Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
electro cute 26.05.2004 u 11:56:25 profil autora
from hell imam, al sad je na čekanju. sandman ipak ima 75 epizoda :). meni je crtež sandmana skroz oke, malo je 80s šta je bed, al ima momenata koji me totalno rasturaju! kad lik u pozadinu ubacuje kolaže s merlinkom i slično. a i to kaj sandman liči na gdina smitha iz curea je još jedan velki plus! al da, u početku je malo konfuzan, trebaš skužit koji kadar ide posle kojeg kadra.
vlado 26.05.2004 u 13:20:56 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Znas sta, Markose, nekad imam osjećaj da Sandman ne bi bio toliko dobar, da je nacrtan bolje.
markos 26.05.2004 u 17:40:25 profil autora

Znas sta, Markose, nekad imam osjećaj da Sandman ne bi bio toliko dobar, da je nacrtan bolje.


A ne znam, ipak je Gaiman taj koji te tu drzi prikovanim za strip, a ne crtez koji tu ima sporednu ulogu. Pogledaj npr. kako prica dobija dodatnu dimenziju kad je crta npr jedan Zulli...Iako kad pogledas Endless Nights, u pravu si, iako sam i ja u pravu, jer iako je predivno nacrtan, Gaiman ne briljira bas...


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
electro cute 06.06.2004 u 16:53:15 profil autora
sandman - the dolls house. part five ili six. konvencija serijskih ubojica. sakupljača. nešto pregenijalno, prejako...sledi ti se krv u žilama.

robert crumb - sve!!!!
pravo je fascinantno da se kasnih 50-ih i ranih 60-ih javljaju ovakvi manijaci, šta u stripu, šta u književnosti, a moralisti dižu prašinu oko presleya i beatlesa koji pjevaju love me do i blue suede shoes (i time im podižu naklade u nebesa).

markos, vlado, jel znate di se mogu nać tekstovi o napadu na američki strip kao nacistički?
vlado 06.06.2004 u 18:44:02 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Neam pojma.
Ali,
u Algoritmu imas po nevjerojatno niskoj cijeni knjigu "Cudesne avantura Kavaliera & Claya", koji ima oko 250 natuknica vezanih za strip 50-tih i 60-tih u SAD-u. Mozda ti pomogne, a bit ce ti super.
Obavezna literatura!
electro cute 06.06.2004 u 21:01:11 profil autora
joj, znam za tu knjigu, al uvijek zaboravim da je posudim...
al sad oću, mislim, kad je službeno preporučena.

e, šta si ti uveo net doma?
vlado 06.06.2004 u 21:32:04 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nisam. Na poslu sam.
Zbog praznika zavrsavamo ranije.
Bio sam na svadbi do jutros.
Riknuo mi hard na poslu (20 GB).
Sta te jos zanima?
grrrrrr.....
krampus 07.06.2004 u 00:32:49 profil autora
Pročitaj to, stvarno je lijepo za rasplakat se ko zadnja tetka, ono, nevjerojatno je dječački. (Jedino bih ja ipak maknuo zadnjih 200 stranica, što će reći završio bez zadnjeg dijela, al dobro, to nisi čuo od mene).
electro cute 07.06.2004 u 01:16:11 profil autora
oke

a imam još nešt užasno dječački sad za čitat: calvin and hobbes, naravno!
janakis 22.07.2011 u 11:07:41 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
"ofucani holivudski film"!

nisam neki stripoman, stao sam ko klinac s alanom fordom. ako mi je kasnije i došao koji strip u ruke - sve je to bila neka akcija, detektivi i sl... više-manje meni nezanimljivo (osim honesty chase)... da bih nedavno u knjižnici naletio na ofucani holivudski film
- oduševljen.
nisam pojma imao da strip može bit toliko moćan (a nije da sam ga ikad podcijenjivao). predobri dijalozi, način pričanja... baš filmski...
kak jedan forumaš kaže: "Singles" meets "Chasing Amy" meets "Clerks" meets "High fidelity"

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=101
(600 stranica)
markos 31.07.2011 u 13:58:40 profil autora
"ofucani holivudski film"!

nisam neki stripoman, stao sam ko klinac s alanom fordom. ako mi je kasnije i došao koji strip u ruke - sve je to bila neka akcija, detektivi i sl... više-manje meni nezanimljivo (osim honesty chase)... da bih nedavno u knjižnici naletio na ofucani holivudski film
- oduševljen.
nisam pojma imao da strip može bit toliko moćan (a nije da sam ga ikad podcijenjivao). predobri dijalozi, način pričanja... baš filmski...
kak jedan forumaš kaže: "Singles" meets "Chasing Amy" meets "Clerks" meets "High fidelity"

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=101
(600 stranica)

Bas si mi uljepšao dan;) Kao uredniku Fibre, jako mi znači čuti ovakve riječi jer upravo je to ono što želim postići: da ljudi koji strip simpatiziraju (ili čak i ne), ali ga aktivno ne prate, uzmu slučajno neko djelo u ruke i oduševe se "kako strip može bit toliko moćan".

Toplo bih ti preporučio da posudiš u knjiznici neke od idućih naslova, vjerujem da ćeš se još više iznenaditi:
Maus, Svagdanja borba, Eternaut, Pakao, Inkal, Ponos vragova, Papak... i još puno njih iz Fibrina kataloga, da ne nabrajam previše. Uostalom, na fibrinom sajtu mozes skinuti preview za svaki strip, pa prolistaj.


daddy 31.07.2011 u 15:38:54 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
pcvc konkt pipl
markos 31.07.2011 u 22:52:36 profil autora
"zato smo mi tu" ;)
janakis 03.08.2011 u 08:32:00 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
opa! tenks na preporukama!
baš sam jučer u knjižnici uzeo Plavu pilulu i Crnu rupu pa ćemo vidjeti. i još dva neka.
neki dan sam u profilu malo gledao i nekog Jamesa našao (eh, sad ne znam jel Fibra) i čini se zanimljiv, al rizik mi je dat 170 kn za nešto što ne znam dal će mi se svidjet. zato je dobro da na webu imate ono "pročitaj prvih 100 str.", al na poslu mi se neće otvorit, a doma zaboravim, pa nikak. jer za nešto tipa "ofucani" se isplati dat ta lova.
dendrofil 13.11.2011 u 22:21:07 profil autora
poleti i leti
jednostavno i zanimljivo nacrtana lagana teen priča u nastajanju

http://lizsuburbia.com/sacredheart/index.php
dendrofil 04.12.2011 u 00:24:37 profil autora
poleti i leti
strip mog frenda prigodan za danas.

http://www.komikaze.hr/comic/ivan-hajek-hac/28
janakis 30.03.2012 u 09:09:07 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
sad sam na "spaghetti brothers"! i zadržat ću se. dobro kaže predgovor, sopranosi su čkicepi u odnosu na ove.
da, carlos trillo je my man. "blanco negro" je dobar, a "klara" neodoljiva!
janakis 16.01.2013 u 14:21:46 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
ovdje obitavaju dva vodeća čovjeka strip kuća pa najbolje ovdje prvo pitati.
kako bi se čovjek koji ne zna crtati ubacio u svijet stripa? što bi mogao napraviti sa scenarijem? kako naći zainteresiranog crtača? odabrati favorita na 24satnomcrtanju pa mu poslati upit na mail? koliko su uopće crtači spremni za suradnju? imaju li oni dovoljno svojih ideja i ionako previše posla? pripadaju li nekim izdavačima pa rade samo što šef kaže? kako uopće stvari funkcioniraju?
markos 20.01.2013 u 10:54:20 profil autora
ovdje obitavaju dva vodeća čovjeka strip kuća pa najbolje ovdje prvo pitati.
kako bi se čovjek koji ne zna crtati ubacio u svijet stripa? što bi mogao napraviti sa scenarijem? kako naći zainteresiranog crtača? odabrati favorita na 24satnomcrtanju pa mu poslati upit na mail? koliko su uopće crtači spremni za suradnju? imaju li oni dovoljno svojih ideja i ionako previše posla? pripadaju li nekim izdavačima pa rade samo što šef kaže? kako uopće stvari funkcioniraju?

Prvi korak ti je naći crtača s kojim ćeš kliknuti (i obrnuto). To, naravno, mora biti neki još neetablirani mladac, jer profesionalci su u godinama kad se moraju plaćati računi, krediti, alimentacije i tako to. Dakle, 24satnocrtanje koje si spomenuo je dobra početna točka, kontaktiraš crtače koji ti se sviđa i izložiš im ideju.

Izdavači gotovo uopće ne produciraju novi materijal (osim časnih iznimki kao što je Vlado) jer ovdje praktički ne postoji tržište koje bi moglo pokriti troškove takva produkcije. Ako dođete s gotovim, dobrim materijalom, nećete imati problema naći izdavača, ali praktički je nemoguće da će vam netko financirati stvaranje stripa:(

Sretno!;)
vlado 23.01.2013 u 17:50:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ako imaš dobru priču/scenario, pošalji mi na mejl vladimirsagadin@gmail.com
da vidim o čemu se radi i što bi se s tim moglo napraviti.
zašto ne?
janakis 27.01.2013 u 18:55:04 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
hvala, izdavači!
javim se kad budem konačno zadovoljan s tim što imam!