Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 11.07.2003 u 12:00:29 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Stvarno sam se mislio odmoriti i vas i sebe od mojih impresija, no cudnovate stvari su se pocele dogadjati na Visu... Dakle,

OMLADINAC I MAJA

Jucer me konacno uganjao gazda apartmana. Covjek trci, osmijeh od usta do usta... Siri ruke i vice:
"Pa sto nisi reko da smo nasi?"
Vec slutim o cemu se radi... Naravno, gazde su takodjer iz BL, zamijenili su kucu za ovu na Visu. I bas ja dodjem... Naravno, uz posalice i puno dodirivanja po ramenu (mi smo Bosanci taktilni ljudi)dogovaramo "kaficu, tu dolje na terasi, al kad padne mrak, pa da mozemo i kakav rostilj..." Nema problema, majstore...
...
Navratile su i kolege, normalno... Svojevremeno sam radio u jednoj finoj novini - "More" - pa se g-din Miljenko takodjer nasao na istom otoku, i to, poslom. Naravno, journalisticka solidarnost je neunistiva, te se coporativno druzimo jedno dva dana i brstimo specijalitete koje nam serviraju gazde restorana u nadi za afirmativnim tekstom... Bilo je tu svakakvih novinara, par i kulinarskih kolumnista... Primjer: jedemo u Pojodi, ono, nevidjene pizdarije, sedam hladnih predjela, osam toplih, malo brudet "za zlicu", pa onda hobotnica ispod peke... Moram priznati da sam u jednom trenutku zelio ici povratiti, pa da mogu nastaviti jesti, bez neke velike taktike ;) I na kraju, prije odlaska, odlazimo pohvaliti kuhara i ostalo osoblje... Ja se osjecam neugodno, zelim ih sve castiti, zahvaljujem im, stiscem im ruke... A jedan nas poznati gurmanokolumnist (ne, nije Rene) ide iza mene i cujem ga kako objasnjava kuharu: "Trebali ste malo dodati sol tamo, a ono malo manje prepeci...". Nevjerojatno. Glupost je mozda unistiva, ali bezobrazluk nikako...
...
Hit sezone je - ljetno kino. Naravno, postojalo je ono i svih proslih godina, no ove godine je repretoar, ono, sta da vam kazem: Bande New Yorka, Pijanist, Frida, Pricaj s njom, Dvije Kule, Matrix Reloading, Grcko vjencanje itd... I tako svaki dan drugi film, na otvorenom... Fantastican ugodjaj, cuje se more, veliki ekran je uokviren s jedne strane drvecem, a s druge strane brsljanom. Zvuk je naravno nikakav (krivudav, ju nou vot aj min) ali se zato mogu kupiti koice, chips i kola u kinu... Jos kad okrenes stolicu ispred sebe - prema sebi, pa odmoris umorne noge... Totalni merak. Najbolje je bilo kad smo jucer pretrazivali Vis u potrazi za omiljenim zeninim kikirikijem... Da, da, Duyvis, neki "Dry roasted, coasted" nemam pojma... A zasto? Pa ne moze se gledati "Gospodara.." bez pune opreme... Pa jebote kikiriki... Btw. Emile, ova cedevita u vrecicama ide ko alva... Svaku put kad sam bio u kaficu vidio sam bar jedan stol, gdje se djeca zabavljaju priredjivanjem cedevite uz pomoc slamke... Ljudi, pa i moja zena, kupuju te vrecice "jer su tako prakticne, moze i kod kuce da se napravi..." Pitam zenu, pa sto kupujes u vrecici, kad smo si kupili kutiju? Kaze ona: Eh decko, ovdje dobijes i slamku.... !!??!!!
...
Bili smo i na Bisevu. Ako zelim definirati more, onda je to - Bisevo. More, more, more i pjesak... Za one upucene, otvorio se jos jedan restorancic, tako da i u njemu nude fantomske srdele za 20-tak kuna. Zasto "fantomske"? Zato sto ih vec osam dana pokusavam mezit, ali njih nema pa nema. Nigdje. Dzaba. Kad smo vec kod razbijanja predrasuda znate cega jos nema na Visu? Trave! Nigdje. Ljetujem ovdje drugu godinu i, usprkos svim mojim naporima da probam toliko hvaljenu domacicu, izgleda da cu se morati zadovoljiti onim - keksom... Dju, te price o "Kaliopi", kriketu, kurcu, palcu su -suplje price...
...
Jos prosle godine sam bio nanjusio nekakvu foru sa ovim Visom... Tu nesto nije cisto... Kao da otok ima dva lica, a mi samo jedno vidimo preko ljeta... Lagana jeza se povecala, kad sam saznao za tajnu Visa... Naime, JNA se sasvim mirno povukla sa ovog otoka. Jednostavno su otisli. I ostavili iza sebe sve u redu i na koristenje... U roku dva dana sve je bilo devastirano i opljackano. Sve. I do dan
dju 11.07.2003 u 12:05:59 profil autora
e baš si me razveselio
morsky 11.07.2003 u 12:14:30 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
baš si me osvježio,
već nekoliko zadnjih tjedana, maštam o tome kako ću ploviti bez prestanka, kad djeca narastu. - jebiga, to znači da sam opasno u kurcu, čim počnem sa takvim maštarijam znači da nisambio na moru/brodu, duže vrijeme, pa počnem halucinirati u svijetu mašte -

i onda kad ti napišeš, ovakav tekst, a poznata mi je atmosfera i milje, nekako mi olakšaš tegobe sealess boleščine.

e pa, hvala vladek.
vlado 11.07.2003 u 12:16:29 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa cuj majstore, ja imam ponudu za tjedan dana jedrilice u 9. mjesecu za sitnu lovu.
Ako mozes naci slobodno u rujnu... Ajmo!
Poziv vrijedi i za ostale...
zumbula 11.07.2003 u 12:20:51 profil autora
Fakat je bio gušt pročitat ovu razglednicu.
morsky 11.07.2003 u 12:21:22 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
prijatelju,

vrijedi, odmah ti kažem, onak na slijepo.

mada znam, ovaj rujan,ne da će biti - crni rujan, već pakleni rujan.

ajmo, molim te tu temu malo podrobnije kad se vratiš.
vlado 11.07.2003 u 12:23:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Naravno.
waiter in his 60s 11.07.2003 u 21:04:39 profil autora
"izgorio sam na Suncu"

joj, vi arijski tipovi
marsovac 11.07.2003 u 21:14:44 profil autora
Tek tolko.
vlado 11.07.2003 u 21:14:46 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Slavenski, Waitere...
jelena 12.07.2003 u 00:36:38 profil autora
divne li razglednice :)

valjda cu i ja na more. dogodine. :(
waiter in his 60s 12.07.2003 u 07:11:51 profil autora
"Slavenski, Waitere..."

meni plavušani svi isti