Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
ajbi 13.06.2003 u 16:41:31 profil autora
Ma,htela sam da vas pitam,dali radite ono sto volite,i dali volite ono sto radite?!Ili samo ja imam taj problem da jos uvek neznam sta je to sto ja volim...Nije da necu da radim,samo se jos nisam izlecila od decije bolesti da hocu hiljadu raznih stvari odjednom,i to sve nekih cudnih,da se borim za ljudska prava,da spasavam kisne sume,da budem DJ,da sam menadzer Pipsa za Srbiju(jel`vazi,Daddy?!)i sve tako nesto...Pa onda imam bezbroj dana kad vise necu da budem samo mala konobarica...Onda to ide otprilike ovako:ja-"hajde Ivana,ustani,moras na posao!",pa opet ja-"e,danas stvarno nemogu!",a onda ubedjivanje"molim te,jos samo danas,evo,pusticu ti 'tajni grad',ili sta hoces od Haustora!!",i onda se lako ubedim,to uvek pali!!
dju 13.06.2003 u 17:16:46 profil autora
Ja, sretnica, fakat volim ono što radim, najviše ljude s kojima radim (manje one koji su mi koolege, dakle konstanta, a više one mlađe, živahnije, vedrije i iskrenije, koji nažalost dođu, budu, diplomiraju i odu), a drag mi je i onaj dio posla koji obavljam doma (većinu), još samo da mi nije mrskog susjeda koji rado glasno sluša Wind of change i slične ljige.
Imam neostvarenih želja, ali uglavnom zato što mi je za njihovo ostvarenje falilo talenta.
Osim toga, mislim da je život dovoljno dug (ako se ima sreće više nego pameti), pa možda u četrdeset petoj počnem raditi nešto posve novo.
I previše vremena provodimo na poslu a da bi nam bilo svejedno kakav je i veseli li nas.
Dajte otkaz svi koji ste nesretni! Pokrenite svoju malu privatnu revoluciju! Juuuriiiiiš!

Izmjenio - dju u 13.06.2003 17:18:07
vlado 13.06.2003 u 17:41:03 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nema gore nego raditi posao koji ne volis. Iako, zivot nije bas tako jednostavan, pa su ljudi prisiljeni raditi ovo-ono... Sto bi pak, trebalo biti privremeno.
Htio sam reci da imam srecu, ali kurac, nemam srecu, jednom sam jednostavno odlucio da ja kontroliram stvari i da mi ga mogu pushit... Ispocetka je bilo gadno, radis, zajebu te, nemas love, jedes cijeli mjesec ajvar...
Medjutim, isplatilo je biti ustrajan. S vremenom se sve otvorilo... I motivi, i lova, i rad na sebi, itd.
Iako su tek onda poceli problemi, no to je neki drugi topic.
Ja mislim da raditi posao kojeg ne volis ili zivjeti sa zenom koju ne volis moze da izazove ozbiljne, zdravstvene probleme.
Pa decko biraj, hoces li biti nesretan... pa onda bolestan? Ne? Pa u cemu je onda problem? Sigurnost? Pa to ne postoji...
Depressed 13.06.2003 u 18:21:21 profil autora
Ja radim posao koji mi je zanimljiv, i zahtjevan bas kako volim. Ali mrzim kad mi posao pocne jesti ostatak zivota, pojede mi poslijepodne, pojede mi vikend, pojede mi probu s bendom. Nisam fah idiot i ne mogu zrtvovati sve da bi bjesomucno radio. Zivciraju me neplaceni prekovremeni i kaos i stres koji sefovi znaju siriti na poslu...ali sve u svemu radim meni zanimljive stvari i pola kolega je islo sa mnom u srednju skolu i na faks, ekipa je odlicna. Razmisljam o otkazu i pronalazenju istog takvog posla sa manje stresnim zahtjevima.

Izmjenio - Depressed u 13.06.2003 18:22:18
waiter in his 60s 14.06.2003 u 01:05:20 profil autora
ma šta fali konobarluku, ajbi?

a da su sretni oni koji rade ono što vole,
jesu, i to jako. nadam se da su svjesni da su
povlaštena manjina

Izmjenio - waiter in his 60s u 14.06.2003 1:11:46
vlado 14.06.2003 u 13:25:21 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Manjina jesu, povlastena nisu...
Ko da je meni neko nesto dao?!
Sorry.
waiter in his 60s 14.06.2003 u 14:09:56 profil autora
povlašteni, nego šta!
šta si ti uvjeren da je za dobit posao u
kojem uživaš dovoljna snaga volje? puno
svemirskih i još više onih malo prozaičnijih
sila treba zasinergirat da bi average joe dobio
željeno radno mjesto...

Izmjenio - waiter in his 60s u 14.06.2003 14:22:46
vlado 14.06.2003 u 14:46:09 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Waiteru, gledaj, nije mene odabrao svemir, vec sam ja odabrao - svemir...
Kako smo krenuli, pocet cemo citirat i Coelha, sta bi reka Cute - jebogapasudupe!
waiter in his 60s 14.06.2003 u 15:25:10 profil autora
samo ne to petparačko piskaralo, pliiiz!

ma stvar je, kao i uvijek, u percepciji -
ti vidiš leptirska krila, a ja ogavni kostur
( vidi tebi posvećenu pjesmu u 'poeziji')

užasno ti zavidim


Izmjenio - waiter in his 60s u 14.06.2003 15:42:20
vlado 14.06.2003 u 16:45:46 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"ti vidis leptirska krila, a ja ogavni kostur"

I ti meni zavidis? Ne seri, Waitere, nekad se najezim kad citam tvoje pjesme. Rekao sam TVOJE!!!
arhimed 15.06.2003 u 17:04:38 profil autora
"svaki covjek tezi za srecom, a prokusani put do nje sastoji se u obuzdavanju vlastitih misli. sreca ne ovisi o vanjskim uvjetima, nego o nasem unutrasnjem raspolozenju. smisao naseg osjecanja srece ili nesrece nije u stvarima sto ih posjedujemo, u onome sto jesmo i gdje se nalazimo, nego u nasem odnosu prema svemu tome."
dale carnegie

vjerujem da smo na osnovu zivotnih iskustava manje-vise svi dosli do slicnog zakljucka, a ovaj citat sam naveo zato sto mislim da je mr. carnegie jako dobro formulirao to sto je htio reci.
marsovac 15.06.2003 u 17:39:55 profil autora
Da li radim posao koji volim? Ja gledam na to ovako:
1. da li radim? --- DA, makar ima "kolega" koji govore da ne radim. To me više puta zna zamisliti kako oni koji rade u istoj firmi ko i ja, u istim ili sličnim uvjetima i za takav rad su isto ili slično nagradjeni vide mene. No, izgleda da moje ponašanje i pristup rad može utjecati na ostale koji bi mogli početi razmišljati o tome itd ...
2. posao - kad već nemogu biti rock zvijezda onda posao je posao. Nisu isti sadržajno to je jasno, i teško je pronaći motivaciju ali jebi ga.
3. voljeti - ne uvijek, ali trudim se ne razmišljati o negativnim aspektima. Koga voljeti? Kako? Zašto? Što?

Više puta se pitam da li ću uspjeti svojim poslom zadovoljiti ono najosnovnije, doći do stana. Da to imam, sigurno bih razmišljao i o drugome. Ja mislim da sam na pravom putu, što ne znači da za koju godinicu neću imati neku firmu, dučan, birc, kooperaciju, zastupništvo, ...

ili arhimedovo ukratko

Izmjenio - Marsovac u 15.06.2003 17:41:36
Hadzo 16.06.2003 u 09:16:40 profil autora
Fuck, jesam li presretan što provodim 8 sati dnevno (pa i više) pred ekranom? Ne baš. Jesam li sretan što mi je posao omogućio otkup stana, auto, i tisuču drugih malih stvari koje čovjeka čine sretnim u ovom oh-tako-materijalističkom svijetu? Fakat jesam. Gledajte, pomirio sam se s činjenicom da ne radim za posao per sei nego za plaću, za ono što mi taj posao i dobra plaća mogu donijeti. Bih li mijenjao ovaj posao (prevoditelja)? Hell, no. Predobro se plaća...
dju 16.06.2003 u 12:41:39 profil autora
posao prevoditelja se, u pravilu, sramotno malo plaća, osim ako si
1. sudski tumač
2. prevodiš s nekog superegzotičnog jezika
3. zaposlen u firmi koja sere lovu
ajbi 16.06.2003 u 16:28:18 profil autora
Pa,u poslu me obicno najvise nervira to sto je svaki dan-ista boja,znaci,u nedogled pranje i poliranje casa,kuvanje zilion kafa,i ostale gluposti,pa izdrkavanje kolega,koji su nervozni koliko i ja jer je guzva,vrucina,slaba plata,opao uzgoj sljiva u Hondurasu...A ima onda nedelja kad sve zaboravis,jer su koncerti iz dana u dan,pa se ja radujem u sanku,ispadnem najveseliji gost!!E,u petak nam je bila Ivana i Negativ,subota je bilaaaaa,e,to neumem da prepricam,masa DJ-eva,i Exit promo party!!Do sledeceg dana...Tu sam uspela da se od DJ Shilje ogrebem za majcu,pa sada reklamiram "state of exit"svakog dana!!Ovo je period kad ja moje konobarisanje manje mrzim,jer je dosada iskljucena!!A da radim ono sto volim?!Pa,ja i da konacno objasnim sebi sta je to konkretno,ipak se slazem da je za to potrebno mnoooogo vise od hrabrosti i volje kosmosa...Nista zato,ja sam se dogovorila sa Bogom,kosmickom silom,ili cime vec,da cu izdrzati sve sto zivot donese,i dobro i lose,ali da u sledecem zivotu budem veseli pauk,lovim muve,pa zovem komsiju iz susednog coska da dodje na kafu i debelu muvu zunzaru!!!