo!? reci!
bila je to utakmica sa dva poluvremena
proslo je 60 minuta utakmice, dakle pola sata
najprije bih vam saopcio sastave himni
i konacno je pobjegao kurcu
.
.
.
Gospodnetić 22.07.2003 u 20:30:08 profil autora
To johnny! :)
kaiser 03.08.2003 u 22:15:09 profil autora
slavko cvitkovic: "neznam zasto je michael jackson izvadio kukoca iz igre."

"gospodja michael ce sigurno biti zadovoljna."


kaiser
Gospodnetić 01.09.2003 u 12:58:26 profil autora
Neznam jel neko skuzio, al majmun Sušec je cijelo vrijeme govorio BRANKA Vlašić!?!?
A kad je zabrijo da je Mutola ispala a trcala je u kvalifikacijskoj utrci koja se tek trebala odrzat??
Kad sam bio manji, volio sam Suseca. Imao je tu neku cudnu sposobnost da naoko nezanimljive sportove poput skijaskog trcanja ozivi nekim zanimnljivim pricicama o takmicarevoj zeni, nacinu treninga, kolicini ispijenog alkohola noc prije i slicno.
AL sto je stariji to je odvratniji...a i postao je bahat..i nikad ne priznaje pogreske.
radovan 3. 01.09.2003 u 13:31:41 profil autora
gledam ja all star game oko 3 u noci, a nas slavko(cvitkovic) se tek probudio, mumlja i dosadan je u p.m.
i sad igraci nose dresove svojih klubova, a u jednom trenutku umjesto edi jonesa ulazi kobe bryant(obojica igrali za lakerse tada), ali pospani slavko prozuji i dalje spominje jonesa i hvali ga, a ovaj sjedi na klupi vec 20m min...
po meni je mitcho dushanovitch kralj svih bitaka sto se prosera tice
sally 01.09.2003 u 15:20:25 profil autora
aha, al jesi skuzijo da se jednom ispravijo, kao, ispricavam se, blanka. i za pol minute nastavio po branki...
dinar 01.09.2003 u 15:21:38 profil autora
Micota smo sreli 1996 u Londonu na Wimbledonu, Ivanisevic je ispao u nekim ranim kolima, Majoli je jos bila u igri...Nakon kratkog cavrljanja i slikanja sa slavnim novinarom, MIco nas je pocastio svojom prognozom. Kaze: "Goranovo vrijeme je proslo, nikad vise nista od njega"...
Osim sto je '98. bio u finalu, a par godina kasnije i pobjednik...

"Uhhh! Straaaaasno!"
vlado 01.09.2003 u 22:11:14 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma ne radi to Sushec namjerno, vec se jezik petlja...
cruzer 02.09.2003 u 00:37:29 profil autora
tata i ja smo brojali koliko je puta reko branka, umjesto blanka , dosadilo nam je nakon 5.
Gospodnetić 10.10.2003 u 12:15:41 profil autora
Mislim...ovo također moram podijelit s vama, u nadi da bu netko jednom obratio paznju na slijedecu emisiju:

BK Televizija, emisija pod naslovom "Sportska galaksija"

Legenda, doajen sa najvise provala - Milojko Pantić -voditelj!
Samo zelim opisati kak to izghleda: on i njegov prosijedi stari pomocnik stoje u studiju iza malecnog pulta na kojem stoji boca viskija u obliku nogometne lopte!? I ono najbolje: posto se emisjia zove Sportska galaksija,oni su u kromakiju i osim njih i te boce, sve ostalo je svemir kroz koji oni lete nemalom brzinom.Vjerujte, to je jedva gledljivo-pomislio sam si da se tako osjeca lav kad pogleda krdo zebri i zavrti mus e u glavi od svih tih šara...
Emisija pokriva sve sportove. Pocinje nogometni dio, govori se o prvenstvu Srbije. Veli Milojko, ne kuzi se je li to ironicno ili za ozbač, a nekak se nadam da je ipak ono prvo: Po dobrom starom obicaju, prvo slede izveštaji sa utakmica Zvezde i Partizana, a onda sve ostalo! :-)
Utakmica Partizan-Buducnost zavrsila je 2-1 za Partizan, s tim da su Buducnosti ponistili cisti gol i da im nisu svirali jedan sto postotni penal i jos jedan vrlo vjerojatni penal. Ide nesto kao oko sokolovo, ali ovo je sablasno-nogometni strucnjak se ne vidi, samo se pustaju usporene snimke i cuje se glas. Vjrujte, nitko od nas koji mislimo da nesto znamo o sportu, ne poznaje pravila nogometne igre kao oni u Sportskoj galaksiji. U situaciji kad su dva napadacka igraca iza obrane sami ispred golmana, ofsajd je samo ako se lopta dodaje unaprijed i taj igrac je ispred ovog koji dodaje. Barem kolko ja kuzim. Naravno, ponistili su cisti gol Buducnosti u takvoj situaciji, covjek je dodao unazad, a sablast veli: Pravla nogometne igre kazu: Kada su dva igraca u neposrednoj blizini golmana, nije vazno gde se nalazi ovaj igrac kojem je upucena lopta!?!? I takve spike....iz dreka u govno tokom cijele emisije.
Savrseno!
Gledati obavezno!