Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 ... 15 16 17 18
 
midnightmoon 11.11.2012 u 18:11:53 profil autora
18.08.38

228 pregleda

:)
midnightmoon 11.11.2012 u 22:18:29 profil autora
još jedna zanimljivost vezana za osmice.

danas me do rive pratilo pet leptira.
tri žuta i dva bijela.
bijeli su "kupusari" , to znam. :)
idem, pomislih, na internet sad vidjeti kako se zovu žuti.

nećete vjerovati!

DJETELINSKA ZLATNA OSMICA!

:)
midnightmoon 22.11.2012 u 18:37:04 profil autora
nfo: ;)

5.12.2012. u 19 h Gradska knjižnica "Ranko Marinković" Komiža
6.02.2013. u 19 h, Gradska knjižnica Trogir


:)
midnightmoon 27.11.2012 u 01:44:33 profil autora
4.02.2013. u 19 h Narodna knjižnica Omiš
5.02.2013.. u 19 h Gradska knjižnica Makarska

:))
janakis 27.11.2012 u 15:53:34 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
pa to je cijela turneja!
midnightmoon 28.11.2012 u 09:57:06 profil autora
hahahahaha!
pozdrav, janakis!

dobra je to i lova, obzirom da sam voditeljica promocija.
za svaku dobijem po pedesetak eura, a ako još usput i prodam pokoju svoju knjigu, bit će dostatno za režija. :)
Rio 07.12.2012 u 17:28:35 profil autora
I''''''''''''''''ll take away your pain, let''''''''''''''''s work on you babe
The Sociopath Next Door - Martha Stout (Zaboravite na gobline, duhove, vampire, vještice i zombije.Oni su jako ovisni o našoj lakovjernosti i sposobnosti da suspendiramo nevjericu i apsurd.Sociopati, s druge strane, su u potpunosti stvarni.)
midnightmoon 08.02.2013 u 00:00:52 profil autora
21. veljače - Galerija Kupola, Zagreb u 18 h:

Hod po vodi i Kupidov kod


:)
sucker 12.02.2013 u 23:30:21 profil autora
ove godine pročitao kerouaca ''on the road'' - ako ste čitali, nema nikakve potrebe da gledate film, osim ako baš jako ne volite k. stewart - ima svojih momenata, nije da nema!

i ernesta sabata ''tunel'', na momente lijepo, na momente nekako houellebecquasto memljivo i smrdljivo.

al ajde, to je ionako lektira. sad počeo čitati viktora žmegača - filozof igra nogomet (tako nekako). na 30. sam stranici ali svejedno velika preporuka! nevjerojatan erudit, pritom užasno skroman i pristupačan. jako se zdravo osjećam kad ga čitam, što nikad nije naodmet.

i čitam nešto iz kognitivne lingvistike, e to je zbilja triler!;)
mario 12.02.2013 u 23:43:00 profil autora
.
slažem se za viktora žmegača. jako velik čovjek.
Flafi 13.02.2013 u 19:17:12 profil autora
Pokaži ribaš pod. Pokaži bojaš ogradu.
E, ta kognitivna lingvistika mi je jebeni šou. Gušto sam ko prase slušajuć taj kolegij i kasnije slažuć diplomski.
Jako zanimljivo štivo i tema za razmišljanje.
Dalo mi puno toga za mislit, između ostalog, i o tome kako slušamo glazbu, kako svatko u glazbi čuje ili voli različite stvari i kako su muzički kritičari u velikoj zabludi kada svoje afinitete ili zaljubljenosti tumače kao objektivne sudove o valjanosti.
Rio 17.02.2013 u 19:27:48 profil autora
I''''''''''''''''ll take away your pain, let''''''''''''''''s work on you babe
Daniil Harms-Pomalo neobični slučajevi
Viktor Pelevin - Generacija P
Wladimir Kaminer- Vojni rock
vlado 18.02.2013 u 11:17:46 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Rio, ovaj Viktor Pelevin, čije je izdanje?
i ima li još njegovih knjiga prevedenih kod nas?
Rio 18.02.2013 u 16:37:24 profil autora
I''''''''''''''''ll take away your pain, let''''''''''''''''s work on you babe
za generation p je izdavač, DiVič, Zagreb. sveta knjiga vukodlaka,izdavač je bio Disput d.o.o iz Zagreba.evo link za njegove ostale knjige http://www.superknjizara.hr/index.php?page=autor&idautor=2750
vlado 18.02.2013 u 21:35:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
najljepše zahvaljujem...
već dvije godine mi je taj Pelevin u orbiti,
kao da se čekamo nas dvojica...
i stalno izleti odnekud.
midnightmoon 24.02.2013 u 01:05:50 profil autora
vidim da to nikoga ne zanima pa stoga neću ni najaviti ožujskog bogdana. ;)))
puki 05.04.2013 u 00:57:22 profil autora
Old rabbits die hard
Može tu link? Može tu link.

Svidilo mi se:
Deus Ex Arca
http://lightspeedmagazine.kinja.com/lightspeed-presents-deus-ex-arca-by-desirina...
midnightmoon 05.04.2013 u 01:34:38 profil autora


Promocija moje knjige poezije"MimiKriJa MoRa" odgađa se za rujan

Dobro došli!

:)
romana 06.05.2013 u 10:33:50 profil autora
Olga Tokarczuk - Ormar, Pravijek i ostala vremena.
Dora Kinert Bučan - Žal
romana 09.06.2013 u 18:18:30 profil autora
Aida Bagić - Znam li ja gdje živim
midnightmoon 16.06.2013 u 15:36:21 profil autora
ako vas ovog ljeta alfa valovi nanesu na otok Vis, možete u komiškim turističkim agencijama malo povirit u moj "Hod po vodi".
možete ga i kupiti , ak'' vam bude neodoljiv. :)
johnnykola 17.09.2013 u 07:17:29 profil autora
sta je bilo!? reci!
gogolj 19.11.2013 u 18:31:06 profil autora
pročitao sam od slamniga - čudovište, iz onog drugog topica. meni to presuper. uzeo sam sad qwertzu i opš. pored toga konačno sam došao i do čumandrinog letača. stvarno je lijepa. ima nešto i na sajtu u af-u. prije slaminga i čumandre sam čitao ivanu simić bodrožić. kasnim, kao, al kad me aktualno i ishajpano u pravilu odbija. hotel zagorje i poeziju dakle. oduševila me. imam na umu još neke romane al trenutno mi puno više pašu ove kraće forme. čitao sam i nešto palahniuka jer nisam to prije. dnevnik, preživjele i uspavanku. dobar je. nije vrh al je dobar. ideje mi se sviđaju al ne uspijeva održat nivo kvalitete kroz cijelu knjigu.
puki 20.11.2013 u 06:34:11 profil autora
Old rabbits die hard
Ako se dobro sjećam, qwertzu i opš mi je bi(l)o odličan.

Ja sam na Hyperionu (Simmons), ponavljanje gradiva.
sucker 27.11.2013 u 13:30:07 profil autora
''nove pjesme'' samuela sachera - prva zbrika poslije ''kargo kulta''. ima je u rockmarku u berislavićevoj za zagrepčane, za ostalo ne znam. ali topla preporuka.
johnnykola 08.01.2014 u 10:36:15 profil autora
sta je bilo!? reci!
sucker 19.04.2014 u 16:36:53 profil autora
esej alana wattsa o... pa, svemu. pročitajte, bitno je! a valjda će vam produženi vikend dati i vremena...

http://www.erowid.org/culture/characters/watts_alan/watts_alan_article1.shtml

But in the mythology that we sold ourselves on at the end of the 19th century, when people discovered how big the universe was, and that we live on a little planet in a solar system on the edge of the galaxy, which is a minor galaxy, everybody thought, ''Uuuuugh, we''re really unimportant after all. God isn''t there and doesn''t love us, and nature doesn''t give a damn.'' And we put ourselves down. But actually, it''s this funny little microbe, tiny thing, crawling on this little planet that''s way out somewhere, who has the ingenuity, by nature of this magnificent organic structure, to evoke the whole universe out of what otherwise would be mere quanta. There''s jazz going on. But you see, this ingenious little organism is not merely some stranger in this. This little organism, on this little planet, is what the whole show is growing there, and so realizing it''s own presence. Does it through you, and you''re it.
romana 10.11.2014 u 09:20:11 profil autora
Gwenaëlle Aubry: Nitko

"Svaki čovjek nosi obećanu zemlju, jednu zemlju u koju ga možda njegove noge nikada neće odvesti, u kojoj nijednom pričom, nijednim podrijetlom nije ukorijenjen, o kojoj mu, samo, neki snovi, katkad donesu boju, miris (oni iz kojih se budimo potpuni, čisti, smireni, s osjećajem da smo dobili uzvišeniji bitni život, bez udaraca i tajni, posve providan), zemlju kojoj, ako ju slučajno dotakne jednog dana a da ju prije nije znao prepoznati ni imenovati, zna da pripada. čiju svjetlost i čiji reljef posjeduje, u kojoj se bez prepreka može kretati, disati, čijim kamenjem, drvećem, jezikom je zaveden i oslobođen kao da je on sam, u nekoj pradavnoj prošlosti govorio taj jezik, bio jedno od tog drveća, jedan od tih kamena, i onda kao prijašnji život negdje drugdje, kliže s njega, ostavljajući ga golog, novorođenog, sjajnog sa svim tim vremenom izgubljenim negdje drugdje, da se koprca, grči, dok je jedino važno biti ovdje, živjeti, gledati, disati, ovdje gdje vrijeme više ne prolazi bez povijesti, datuma, godina, jer to je mjesto jedne prošlosti bez sjećanja, ali kojoj je tijelo istakano, tako je naposljetku jednostavno, na tom bi mjestu bilo dovoljno ostati, na toj zemlji se skrasiti, zašto se vraćati? "
dendrofil 03.12.2014 u 13:22:01 profil autora
poleti i leti
Netko je možda već spominjao ovaj strip tu, ne sjećam se. Uglavnom, pročitao sam i oduševio se. Divno vizualno ispripovijedana priča, slojevita, baš daje primjer koliko jak strip može bit kao medij... Pročitati jednom, dva ili tri puta ;)

David Mazzucchelli, Asterios Polyp:

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=12&TitleID=197