Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 22.06.2003 u 00:01:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Apsolutno neispavan i grogiran u nokdaunu, krenuo sam put Sarajeva busom u 6.30h.
Tri babe, ja i dva vozaca...
Prvo sam zaustavio bus na izlazu iz Autobusnog, jer sam zaboravio kupiti baterije za CD-player. Ispostavilo se to kao odlican potez s obziron da smo kroz Bosnu propicili uz - narodnjake...
I onako, bunovan, u polu snu, skuzio sam da smo pred - Banjalukom...
A to nimalo nije ugodno, zeludac ti zaigra, neka se nervoza uvukla, kao da gledam maketu vlastitog djetinjstva. Sve se tako smanjilo...
Da stvar bude gora, upali smo u kolonu na tranzitu, tako da smo milili po njoj, te mi se pred ocima izvrtila moja ulica, naselje, prepoznate zgrade (onaj prozor, treci odozgo, valjda je Dijana jos tamo, vjerojatno s nekim drugim, nadam se, nije valjda u lezbijke otisla), pa onda gimnazija... Izgradili su terene iza Gimnazije... Jedan kos ima mrezicu, drugi nema...
I tamo, skontam CD u torbi, D&R, stavljaj buraz, vodi me odavde... Krece "Dobro", stvarno, Daddy ne znam sta si htio, al ovaj put je bio sprovod... I to nekakav cudan...
Nastavljamo dalje, cesta vijuga, vozimo se pored rijeke, drvece se sunovracuje sa stijena... A Yaya ga 'zavlaci' u Vjetru tako da me pluca svrbe...
Gledam drvece. Raste na nepristupacnom terenu, potpuno kosom i nenormalno zajebanom. Stijene su oko njega. Pa ipak, drvo izrasta APSOLUTNO okomito, ne jebe ga 5%... Ovo je Bosna, buraz...
Idemo dalje...
U Travniku babe izlaze van, ostajem sam sa vozacima u busu... Koji me, naravno, malo-malo pitaju
'Majstore, jel bi tebi smetalo da stanemo na kavu..."
"Ma ne bi, naravno, vise vas je..."
I tako, red kave, red mineralne, jedno 6 puta i dolazimo pred Sarajevo...
Volim Sarajevo. Sarajevo je grad zenskog spola... S njim treba fino.
Dolazim na stanicu, a tamo Johnny (u dresu argentinske repke), Zomri i ostala raja...
Uz posalice, zajebanciju, smijeh odlazimo na lice mjesta...
Pipsi taman doaze... Tonske probe su valjda u tijeku, bjezimo odavde, masem Daddyju, odlazimo na kavu i cevape...
I tako malo prepricavamo skeceve, smisljamo nove, pa onda cevapi u Zelji, onda u kasarnu, gdje je koncert...
Cuvari kenjuckaju nesto, pa si vadim pressicu, mislim, ne bute me zajebavali...
Uz to i pijemo sokove i dobri, solidarni Johnny odlazi nama po kave, na neki obliznji automat. Nama i - Darkwood Dubu... Sto im nisi nesto u kavu stavio, jebala ih... No dobro...
Upadamo na koncert, ja pocinjem savladavati dvocifreni broj "Bavaria", poznata lica su u publici, treba sve obici, pozdraviti, zagrliti...
Pocinje koncert...
Prvo neki Francuzi (podsjeti me Zomri, zaboravio sam im ime) koji odrzavaju malu skolu domacim bendovima (pod domace mislim i na ove i na one... i one).
Momci, goli do pasa, prze sve u 16, zapjevaju i viseglasno...
Vec tada postaje jasno da sa tehnikom i nije bas sve OK. Francuzi ostaju bez struje (bubnjar svira "na suho", ostatak benda skace), pa onda i bez light-showa, tako da smo ostatak gledali siluete... Sto i nije tako lose...
Penjem se u back-stage, trazim nas omiljeni band da im uputim rijeci podrske. I tamo su, dobro raspolozeni, sve u redu... zasad.
Izlaze Darkwood Dub. OK, hajmo van gledati ih...
Pa gledajte, ovako, taj band je zapravo odrzao pravi, pravcijati koncert od nekih sat i pol vremena... A kako je vec sve kasnilo fakat se bilo oteglo...Darkwood Dub je solidan band, da se razumijemo, cvrsto sviraju i tako... No, vjerujem da je pod nekom drogetinom vjerojatno persu, ali brate, ravni su... Emocije su stalno na jednom te istom nivou i nema gore-dolje... Sat i pol peglanja. Dosadno. (Cute, oprosti, skuzio bi da si bio tamo).
I onda ovi konacno zavrshe...
Znaci, idu Pipsi... Raja se, kao i Ksetu, okuplja i upucuje blize stageu gdje otkrivamo neki maleni betonski izdignuti otok na koji se smjestamo...
I Pipsi izlaze... Ukljucuju instrumente, prolaze minute, nikako da pocnu... Zgledavanje clanova banda postaje simptomaticno... Pojavljuje se nekekav ... tehnicar sa kablovima,
darko 22.06.2003 u 00:32:53 profil autora
Hvala na iscrpnom i zanimljivom izvješću/putopisu!

Zagreb, Sarajevo, kombi, Maribor...
Vlado, legendo, ti si moj idol, absolutely...

Izmjenio - darko u 22.06.2003 0:34:28
zomri 22.06.2003 u 01:24:17 profil autora
malo informacija sa druge strane:
-odem ja veceras fino do jednog od dva glavna covjeka organizacije i ulazim u spiku
"Dobar dan!" - "Dobar dan!"
bacam suplju kao ono "cestitam na organizaciji koncerta" ili "nemam zamjerki", uvlacim se u paksu takorec... da bih u odsutnom trenutku polunezainteresirano pitao covjeka nesto kao "a sta je s pipsima ono sinoc bilo?" - "???" - kao njemu nije jasno
kazem "pa zasto su svirali onako kratko". frajer odgovara: "a to, pa nije kratko! sat i dvaest minuta". rekoh "nije, svirali su sat i par minuta, znam gledao sam na sat" (vidim spikom "nes me budalom pravit" necu nista postic). "ne, ne to si se ti nesto zbunio, svirali su sat i dvaest minuta" kaze on meni. haj dobro.
pa reko "kako onda objasnjavate cinjenicu da su darkvudi svirali preko sat i pol? nisu valjda oni bili headlineri festivala?" i tu on meni kao "dopustili smo im da sviraju duze jer ih je raja trazila na bis. jesi vidio kolko ih je raja trazila??" pita kao on mene.
"Ne nisam! Sta je bilo ono sa ozvucnjem? Mikrofonija i to?" - "Neam pojma. Ja nisam nista cuo." rece on meni i odstupi kulturno me odjebavsi. Mislim ono...

Vlado bend za koji me pitas zove se Mac Zde Carpate. i kako bolan da zaboravis da se hotel ne zove Palace nego Palas :)) Dru Berimor i ti fazoni...

Eto ako se jos sta sjetim javicu vam. Cujemo se.
daddy 22.06.2003 u 01:36:44 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
na festivalima postoje neke zakonitosti. jedna od njih, vrlo bitna jest ta da bandovi ne prakticiraju prekoračivati svoj zadani termin jer ga time uskraćuju onima nakon njih, odnosno stavljaju ih u neravnopravan položaj. ja to zovem i bazičnom kolegijalnošću, i profesionalizmom - čak. al kad si je neko tak super sam sebi i baca drkicu na svoju svirkicu - ma, ok, samo drkaj majmune! ispričavam se svima koji su čekali pipse, a dočekali samo krntiju istog imena.
vlado 22.06.2003 u 01:40:40 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Da ne govorim o poretku bendova, ono ko da mi sladoled sa jagodama izneses prije glavnog jela...
Raja nije SMJELA docekati Pipse u onom stanju...
Btw. Mislim da nije do bolida/krntije... Jebiga, da Schumacher dodje sa svojim Ferrarijem u moju ulicu, svi bi ga prestigli, jer mi je ulica puna rupa... Bez uvrede, bilo ko...

EH... Javio mi se Filip sa mejlom...
Jel se ALARM otkazuje?
zomri 22.06.2003 u 01:44:23 profil autora
ste bili? evo ja sad dosla kuci...vala sam razocarana pipsima
sjecam ih se davne 96 cini mi se..kad su izdali onaj album na kojem je "ljuubaaaav..to je jebi ga ljubav.."
postar lakog sna itd itd
i hajde konta covjek bit ce zivo
samo me uspavali


grozno,

prvo naprave sranje sa onim ulaznicama, kao sada moras platiti za svaku noc 12 km...sramota...
i onda bezveze koncert..pipsi totalno depresivni, trebali su odsvirati "ljubav to je jebiga ljubav" i "sex u skoli", pozdraviti se lijepo, i kuci u zagreb

razocarana sam
duboko sam razocarana

------------------------------
dva komentara iz publike na nastup od petka navecer
zomri 22.06.2003 u 01:53:26 profil autora
"na festivalima postoje neke zakonitosti. jedna od njih, vrlo bitna jest ta da bandovi ne prakticiraju prekoračivati svoj zadani termin jer ga time uskraćuju onima nakon njih, odnosno stavljaju ih u neravnopravan položaj. ja to zovem i bazičnom kolegijalnošću, i profesionalizmom - čak. al kad si je neko tak super sam sebi i baca drkicu na svoju svirkicu - ma, ok, samo drkaj majmune! ispričavam se svima koji su čekali pipse, a dočekali samo krntiju istog imena."

E da daddy, pjevac darkwooda je kao zadnju stvar najavio je Zapreminu Tela koja je, ono, u original verziji nekih 7 minuta, a jos koncertna - jebenih 10. i to nije sve: nakon toga produzuju koncert za jos dvije stvari! Dvije stvari, eeeeeeeeeej!!! Zasto? Raja trazila... ma daj nemoj me jebavat'! bio sam.

Ono darkwood dub mi je drag bend sto jest jest, al brate ako radi njihovog cejfa treba pipse skratit za pola sata, onda to nije u redu da su mi iz ociju ispali.
vlado 22.06.2003 u 02:32:38 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E i to, ma ko je trazio bis?
Mislim, jesmo li mi bili na istom koncertu?
Zomri, stjeraj to sve u laganu picku materinu sa lagane distance...

A da vam spustim Filipov mejl, ne mogu izdrzat:

"Majstore, stvarno nemam pojma kako da ti ovo kazhem.. Danas je
objavljena informacija da je festival puko. :( To je taj posrani makedonski
mentalitet. Ne mogu vishe podneti ovaj jebani narod.. svako svakom zheli
nanjeti shtetu. Shpekulira se da je to ipak samo marketinshki trik.. Jer
je juche bila objavljena informacija da je skoro ugovoren nastup Sonic
Youth-a na Alarmu.
Stvarno neznam shto reci... ja sam shokiran.. :( Nadam se da ce se uz
par dana objaviti da je ovo bila samo zajebancija. Chujemo se kroz par
dana..
Ako definitivno ovo sa festivalom je tachno.. onda dolazim 12.07 u
Zagrebu na Open Air-u.
Chujemo se.. stvarno mi je jako loshe idem malo odmoriti.
Filip"

Johnny, Zomri, jel vam ovo zvuci poznato?
OK. stigao je i drugi mejl...
Mozda ipak, na drugom mjestu...
Ne sumnjam da ce nas Filip obavijestit na vrijeme ;)

Eto, svugdje isto sranje...
I zato se moramo paziti mi sa foruma i njegovati ta poznanstva...
Jer, ono znam, znam, znam, znam,
znam, znam, znam, znam, znam, znam
da cemo jednom odgledati koncert kada ce se sve poklopiti, i oni i mi...
darko 22.06.2003 u 02:33:33 profil autora
vlado, pa kaj jos ne spavas?
vlado 22.06.2003 u 02:40:15 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kurac, buraz, na poslu sam, rok mi je za predaju novine do 8 ujutro, a ako izadjemo tad iz redakcije - bit ce dobro...
waiter in his 60s 22.06.2003 u 03:20:28 profil autora
"Ako definitivno ovo sa festivalom je tachno.. onda dolazim 12.07 u
Zagrebu na Open Air-u."

onda ni ovo zlo nije sasvim za zlo
Filip 22.06.2003 u 16:49:20 profil autora
Saopštenje sa oficijalnog sajta festivala Alarm:

"Poštovani posetioci,
Na žalost nećemo doživeti ovogodišnje izdanje festivala ALARM.
Izvinjavamo vam se što smo vas maltretirali svih ovih mjeseca sa svih dosad potvrđenih i neobjavljenih izvođača..

Razlozi:
Kako što su hteli drugi, tako će i biti... ALARM FESTIVAL VIŠE NE POSTOJI... naši dragi prijatelji konačno su uspeli da unište jedan događaj u organizaciji Lithium Recordsa. Ljetni festival u Makedoniji ne postoji i u stilu svih domaćih medijumskih kritičara i mi vas molimo da napustite našu zemlju dok su ove ljetne vrućine i da posjetite neki od profi organizovanih festivala, gde ne bi se žalili na toplom pivu, veliku cijenu karte, grubom obezbeđenju, policiji, ozvučenju, pedera iz Lithiuma.. itd..

Imajte lijepo i dugo toplo ljeto...

P.S. Teško da nekad opet ćemo imati snagu i živce da organiziramo jednu normalnu stvar (ALARM Festival) za jednu zdravu, demokratsku i našu Makedoniju...

P.P.S. Zahvaljujemo se svim potencijalnim i potvrđenim sponzorima, a ujedno i veliko izvinjenje za: IOM, Ministarstvo kulture, Slovenačka ambasada, Francuski kulturni centar, British Council, Gemak, Nestle, Coca-Cola, MAT, Savana, On-net, Dnevnik, Pivara... itd... dakle, nije sve u novcu..."

to je to što je objavljeno, a evo o čemu se radi u toj Alarm priči. bila je dogovorena neka određena cijena za koju bi Lithium records (organizator) iznajmio taj kamp gde je trebalo da se održi festival. al nakon par dana.. kamp je rešio da potraži veću cijenu, koja je bila puno puno veća.. (to je ta makedonska priča) i onda se čudimo zašto nas europa ne voli. ma daj..

nakon tog, sam pisao mail organizatoru.. užasno sam bio razočaran..
al evo.. danas sam dobio odgovor iz Lithium recordsa:

"Malo sam škrt na pisanju i riječi.. umoran sam od svih sranja.. koje radim godinama. Biće bolje.. Nažalost festival u Ohridu neće biti.. Pokušavamo da uradimo neku alternativu u Skopju za sjebane planove koje su imali puno ljudi u vezi Alarma."

ovih dana će se znati puno više.. vjerujem ja u njih!

p.s. waiteru, ako bude sve okej s ovim koncertom u MK.. nažalost ću propusti Zagreb Open Air, al sigurno dolazim 9tog mjeseca na samostalnom koncertu!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 22.06.2003 u 16:49:43 profil autora
ah... dupli post!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...

Izmjenio - Filip u 22.06.2003 16:50:04
waiter in his 60s 22.06.2003 u 17:28:08 profil autora
držimo vam onda fige za skopje...
zomri 25.06.2003 u 02:17:01 profil autora
na infobar.co.ba su postavljene slike sa UBAAfesta i to snimljene upravo na nastupu pipsa. naci cete ih u sekciji foto->dnevna i nocna desavanja u sarajevu. na jednoj slici vidi se i stanoviti vlado ;)
electro cute 27.06.2003 u 13:44:12 profil autora
nemam reči.eto.