Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 4 5 6 7 8 ... 18
 
arhimed 10.09.2003 u 20:51:53 profil autora
u najnovijem nacionalu piše da će predstava 'uho, grlo, nož' biti premijerno prikazana u petak, 12. rujna, u 21 sat u kulturnom centru zagrebačkog centra kaptol. redateljica je ksenija krčar, a glumci božidar orešković i dušan gojić.

jučer ili danas sam se sjetio jednog odličnog romana. naslov mu je 'ulica predaka' , a napisala ga je sunčana škrinjarić (baš mi se sviđaju njezino ime i prezime. idu jedno uz drugo.) zna li neko je li ona još uvijek živa? kad je zadnji put nešto objavila?
dulce 11.09.2003 u 00:15:56 profil autora
kazes igraju božidar orešković i dušan gojić? zanimljiva postavka. bas bih voljela vidjeti kako jednu u toj mjeri 'zensku' predstavu igraju dva muskarca. al to je u biti cool. zajebancija sa genderom. sad sam stvarno radoznala.

'darkroom' rujane jeger - simpa lektira.
dju 17.09.2003 u 11:01:13 profil autora
Opet ja s mojim Francuzom. Elem, ljudi, Daniel Pennac je baš, baš dobar pisac. Zajebant s nevjerojatno bogatom maštom, dobrim smislom za humor i vješt pripovjedač.
Koliko znam, na hrv. su mu prevedene knjige Raj za ljudoždere i Vila karabinka. Upravo čitam ovu drugu, koja je svojevrstan nastavak prve, ali se obje mogu čitati kao samostalne, zaokružene cjeline.
piggy 17.09.2003 u 11:26:21 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - piggy u 17.09.2003 u 11:28:05
piggy 17.09.2003 u 11:27:07 profil autora
ups,bolje da ovo postam na drugi topic..
sadrzaj je izmijenio/la - piggy u 17.09.2003 u 11:28:18
dulce 21.09.2003 u 15:14:52 profil autora
prosirenje borbene zone - michel houellebecq
question of bruno - aleksandar hemon
the hitchiker's guide to the galaxy - douglas adams
dulce 02.10.2003 u 15:22:08 profil autora
procitala 'William Shakespeare u Dar es Salamu' irfana horozovica. na potpuno novi nacin se bavi nekim stvarima iz nase najnovije istorije. hm. ne znam jos sta bih rekla. morat cu jos razmisliti o knjizi. u svakom slucaju je vrijedna citanja.
marsovac 05.10.2003 u 17:43:47 profil autora
Vodič kroz galaksiju pročitao. Ne znam autora, Hyperion.
krampus 06.10.2003 u 11:43:08 profil autora
Neil Gaiman: "Coraline". Alisa iza ogledala, ali hororcina. Mrak, doslovno. Trebao bi izdati Algoritam ove jeseni.
krampus 06.10.2003 u 11:43:13 profil autora
Neil Gaiman: "Coraline". Alisa iza ogledala, ali hororcina. Mrak, doslovno. Trebao bi izdati Algoritam ove jeseni.
vlado 06.10.2003 u 14:52:05 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jes vala, djavolak, bravo...
Gaiman rules.
Bas se fino slazu stvari.
electro cute 06.10.2003 u 23:59:23 profil autora
e, posudio sam baš raj za ljudoždere, još ne počeh čitat.kaka sljučajnost.
hanif kureishi-intima. meni njegovo najbolje.
film je sranje, al je knjiga prejebena. ono, intima, bol, kontemplacija...užas.
jackie kay-truba.iako zna zamorit, žena uglavnom dobro piše.a tema je jako zanimljiva. preporučam.
topli zrak-slamnig davor. ludilo!!!!!!!!!!!!!!!!ko vodič samo luđe.najbolja je fora sa fenomatom!koji manijak jebote.
čitao i mlakića-magle su odlične, mrtvi i živi mi nisu (dio iz drugog svjetskog puno bolji od ovog zadnjeg klanja).bilo bolje da su sto tisuća meni dali.
dulce 08.10.2003 u 17:50:24 profil autora
vec dugo nisam procitala nista sto me tako nasmijalo kao prica "esej" (1974) davida albaharija iz zbirke "opis smrti". tip napadnu dvije krvolocne buba-svabe sto ga navodi na bavljenje mislima o smislu avangarde u knizevnosti. genijalno. ja albaharija pocela citati retrospektivno, al jbg, valjda nikad nije kasno.
morsky 07.11.2003 u 13:16:22 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
maloprije me zumbulica podsjetila na sjajnu knjigu, olakšava razumijevanje odgovora na jedno od temeljnih pitanja svakog mislećeg bića: "Tko smo?"

Lewis Mumford: "Grad u historiji"
piggy 07.11.2003 u 17:23:22 profil autora
ako niste svakako si poćirite..Clive Barker "Utkani svet", nisam prešla na ekavicu, al nemam pojma jel ima 'rvacko izdanje.

All animals are equel but some animals
are more equel than others
arhimed 15.11.2003 u 20:52:10 profil autora
je li neko čitao nedavno objavljenu knjigu 'pisci o pisanju'? ja sam ju jednom malo prelistao i čini mi se da je zanimljiva.
krampus 16.11.2003 u 16:10:55 profil autora
Chuck Palahniuk "Diary": hororčina, Charles Dickens plus David Lynch. Neizmjerno bolje od posljednje, "Lullaby".

I Ethan Hawke "Ash Wednesday": ljepotica, Sam Shepard plus Richard Linklater. Čovjek je rođen za pisca, samo jebiga, Holivud bolje plaća.

Ima ih u Algoritmu i obadvije se daju pročitati u jednom (ne istom) danu. Naprimjer jedne ovako usrane nedjelje poslijepodne.
simon 16.11.2003 u 16:20:11 profil autora
Heh, Ash Wednesday sam imao dvaput u rukama u zadnjih mjesec dana i oba puta rekoh sebi:'jao ovo mora da je istresanje duše tipa 'bolujem od holivuda' i stoposto se radnja odvija na ladanju negdje veoma daleko od asfalta. al bio mi je najglumac nekad...hmmm...', al oba puta sam vratio knjigu na policu. Kažeš dobra?
Franka 16.11.2003 u 19:34:19 profil autora
hej clifton

citala brizzija (alex, taj starac!:)
i da
slušala to record only water... imam doma :)
krampus 17.11.2003 u 11:56:17 profil autora
"Ash Wednesday", dakle (ako nastavim ovako ponavljati naslov, možda se netko zatekne u knjižari kako s knjigom ide prema blagajni, a ni sam ne zna zašto). Ovo gore rekoh upravo zato što se ne radi o toj prvoj ideji na koju ćemo mi jadni siromašci pomisliti. Jebiga, dogodilo se čovjeku zlo da je bogat i usput ima šta za reći i šta ćeš sad?

Nije, nije, knjiga je baš očiti boli duša materijal iz prve ruke, toliko da sam se pitao zašto bi netko to pisao i išao sebe mučiti time (zanimljivo je kako mali Ethan raste: prvo pisao o opsesivnoj prvoj ljubavi, a sad se navukao na priče o vrlo odraslim odgovornostima, žena plus dijete i brak na putu, frka panika), al onda je prevario ženu pa mi je sve jasno.

Mislim, vidim da ovim predjelima još uvijek jaše Enrico Brizzi, pa ono, ima i nastavak, stopedeset godina kasnije. Taj "Ash Wednesday", jel.

A nije ni "Hottest State" daleko, samo je više za djecu i odrasle. I o tome sam graktao okolo da je super sve dok se nije pojavio "Ash Wednesday". Ash Wednesday, Ash Wednesday, Ash Wednesday.
dulce 19.11.2003 u 23:02:49 profil autora
ma imam taj aschenmittwoch vec godinu dana, dobila, ali nikako da se nakanim, bas iz predrasuda. sad mi valja.
krampus 20.11.2003 u 17:02:22 profil autora
Evo, ja počeo čitat jednu knjigu na dan (bolestan i to) i sad sam pročitao "The Book Of Illusions". Ne znam šta tko ovdje misli o Paulu Austeru, ali moja teorija je sljedeća: inače, kad me oduševi neka knjiga, poželim pročitati sve od cijenjenog autora, a kad pročitam Austera, poželim sam napisati knjigu.

Šta ću, kad čovjek operira s meni dva najdraža motiva: 1. Netko nestaje, 2. Netko susreće Netka samoga. Ni "Knjiga iluzija" nije ništa drugačija, ono, teški egzistencijalizam, ali ja nisam lud da bih se išao buniti.

Bolje nego "Survivor"!
krampus 21.11.2003 u 20:14:43 profil autora
* Survivor = ne onaj roman, nego onaj reality show gdje se ljudi svađaju po nekom otoku.
dulce 21.11.2003 u 20:17:35 profil autora
Invention of Solitude mi je ubjedljivo najdraza. tako lijepo covjek objasni zasto je pisanje toliko povezano sa usamljenoscu. divota.
sick boy 07.12.2003 u 15:12:24 profil autora
pročitao sam Austerov 'Stakleni grad', prvi dio Newyorške trilogije. jel zna itko koja su druga 2 dijela?
gabette 08.12.2003 u 16:36:00 profil autora
http://www.kresimirpintaric.com/rebeka/zavirite_izmedju_korica/index.htm

nova knjiga, zbirka prica od pintarica.
onlajn je par prica.
pa ko voli...
dinar 08.12.2003 u 18:06:50 profil autora
Malo "dokumentacije" o raspadu nam drzave - "Smrt Jugoslavije" od ono dvoje engleskih novinara. Nisam gledao serije, ali cuo da su jako dobre.

knjigu, naravno, preporucujem.
zumbula 08.12.2003 u 21:20:04 profil autora
Wei Hui: 'Šangaj baby' Haruki Murakami - 'Južno od granice, zapadno od sunca' HOWARD SOUNES: 'CHARLES BUKOWSKY' Jelena Marković- 'Escajg za teletinu'.ne znam koja mi je knjiga najbolja..možda ipak Murakami...al sve su odlične.
arhimed 10.12.2003 u 23:04:30 profil autora
bio sam ugodno iznenađen kad sam u subotu preko briljanteena saznao da borivoj radaković ima novu knjigu na tržištu. zove se 'sredina naprijed' i, ako sam dobro shvatio, u njoj je pisao o londonu i, naravno, o zagrebu. nedavno sam kupio njegov 'plavi grad'. ima slika pipsa na jednom mjestu.
electro cute 16.12.2003 u 11:56:21 profil autora
amelie nothcomb-higijena ubojice. zabavno i inteligentno.