Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
linda 17.11.2002 u 18:00:23 profil autora
evo budući da se gore navedeni lik cesto spominje ovdje na forumu sjetila sam se neceg vezano uz njega.
prosle godine je bio gost u nasoj knjiznici povodom obiljezavanja "mjeseca knjige". buduci da sam kao novinarka skole imala cast biti nazocna imala sam prilike cuti puno pametnih svari od doticnog. bas me onako dojmio..i sad kad je zavrsilo jergovićevo izlaganje, citanje ulomaka iz knjiga i sve to mogli smo mu postavljati pitanja i tako se nasao neki pametan cuvar ovaca s pitanjem "sto mislis o severini i njenoj glazbi?". miljenko je uredno odgovorio da ne bi komentirao tu gospodicnu, a sto se tice glazbe u nas spomenuo je nekoliko bendova ali je posebno naglasio da iznimno cijeni rippera i pipse. E da, tu je dobio jos jedan velik plus kod mene:)
waiter in his 60s 18.11.2002 u 13:29:30 profil autora
ja sam ga jednom vidio u dućanu sa životnom
suputnicom i kupovali su kobasice

johnnykola 18.11.2002 u 18:45:07 profil autora
sta je bilo!? reci!
cika miljenko je moj daljnji rodjak. ozbiljno.
zomri 19.11.2002 u 16:43:59 profil autora
Legenda! Sta drugo reci o njemu. Procitao sam sve njegove knjige sem ovog zadnjeg romana (Buick Rivera - mislim da se tako zove). Jel neko citao to??? Kakav je (roman mislim)?
linda 19.11.2002 u 19:50:16 profil autora
bila sam danas u knjiznici i pitam za jergovica i kaze zena:" nemamo nista, sve je vani. znate, on je sad postao velika faca."
:)
dju 19.11.2002 u 21:21:31 profil autora
Meni je Jerga bezze. On mi je Balašević domaće književnosti. Mislim da je užasno površno obrazovan, mislim da je snob, neka vrsta urbanog elitiste, mislim da mu fali erosa. Mislim da mi ga je pun kufer s njegovom političkom korektnošću. Mislim da mi je iritantan sa svojom pozicijom sveznajućeg pisca/pjesnika/novinara/opservatora/kroničara/analitičara. Mislim da simplificira stvarnost.
Mislim i da ćete me sad svi posrat zbog gore napisanog, ali, neka, ja ne dajem za Jergu ni suhu šljivu.

Izmjenio - dju u 19.11.2002 21:24:28
nina 19.11.2002 u 22:20:08 profil autora
draga dju, u potpunosti potpisujem tvoj post o Jergi. I ne osjecam potrebu ama bas nista dodati. Sve si tako sjajno i koncizno rekla, a pogodila u srz.
vlado 19.11.2002 u 22:26:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jergos puno pise...
zumbula 20.11.2002 u 09:27:58 profil autora
Kako Balaševića volim valjda bi trebala i Jergovića ne znam govorimo li ovdje o osobama ili njihovim djelima iako je to uvijek manje više povezano. Dju baš si me razveselila u ovo mamurno jutro jer fakat u pravu si da još pridodam ona prepucavanja sa Aralicom u globusu. Jadno kaj ne? Nebi ja Aralicu kao književnika samo tako pljuvala jar ono što je pisao do devedesete ima ipak neku vrijednost.No on ga kao pljucka ko osobu a to si baš nebi trebao dozvoliti jer njegova samodopadnost i naseravanje pred kamere već je degutantna. Mislim da Jergović piše dobre stvari ali isto tako ta medijska isfuranost već polako grize oči i uši. Još do prije par mjeseci mi je bio faca ali što se više otkriva to više hlapi.
Toliko.
Kika 20.11.2002 u 10:50:15 profil autora
papak je i mrtvo puhalo.
ha, ono sa faljenjem erosa je dobro!
johnnykola 20.11.2002 u 11:34:56 profil autora
sta je bilo!? reci!
ma sta napadate jergovica? uopce mi nije bitno kako Covjek kenja u klozet solju iliti shora u pisoar, bitno je ono sto napise, a to su betoni. moje i vase istine. kad se sjetim samo onog texta, mislim da se zove 'musa' u kojm iznosi kako se svi volimo smijati bas muslimanskim imenima. npr. nermin curbrigen, dzemaludin perajic, aalmir, itd. istina, i te kakva. tad skontavam koje je to njesra. mislim, zar je uopce bitno kako se zovem.
zumbula 20.11.2002 u 15:45:23 profil autora
Još jednom ponavljam da on stvarno dobro piše.Ali ima me pravo živcirat ta estradna samodopadnost. Jebe mi se kako mu je ime što jede sluša i s kim spava.Pretjerano stavljanje u medijski pogon potrošilo je i jače mozgove. Eto to mislim.
electro cute 20.11.2002 u 16:45:45 profil autora
meni je jergović jebeni zakon. mama leone-plaka sam na tri priče. volim njegovu književnost a tipa ne znam. dju zbog onog šta si rekla palac dolje:).
zomri 20.11.2002 u 17:36:58 profil autora
Johnny stvarno ne znam koliko smo mi iz Bosne pozvani da pricamo o ovome što je nametnuto kao tema sada: a to je guranje Jergovića u hrvatskim medijima. Iskreno ja neam blage kako se on to tamo prosipa ili ne prosipa, jednostavno zato što ne pratim hrvatske medije niti imam mogucnosti za to. Ono što znam jeste da je Jergovic sjajan pisac, pravo jebeno pravo dobro pise kratke price, i nabrajati sve bisere koji postoje u njima bilo bi pogubno za kesom zakupljeni prostor na serveru. Jednostavno nama Bosancima je svaka njegova prica biser sama za sebe jer je covjek u stanju svojim bosanskim minimalizmom, jednostavnim rjecnikom ispisati/ispricati nam nase zivote u par pasusa. Fakat je da je Jergovic u samom vrhu kako nase, tako i hrvatske knjizevnosti, a to kakav je on ko covjek? - ma zaboli me!
Isto tako mislim kako se od njega iako je previse medijski eksponiran moze cuti dosta pametnih stvari. Nisam siguran, ali cinimise kako niko sem sarajlija ne moze ispravno razumjeti ono sto Jergovic pise (govorim za glavne dijelove njegova opusa: Sarajevski Marlboro, Historijska citanka te djelimicno Mama Leone). Jer kako neko iz Zagreba ili Rijeke moze recimo razumjeti sta znaci spustit se niz Dalmatinsku, nabacivati seretski osmijeh sa dignutom kesom praznih pivskih flasa onoj zeni u granapu pet minuta nakon zatvaranja 31.decembra (odnosno pred Novu godinu) da bi ona pod tim popustila ili ono kad Miljenko objasnjava kako je bit sarajevskog zivota - ne provaliti se. Iako je to M.J. (pazi inicijali su mu ko u Majkla Dzordana, ima tu neke simbolike, ali to cemo ostaviti za neku buducu pripovjetku ili clanak Muharema Bazdulja :) ) fino u svakoj pripovjetci na onaj svoj prepoznatljivi nacin objasnio, jednostavno mi je nepojmljivo da to neko izvan Sarajeva moze razumjeti i tacka.
@electro cute : i meni je Mama Leone zakon, isto kao i ostale njegove zbirke pripovjedaka. Iz ove zbirke mi je nekako najdraza ona u kojoj govori o tome kako je lijepo kad ti se nebo nadje pos nogama. Da se nisam bojao da ce me zato smatrati pickom i ja bih se rasplako ko mala beba ;)
vlado 21.11.2002 u 20:13:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dju, jebo ga ti, ako ti je covjek bezze, zasto si napisala toliki odgovor, pa tamo se nalazi najmanje dvadesetak stranih rijeci / sinonima / pridjeva / epiteta / poslovica. Kad ti je neko bezze, onda ne pises nista. Nemoj da se ljutis...
A inace, besmisleno je raspravljati o Jergovicevim novinskim clancim i knjigama u istom nivou. Pobogu, pa sve novine, ali sve, zavrse u - smecu. Knjige ipak - ne!
electro cute 25.11.2002 u 14:18:45 profil autora
e mirza, meni je ona priča kako je naučio hodat po nebu najjača stvar na svitu, pokodovo onaj kraj kad kaže da je odlučio bit velik i jak kako bi naučio bebu momira jednog dana šetat po nebu.
nemoj se bojat plakat.
meni ekipa konstantno govori da sam pičkica, al ko ih jebe. živila ljepota suznih očiju
zomri 25.11.2002 u 16:23:46 profil autora
Heh, ma svi smo mi u biti placipicke... samo neki bolje glume da nisu ;)

Izmjenio - zomri u 25.11.2002 16:25:25
jelena 25.11.2002 u 17:16:05 profil autora
citala sam samo njegove novinske uratke (u globusu) i samo me nervira... knjige mu nisam citala, ali pokusacu zbavit... onaj clanak o bg sajmu knjiga mu je groooozan. skroz me iznerviro. vf!
linda 25.11.2002 u 21:39:56 profil autora
al super je kad se isplaces. ja sam isto cmizdravica. ono, nekad se pustim suzu zbog neke pjesmice koja budi uspomene, nekad kad vidim jadnu bakicu kako se gura u tramvaju da bi dosla do SVOJE stolice...i tak..lijepo je to. fakat zalim one koji su toliko kameni i koji NE MOGU ispustiti ni suzicu. a znam ih hrpu takvih. sve neki kuleri. drze sve u sebi a to je u biti fakat u kurcu.
johnnykola 26.11.2002 u 12:29:38 profil autora
sta je bilo!? reci!
ja sam se rasplakao citajuci onu pricu o jednom gospodinu i jednom 'seljaku ' iz Zemaljskog muzeja.