Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Tonci 11.06.2003 u 20:44:12 profil autora
Jel tko ovo slušao? Rijec je o zajedničkom projektu frontmena Death Cab For Cutie i tipa iz DNTEL, koji su napravili cijeli album šaljući jedan drugome dijelove pjesama poštom (otud ime benda), i... iznenađujuće je dobro. Vjerojatno prvi istinski sretan spoj indie popa i post-IDM elektronike.

Ako ste zaintrigirani, preporučujem da za zagrijavanje potražite na Soulseeku "Such Great Heights" i "Nothing Better".
zv 12.06.2003 u 20:17:09 profil autora
to do: svaš
dobro je.
onak, okej...
simon 13.06.2003 u 11:15:49 profil autora
/offtopic/
Tonci, pitanjce:
Pošto znam da si veeeeelki fan Todda Edwardsa, koji bi bio najbolji intro u opus dotičnog, Full On? Ili je izdao i nešto novije i bolje?
I da, znaš li možda je li Lina izdala išta poslije 2001., i kakao ti se čini taj njen album iz 2001.?
Tonci 13.06.2003 u 19:23:20 profil autora
zv, i ja sam isprve za PS album pomislio "dobro je, onak, okej", ali je nakon nekoliko slusanja ostavio dublju impresiju.

Simone - Full On vol. 1 je najbolji za uvod, a ako si voljan odvojiti pola sata impulsa, najtoplije preporučujem slijedeći miks (nažalost, samo za slušanje u realmediji, nije za download):
http://www.theoneuk.co.uk/210303/stream/TODD_EDWARDS_1XTRA_2.ram
Tu su uglavnom stvari s Full On vol. 2 (plus par oldies but goldies), ali poredane na, što se mene tiče, daleko superiorniji način nego na oficijelnom vol.2.

Todd je isto napravio puno super remiksa koji nažalost jos dosad nisu skupljeni na jednom mjestu, ako ti se da tražiti na slsk preporučujem:

Hakan Libdo - Walk Away (TE 'Tell Someone' Dub) (najbolje je uloviti verziju sripanu s Pure Garage III kompilacije, koja čini mi se traje nešto manje od 4 min)
Mantra - Away (TE Remix)
Dimitri From Paris - Sacre Francais (TE Re-dub)
St. Germain - Alabama Blues (TE Dub)
Benjamin Diamond - Little Scare (TE Main Vocalised Mix)
Utah Saints - Power To The Beats (TE Power Chord Remix)
MJ Cole - Crazy Love (TE Underground Remix)
Bonnie Pink - Sweet (TE Extended Vocal Mix)
The Beloved - 1000 Years From Today (TE Dub)
Boniface - Cheeky (TE Vocal)
Moloko - Pure Pleasure Seeker (TE Pleasure For Life UK Vocal)
Anthill Mob - You Should Have Known (TE You Shold Have UK Dub)
Gintare - Trance Navigation (Todd's Dub Of Praise Navigation)
Nio - Do You Think You're Special (ima ih više, bilo koji!)

(zadnje troje nisam još dosad vidio na p2p redaljkama, ali ovo ostalo nisu ultrarariteti pa se može ponekad naći)

Njegov remiks "Crazy Talk" Space Cowboy nešto je najbolje što sam čuo ove godine, ali nažalost još nije izašlo...

Odličan Todd sajt, s audio isječcima kompletnog opusa:
http://www.todd-edwards.net/
Tonci 13.06.2003 u 19:31:34 profil autora
Što se Line tiče - "Stranger On Earth" mi je ne samo najdraži R&B album, nego i jedan od najdražih albuma ikada uopće!

Nakon toga nije ništa izdala, ali vrijedi spomenuti da su se pojavile dvije verzije "Stranger On Earth" (ja imam obje). Razlika je u tome što na kasnijoj drugoj nema "Right Place, Wrong Time", "Too Good", "Crazy Love", "3rd Finger Left Hand" i "You Don't Know", a umjesto njih dodane su "It Ain't Me (S.O.S.)", "It's Alright", "Watch Your Mouth (Baby Blue)" i "God Loves Me", plus "Baby Bye Bye" je malo izmijenjena itd... Prva verzija mi je bolja, ali i druga rastura - iako su izbačene neke fenomenalne stvari (posebno "3rd Finger Left Hand"), prinove su, uz iznimku grozne "God Loves Me", sve odreda super (posebno "Watch Your Mouth").

Koju ti verziju imaš?
arhimed 19.06.2003 u 01:30:44 profil autora
Tonci, hoce li vruce kitice posse izdati kakav vruci ljetni singl? postoje li one jos?
Tonci 19.06.2003 u 21:17:04 profil autora
Kitice postoje, samo sto su njihove 2/5 (konretno, Grgic i Pavlov, koji djeluju pod konspirativnim imenom "Grgic i Pavlov") trenutno obuzete vlastitim projektom, a i Ozzy se nesto prijeti u zadnje vrijeme...

Enivej, Kitice samo cekaju da se netko od clanova drmne i povuce ostale za sobom u studio. Nazalost sumnjam da stignemo napraviti singl za ovo ljeto, ali ako se sto promjeni po tom pitanju, bit cete obavjesteni na vrijeme.