Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
vlado 06.07.2003 u 12:58:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

KO CE MI KUPIT KARTU???
morsky 06.07.2003 u 14:36:45 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
consider it done.
vlado 07.07.2003 u 11:43:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hvala, Slany.
markos 09.07.2003 u 12:32:26 profil autora
Cekaj, pipsi nastupaju samo 20 minuta????!!!

22:00 MORCHEEBA (UK) www.morcheeba.net

21:00 LET 3 (Rijeka)

20:40 PIPS, CHIPS & VIDEOCLIPS (Zagreb)

20:00 BARE I PLAĆENICI (Zagreb)
daddy 09.07.2003 u 13:12:25 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
vidio sam to. zanemari. na sastanku bandova (bare, pipsi, let3) svi su dogovoreni po 35 minuta. točno u 22 kreće morcheeba.
Filip 09.07.2003 u 13:19:04 profil autora
ja sam na jednom sajtu pročitao da pipsi sviraju od 20:40 do 21:20.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
markos 09.07.2003 u 13:56:30 profil autora
To je vec bolje ali i dalje premalo:-(
oak 3 09.07.2003 u 20:32:58 profil autora
sviramo 35 minuta, možda nas na kraju i zamole nek sviramo malo duže.
to se nikad ne zna, pogotovo kad netko nešto radi prvi put

ovo s 20 minuta je greška
oak 3 09.07.2003 u 20:32:59 profil autora
sviramo 35 minuta, možda nas na kraju i zamole nek sviramo malo duže.
to se nikad ne zna, pogotovo kad netko nešto radi prvi put

ovo s 20 minuta je greška
morsky 10.07.2003 u 14:40:22 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
vladimire,
zaboravih napomenuti, ako se ne vidimo, "karta ti je v žepu".

čeka te, znaš gdje.
vlado 10.07.2003 u 19:53:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Vladimire???
AAAARGGGHHHHH....
Otkriven je moj pravi identitet...
Hvala, Bor... ovaj, Morsky...
morsky 10.07.2003 u 22:48:40 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
ma daj, jebo ga vlado/vladimir, to se nemere skontat samo u BiH, al' mi u rvackoj kužimo taj misterij.

Nego, htjedoh ti reć' da sam danas kupio Playboy, srpanjski, vrlo dobar.
taj Kuljiš je pravi pasha(rek'o bi naš terpentin).
trixy 10.07.2003 u 23:00:54 profil autora
HAMED JE KRETEN!!!
svi koji su gledali shit depou ikad sigurno misle da sam otkrio toplu vodu, ali me toliko iznervirao:

10.7., 22:40 - nagradna igra, dijele se 2x2 karte za zg open air festival. kaže hamed čovjeku 12.7. ideš na zgoaf. kaže čovjek da misli da je ipak 13. hamed se ne da, tvrdi 12. na karti lijepo piše 12., znači 12. je i nikako ni u ludilu ne može biti 13. pametniji popušta, čovjek se pristojno pozdravi, misli si ma imam ja karte v žepu.

prije dijeljenja 2. para iz režije viču koncert je 13. hamed se i dalje ne da i kaže piše 12. na karti. pogleda bolje flyer i vidi 13. i ponosno ustvrdi da su morcheeba ipak 13., ali svi ostali bendovi 12. znači, 2 dana festivala. juhu. jehe.

živijo hateve!!! hameda za ... ma ne bi mu dao ni da klozet čisti. na trgu. ma nigdje.
waiter in his 60s 10.07.2003 u 23:09:18 profil autora
lol
stvarno je balvan!
waiter in his 60s 12.07.2003 u 22:31:20 profil autora
kad dolazite na mjesto zločina ?

ja ću tek oko 19


Izmjenio - waiter in his 60s u 12.07.2003 22:31:56
trixy 13.07.2003 u 15:37:27 profil autora
ja i zumbul smo se dogovorili u 7 ispred studentskog centra

upravo je počeo pljusak

kaj sad?
waiter in his 60s 13.07.2003 u 16:17:42 profil autora
vidimo se u 7
trixy 13.07.2003 u 17:30:06 profil autora
za one koje nisu u zg: sad sija sunce, valjda neće više padati. ja sam od šećera i otopio bi se ;o)
w, vidimo se
a i ostali koji su već tamo...
DanMrak 13.07.2003 u 19:06:14 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
ja bi tamo......:-((((((( a stari ne da paru za kartu.grrrrrr...a uzivajte bar vi koji mozete
sally 14.07.2003 u 00:45:11 profil autora
zamislite da se onaj fijasko s razglasom na letu 3 desio par desetaka minuta ranije... uzas... strah me i pomislit... inace, decki, 2x2 je zvucala ...uhh... al bas uhhh... i dan, mrak isto. ma bravo!
oak 3 14.07.2003 u 01:03:25 profil autora
Upravo završio prvi Zagreb Open Fest.
Zaključci;
1. Tri stagea s bendovima, dobra ideja, ali
preblizu je to pa se zvuk sudara, ne znam kako je bendovima na drugom i trećem stageu, ali u publici (ako si stajao na pola puta) i nije bilo najugodnije.

Stigao sam na Gustafe i Štalu i bilo je veselo. Edi i družina su plesali i rasplesali, nisu se dali sa stagea, a kako su bili zadnji na toj pozornici, nitko se i nije previše uzrujavao. Na kraju je bila Brkica i veselje svud.

Bare i Plaćenici su prvi izašli na veliku pozornicu (ili ti main stage) i sound je smrdio od početka. Istina je da je sound varirao ako si se micao pet metara desno i lijevo. To sam skužio kad sam otišao do Klokana i momaka kod mix pulta i čuo da se kod njih ipak bolje čuje nego tamo gdje sam stajao s ekipom.

Bare je krenuo usporeno s "Vrijeme je da se krene", onda je ubrzao i sve usporio s novom stvari. Naravno da je ekipa najviše skakala na "Put k sreći", a sve to traje točno 30 minuta pa tko skoči, taj i doskoči.
Bilo je i ruke gore i udaraj ritam. Na kraju sam se zagrlio i pozdravio s Kraljom.
Ipak je on Pips. Familija. Da je dobra i Bog bi je imao.

Onda smo išli mi van. O tome kakva je bila tonska proba, kad je pala kiša i druge drame, vjerovatno više od Dubravka,...
Krenuli smo s Mrgudom i bogami se prvih 25 sekundi i nije čulo koju pjesmu bend pjeva.
Kasnije se mogla razaznati i harmonika. Falilo je druka. Dan, mrak je već nešto bolje, ali Šinecova gitara ima zmazan sound.
Dubravko se nervira. Vidljivo je to za onoga tko ga dobro pozna. Ipak kreće se stageom, skače, gestikulira prema Tinu i Ivanu, nastup dobiva na dinamici. KFS nas diže još malo. Yaya je fenomenalna. Govorim ekipu u publici; "Ona nam je najveći džomba, ima najviše iskustva na stageu. Ona i Mario." Stvar je super, ekipa u publici reagira, fali nam silovitosti, gitare ne izlaze van.

Onda kad sam već bio najživčaniji kreće Porculan. I vraća pozornost svih prisutnih na bend. I oni koji ne vole Pipse i koje iritira Dubravko, zaključuju da čovjek ima petlju. Iskren do boli. Dubravko i Yaya pjevaju na isti mikrofon. Ma dobrodošli na čistinu. (Inače Plači je bila na set listi, ali je otpala jer smo imali točno 30 minuta za nastup). Pada polako mrak. Light čini svoje. Atmosfera je bolja i na pozornici, ali i u publici. Kreće Poštar. Narodno veselje kakvo većina priželjkuje od benda; dajte Nogomet, Supermamu, Ljubav i Dinamo. I svaku noć! Dubravko traži od tonca da digne harmoniku. I bi tako. Bend sada svi prate. Velika večina pjeva s bendom.

I onda najljepša pjesma. Malo je ljudi zna, samo oni koji znaju Drveće i rijeke. I oni rijetki koji su je čuli na radiju. 2x2, sada više i oni koji su se komešali i (nerviraju me jako) pričali o tome što su danas jeli, što na placu kupovali, gdje će na more i sl, svi oni koncentrirano slušaju izvrsnu izvedbu, meni omiljene pjesme.

Finale je izvrstan. Da ne pretjerujem, svjetski. I light je pogođen. Bend odlazi sa stagea, a meni u ušima odzvanja; "ako si slab, budi slab..."


Ono što su proživili LET3 je za hrabre. Tokom prve pjesme krepava razglas. I to za sljedećih 35 minuta i nema šanse da Letovci nastupe. Organizator je odredio da u ponoć koncert završava. Ne da policija. Žao mi je Mrleta, Prlju i ekipu, nemam njihov broj mobitela, šaljem Sanjinu sms podrške za momke. A bili su spremni. Oni su uvijek spremni, u bijelim odjelima i s velikim crnim brčinama.

Morcheebu sam gledao u Zenithu u Parizu. Cca 6000 ljudi ili koji više, bilo je filigranski. I malo dosadno. Na ovom koncertu, sve još malo više. Gitari
arhimed 14.07.2003 u 03:35:46 profil autora
je li ljepotica skye pjevala:"undress me now/you know how"?
waiter in his 60s 14.07.2003 u 06:52:02 profil autora
nije, ali svejedno je bila divna.
čokoladni bombon u svakom smislu.
i ljupka ko curica i sexy,
i nasmiješena i tajanstvena,
i spora ko med i šašava ko vjeverica.
njam.

šteta za let 3, baš sam se radovo prof.
jakovu, ali bolje oni nego naši .
slažem se za 2 X 2, jednostavno moćno

Izmjenio - waiter in his 60s u 14.07.2003 6:59:23
dju 14.07.2003 u 08:53:23 profil autora
Otkad sam ja u Zagrebu, ovo je, iz moje perspektive, najgluplji pokušaj organiziranja mega-kolektivnog koncerta. I Fiju briju i Zagreb gori bili su mi za dvije klase bolji.
Došla sam tek na Bareta i Plaćenike, i to na dvije zadnje pjesme. Nagurali se mi forumaši dva metra od stejdža (FILIP, Lolli, Dip, Darko, Sally, Zumbul, Trixy, Waiter, Vlado, Electro Cute, te ja + trbuh i muž. Nisam valjda opet nekog zaboravila?)
Pipsi su majstorski odradili svoje. Oak vjerojatno ima pravo što se tiče Mrguda, harmonike itd. ali to su mrljice koje nisu zasjenile ukupnu sliku. Odlično su zvučali. Čak je i moj muž, koji definitivno nije fan, rekao da su dobri. Što se mene tiče, već samo ta činjenica čini mi nastup Pipsa vrlo uspjelim.
Usred nastupa Pipsa, proguraše se dvije micice do mene, onako zgođušne, ali u vrlo dosadno trendovskom izdanju: preplanule (da ne kažem iskvarcane), s kosicama prošaranim plavim pramenovima, u majicama s jednim golim ramenom, bijelim plastičnim nakitom u ušima i oko vrata. Gledam ih, nikako mi ne odgovaraju mom umišljenom profilu prosječne poklonice Pipsa. I imala sam pravo, piči 2x2, Darko sklupčan na koljenima, proživljava pjesmu, Vlado grli Sally, mene muž, Cute pjeva iz sveg glasa, Dip i Lolli štimaju aparat da ovjekovječe trenutak na sceni..., a ove moje dvije susjedne plavojke komentiraju: "Joj, kak su ovi Pipsi depresivni" :)

Nije me pogodilo ni to što je Letu 3 riknuo razglas, a ni to što mi je Morcheeba bila toliko dosadna da ih nisam ni odslušala do kraja.
Ja sam sinoć došla na koncert Pipsa. I baš mi je bilo lijepo.
dju 14.07.2003 u 09:10:28 profil autora
Oak, kad već spomenu Yayu...
Slušala sam je dok je bila u Jinxima, nekoliko putu u Zagrebu, jednom na Korčuli, nije mi bila posebno zanimljiva, mislila sam da je zgodna i da bi Jinxi bez nje bili dosadan bend. Tek kad sam je čula u Ksetu i sinoć, skužila sam koji glaščinu ima, i kako dobro paše Pipsima njezina pojava i stav.

Bilo mi je slatko ono s jednim mikrofonom, dalo mi je misliti kako bih za tridesetak godina u Lisinskom mogla opet tako gledati Daddyja i Yayu, poput Arsena i Gabi :)
trixy 14.07.2003 u 09:23:34 profil autora
baš smo u ksetu pričali kako bi dobro zvučao album daddyja i yaye.
i da, provukla se i analogija s arsenom i gaby.
dju 14.07.2003 u 10:05:01 profil autora
meni su arsen i gabi odlični, mislim onako na van, on je kao mrgud, ona blaga, on kao neshvaćeni umjetnik, ona majčinski tip, on beskompromisan, ona plemenita...
možda je doma ona aždaja a on papučar, ali me to ne zanima, nismo kućni prijatelji.
trixy 14.07.2003 u 10:22:28 profil autora
evo fotki!!!
(nisu baš nešto, malo su mutnije, pipsa je malo, više sam snimao filmiće, a cede večeras donosim u krovove)

http://www.meritasweb.com/trixy/zgoaf
markos 14.07.2003 u 11:54:13 profil autora
Moji dojmovi su uglavnom pozitivni. Ideja nije glupa, dapace, samo sto je prostor definitivno neadekvatan. Mislim, fuckin' vlak prolazi svako 20 min (i uz to iritantno trubi "pozdravljajuci" publiku)?!!! Skye je u jednom momentu prestala pjevati dok je vlak prolazio. Stejđovi preblizu pa se zvuk mijesa, ali ako si dovoljno blizu stejdza koji te zanima, ok je.

Ja sam dosao vec u 17. Na stejdzu Corto. Losa kopija Azre. Pateticno. Brain Hollidays su mi simpaticni, ali pomalo dosadni nakon 15 minuta. Pogledao sam "Djecu" nakon toga - bili su skroz ok. Imam osjecaj da bi nas mogli iznenaditi sljedecim albumom/albumima.
Superhicks - ludnica. Bend je zakon. Mislim, nije to bend koji cu staviti kuci u player i slusati intenzivno, ali ovako za poslusat na koncertu su zakon. Veseli, rasplesani, raspjevani, odlicna ritam i brass sekcija. Definitivno must see. Na Atheist rap sam stigao malo poslije i nemam nekih zamjerki, bend je ok, prase dobro, kao i obicno kod takvih bendova, zanimljivi tekstovi + jednostavne melodijice + brz ritam = dobra zabava. Nakon toga ide Bare. On opet u svom elementu, izbor stvari vise manje ziheraski, ali rulja dobro reagira, as usual. Bend me nije bas previse odusevio, nekoliko puta su zastekali. Ali dobro. Konacno dolaze Pipsi. Pocinje Mrgud i zaiste se prvih par momenata nije culo nista, nakon toga stvar ide ok. Ipak, nakon Baretove tutnjave, Pipsi zvuce kao da su im smanjili output na razglasu za 20-30%. Pogotovo na mrgudu gdje je uglavnom u prvom planu akusticna gitara (bravo Deni). Dan, mrak pocinje ok, ekipa okolo dobro reagira na stvar, osim nekog kretena koji je nesto srao daddyju pa je Vlado popizdio i uhvatio klinca za vrat. Ja sam uletio da ih rastavim, bilo mi je glupo da si covjek sjebe koncert pipsa natezuci se sa idiotima. Vladi je vjerojatno bilo cudno odakle mu znam ime posto me ne zna, ali eto, sad znas:-) Mislim da je nakon toga isao KFS, sa Yayom u elementu. Zaista mocno zvuci. Porculan je bio efektan sa "stafetnim" mikrofonom. Svaki put me najezi. Samo ne nazivcirala zenska (platinasta plauvsa u trendi odjeci sa prevelikim dekolteom iz kojeg ispadaju 2 broja prevelike sise) koja nesto sere iza "kaj si on sebi pjeva da je porculan". Sad je meni doslo da se idem mlatiti. Posto Vlade nije bilo okolo da me izvuce, odustao sam:-) Postar lakog sna. Opštenarodno veselje. Lijepo. Samo tonac je zaspao opet.
2x2 za kraj, odlicna izvedba. Kao da su se zagrijavali sa prvih par pjesama da bi sad eksplodirali. I vec kraj. A taman sam se uzivio. Dolazi Let3, slusam prvu stvar ali moram do WC-a. Posto sam ih ionako gledao previse puta nisam se previse bunio kad sam se vratio i skuzio da ih nema i da se nesto sjebalo. Ipak, bilo mi ih je zao, rulja je ocito bila napaljena a Let 3 uvijek zna stvoriti dobru atmosferu. Samo neka im netko kaze da porade malo na komunikaciji sa publikom. E jebote, da su i ovaj put krenuli sa "ajmo rukice u zrak i pravite pokrete kao da berete imaginarne tresnjice u zraku" popizdio bi. Slijedi preduga pauza do Morcheebe. Kad su napokon krenu mislim da je svima laknulo, i organizatorima i publici. Bend je dobar, vidi se da su ljudi profesionalci. Skye je upravo onakva kakvu ju je Waiter opisao. Polubozica sa prelijepim glasom. Gitarist ima tehniku, ali nije prenaporan i ne bas toliko dosadan. Pokusava malo razdrmati ekipu, kao i Skye, ali stvari su IMHO prelagane za takvo nesto. Naravno, najveci hit su ostavili za kraj.

Sve u svemu, bilo je skroz ok i nadam se da ce se ponoviti dogodine. Ali za boga miloge, na nekom drugom mjestu. Ipak, kako sam vidio glavesine iz SC-a (Musura i ekipa) posvuda okolo stekao sam dojam da su oni (SC) organizatori a to onda objasnjava izbor lokacije. A i zasto je razglas pao posto su tehnicari na main stejđu bili SCovci koji generalno nemaju pojma a ponasaju se ko da su najpametniji na zemlji i okolici, pogotovo Vlado...

Eto, ja se raspisao. Sorry:-)
trixy 14.07.2003 u 12:24:47 profil autora
znači ti si taj koji je smiri(va)o Vladu. kako je krenuo, mislio sam da će nastati opća tučnjava, a ono na kraju grle se oni, ko da su najbolji jarani... eh, ti bosanci...
dođi u krovove večeras!