Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 24.05.2003 u 02:28:42 profil autora
jeste pogledali? ja sam ga pogledao pre par sati.. i valjda mi treba malo više vremena za komentar. al ipak ću pokušati da napišem par rečenica.
početak filma mi je bio previše spor. hmm.. valjda negde do prvih tridesetak minuta. onaj rejv parti mi je bio stvarno suvišan. i bilo mi je malo smešno ono.. neo leti u stilu supermana.
ali.. onda se film stvarno lijepo razvija.. valjda to je to što sam i očekivao od matrixa.
a efekti? efekti su jebeno dobri! mislim da već znam ko će dobiti oskar za efekte. scene kao ona jurnjava po autoputu, ili kad se neo tuče sa 1000 kloniranih agenta. braća wachowski su uradili to opet! bravo!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Hadzo 28.05.2003 u 09:39:05 profil autora
Ljudi, ovo je katastrofa biblijskih razmjera! Razočaran sam, sva ona inovativnost koju je prvi film imao izgubila se u moru specijalnih efekata koji jesu sjajni, ali koji samo guše film. Iste one primjedbe na prvi dio stoje: očajna gluma (ja ipak tzražim malo više od skupih tamnih naočala, najnovijih modela mobitela i dugih kožnih kaputa), previše filozofiranja i mudrosera (cijeli Zion je jedna veeelika gnjavaža) i, što je najgore, uništili su agenta Smitha! U prvom je dijelu bio tako cool, a sada s ovom hiperinflacijom agenta Smitha, samo su dodali još više besmisla. Nećemo niti spominjati bezveznu priču koja jednostavno ne drži vodu, a ljubavna scena između Nea i Trinity spada među najjadnije ikad snimljene. Bolje je bilo dok se iskra među njima samo nazirala. Sve u svemu, za mene je ovo jedno veliko smeće od filma, i definitivno napuštam The Church of Matrix nakon ovog debakla. Gdje se dobije ispisnica?
Filip 28.05.2003 u 10:24:41 profil autora
"a ljubavna scena između Nea i Trinity spada među najjadnije ikad snimljene"
stvarno je očajna!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
jelena 29.05.2003 u 13:32:31 profil autora
onda... vrijedi li uopste platit kartu i ici gledat u kino? da idem ili ne?
airball 29.05.2003 u 14:41:32 profil autora
ma odi, čisto ono "radi opće kulture", kad u društvu svi budu komentirali, da znaš o čemu se radi.

iako, kao većina, dajem minus ovom filmu, u prvom redu zbog toga što mislim da je masa nastavaka samo razvlačenje dobre ideje originala. prvi matrix bio mi je odličan, a ovaj mi se čini kao na silu snimljen, samo da se natuče što više para...
Filip 30.05.2003 u 11:28:34 profil autora
da. slažem se s airballom. uglavnom ako nisi imala neka prevelika očekivanja, možda ti film i bude dobar. ja sam nakon prvog dijela očekivao nešto puno puno bolje. i zato sam se razočarao. ako kino gde ideš ima okej ozvučenje, vrijedi da pogledaš bar zbog tih jebenih efekata.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 01.06.2003 u 14:22:07 profil autora
baš sam jučer pogledao na DVDu matrix. ova dva filma gotovo da i nemaju veze jedan s drugim, kao da su braća wachovsky prodala prava i hollywood napravio nešto u svom stilu.
najviše se bojim toga što je 3 dio sniman zajedno s 2., pa mislim da ga ima smisla pogledati samo kao informaciju, tj. kako sve to skupa završava.
do 4. i 5. dijela. jelte?
dju 09.06.2003 u 07:57:36 profil autora
Pridružujem se razočaranima...
zovem ja jučer sestru da ide sa smnom i K. na Matrix, a ona veli: "To ideš gledat? Šta to nije neki kung-fu filmić?"
A ja velim:"Ma ne! To je nastavak odličnog filma"
U panjevima.
Film fakat kung-fu, ali malo modernija verzija. Što je najgore, scenarij je bio tako šupalj, da sam, dok su trajali nesuvisli dijalozi, jedva čekala te scene šoranja.
I zašto svi u tom filmu i u zatvorenim prostorijama nose sunčane naočale? I zašto je M. Belluci debela i loše našminkana? I zašto nam nisu mogli darovati barem efektan završetak?
vlado 13.06.2003 u 15:51:41 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gledao sam film jucer.
Meni nije jasno zasto ste razocarani?
A sta ste vi ocekivali?
To mi je isto ko za Lucasove "Star Wars"-e... Kazu, u ovim novim nastavcima su dijalozi - banalni...
Oh da, doista, nakon prva tri "shekspirijanska" nastavka...
Ma dajte, molim vas, kad ste vidjeli nekog da se mlati sa stotinjak istih ljudi... Ili ona jurnjava automobilima... I meni se malo vrtilo u glavi...
A kako tek Neo leti?! Supermane, odi doma...
Ja vas fakat ne kuzim. Zar niste dosad shvatili da od nastavaka uvijek nesto ocekujemo i da nas to sjebe svaki put...
Pa nije "Kum"...
vlado 13.06.2003 u 15:53:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"I zasto je M. Belluci debela i lose nasminkana?"

OK, Dju, sama si to htjela... Ne razgovaram s tobom do daljnjega...
zomri 13.06.2003 u 17:17:49 profil autora
e da vlado, ni ja to ne kontam! kad ides u kino gledati nastavak necega, onda majkumu nemoj ocekivati da to ponovo bude isti film kao onaj prvi. ja sam otisao u kino cisto da vidim one efekte jer sam se nalozio gledajuci trailer isto ko dijete na playstation 2. i nema tu nikakve mudrolije: neo ponovo mlati i agente i pare, agenti se repliciraju ko ana kurnjikova virus prije par godina, ponovo je film dvosatna reklama za rejbanke i nokiju i jos kojesta, kozni outfit je jos pojacan etc.

kad pogledas film koji u isto vrijeme mora bit i nastavak originala i uvod za kraj skontas da i nije mogao bolje stajat s pricom.
vlado 13.06.2003 u 17:58:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Eh da, a kladim se da 80% ljudi uopce nije shvatilo, da ponovim, NIJE KURCA SKONTALO razgovor izmedju Nea i Arhitekta...
E jebiga, buraz...
A sto se tice entertejnmenta i ovom prilikom se pozivam na jedan od osnovnih filmskih zakona, do kojeg sam dosao nakon duzeg promatranja:

"Slika mobitela koji se okrece oko svoje osi odlazi u slow-motion taman onoliko koliko je prosjecnom gledatelju potrebno da uoci logotip."
Vladin teorem, 2003.
trixy 13.06.2003 u 19:55:22 profil autora
"Eh da, a kladim se da 80% ljudi uopce nije shvatilo, da ponovim, NIJE KURCA SKONTALO razgovor izmedju Nea i Arhitekta..."

pa naravno, nakon 2 sata vizualnih eksplozija baš me lijepo bolio k za to što njih dvoje divane...
trixy 13.06.2003 u 19:56:07 profil autora
ionako će to sve biti objašnjeno u revolutionsima
trixy 13.06.2003 u 20:13:43 profil autora
eto, sad sam još počeo i psovati.
ma sve je to ecute-ovo maslo...
Filip 14.06.2003 u 02:31:20 profil autora
"Ja vas fakat ne kuzim. Zar niste dosad shvatili da od nastavaka uvijek nesto ocekujemo i da nas to sjebe svaki put...
Pa nije "Kum"..."
X-Men... nastavak mi je bio bolji...

"...ponovo je film dvosatna reklama za rejbanke i nokiju i jos kojesta..."
ne nokia, već samsung

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...

Izmjenio - Filip u 14.06.2003 2:32:19
zv 14.06.2003 u 17:47:25 profil autora
to do: svaš
bas smo ja i frend pricali neki dan ispred audio salona cebalo jedno sat vremena o matrixu. njegova teorija je da je samo 1 posto ljudi shvatil razgovor famozni. vlado je vidimo blagonakloniji.
e, ali mene je sjebalo to kaj je to matrix u matrixu a na tu temu mi je puno bolji trinaesti kat.

a najvjerojatnije je i taj matrix u nekom jos vecem matrixu a svi su dio jednog velikog matrixa. i nisu strojevi to koji rade matrix nego sigurno neka sila koju ce nazvat bogom. i tak zaokruzit pop kulturu.
vlado 14.06.2003 u 18:38:14 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jel znate ko prvi, u povijesti ovog sjebanog svijeta, navodi Matricu (upravo tako!) i smatra je - Bogom?

Khm, khm...

NIKOLA TESLA, oko 1900. godine...

Sta kazes, ZV, pricali ste ispred auto-salona? Hah...

A sad jedno pitanjce:
MISLITE LI DA JE NEOV IZBOR (nakon Arhitekta) POGRESAN?
Naravno, iz nekog moralno/eticnog rakursa?
Imao sam raspravu sa zenom od nekih sat vremena, pa me zanima sta vi mislite....
Filip 14.06.2003 u 18:59:29 profil autora
vlado, i ti si ušao u klubu 1000.
čestitam!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 14.06.2003 u 19:35:57 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E pa, hvala...
dju 14.06.2003 u 21:08:22 profil autora
Bojim se da bismo mi mogli potrošit puno više vremena dešifrirajući "što je pisac htio reći" nego što je potrošio scenarist pišući scenario.
Tako mi je svejedno što su ZAPRAVO pričali Neo i arhitekt, neću ić gledat treći dio. Neću i točka!
vlado 14.06.2003 u 22:43:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I nemoj... I dabogda nam Bellucijeva bila jos deblja i losije nasminkana...
ZeeK 15.06.2003 u 00:45:05 profil autora
toliko je o matrici je neobjasnjeno, ili povrsno objasnjeno, da bi ovaj topic bez problema mogo prestic legendarni 'POEZIJA!!!

i film mi je jako dobar...sto potecnira i cinjenica da su stavili dolby surround i novu klimu u kino-
ne moze bit los film ako se pojavljuje ducati 916 :)

tolko od mene.
zv 15.06.2003 u 01:19:17 profil autora
to do: svaš
mislim, kaj ja znam, kuzim ja dju. i inace imam osjecaj da nekak kaj ja znam "nama kompjuterasima" vise lezi spika iz filma. mislim, tko god zna bar nekaj o kompjuterima zna da se virusi samorazmnazaju pa je bilo za ocekivat da ce tak nest ubacit u film. i jos sto sranja.
i ne znam jel vi imate predodjbu kak je tesko napravit neki AI? to su strasni problemi. ako je moguce napraviti takav AI da simulira zivot e onda je u tom sustavu moguce napravit i sav ovaj ostali kod. i nea i sistemsko ovo sistemsko ono. tak, nije bas skroz bezveze.
vlado 15.06.2003 u 01:37:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nije moguce. Sori ZV, naguto sam se SF-a, al ono... Nema teorije...
zv 15.06.2003 u 10:46:22 profil autora
to do: svaš
pa ja znam da nije moguce. previse previse parametara. ali ja kazema AKO je moguce - onda su moguci i samorazmnazajuci smithovi i debela bellucijeva i svih ovih sto sranja. koja su za razliku od prvog filma ipak previse nabrijana. al su moguca, jel...
e, vlado, a ono kao kad arhitekt i neo ustanove da je neo samo sesta sustavna pogreska sistema dizajnirana u cilju prikupljanja podataka o rupama pa kad se na monitoru iza njega vrte oni "drugi" nee (znas ono tipa kad on kaze ovome da je on sesti a na televizijama iza se ovi deru "treci?!?" "peta?" i sl. jel svi oni izgledaju ko neo? a face su im iste kao i u baterijama? ono kak izgledas u svom akumulatro izdanju takav si i u matrici, jelda? onda je znaci svaki put kad se matrica resetira potencijalni neo, the one zapravo keanu reeves? onda to zapravo bas ne drzi vodu.
p.s. cudim se da nisu stavili u film nist tipa peer2peer programa kakvi su napster i slicno. tu je mogla dobra filozofija ispast...
vlado 15.06.2003 u 15:30:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa naravno... I zato bolje da nije otisao kroz ona druga vrata.
Tonci 19.06.2003 u 22:41:29 profil autora
Ajmo otvorit kladionicu - oce li ispasti da je Zion dio Matrixa ili ne?
Tonci 19.06.2003 u 22:49:50 profil autora
Kao i svi ljudi na svijetu a vjerojatno i šire, slažem se da je uvodni dio sa Zionom predugačak i zamoran, a scena s rejvom glupa. Reloaded mi je lošiji od prvog dijela, ali daleko zanimljiviji jer otvara daleko više intrigantnih pitanja. I akcija je super. Inače mi idu na živce CGI intervencije, ali kao i kod "Dvije kule", ovdje CGI-jevi djeluju daleko uvjerljivije nego u dosadašnjoj holivudskoj produkciji - možda je to jednostavno bio dječji stadij aljkavosti koji je konačno prevaziđen. Scena s hrpom agenata Smithova = SUPERKUL!!!

Super stvar s Reloaded je što se otvara toliko puno mogućnosti za fantastičan nastavak. Nadam se da Wachowskići neće zasrat, iako me je malo strah kad čujem kako će se treći nastavak pretežno odvijati u "stvarnom" svijetu... što vjerojatno znači da kad Neo sredi na kraju one brodove i skuži da ima one moći izvan Matrixa on STVARNO jest izvan Matrixa i postajat će sve veći superheroj i mesija, a publika se dosađivati jer ne samo da ga nitko neće moći pobjediti u Matrixu nego i izvan njega.

P.S. U američkim kinima nakon filma se prikazivao foršpan za Revolutions: jel tko možda svjedočio istoj praksi u našim kinima? Ja sam bio voljan čekati do kraja, ali čim je odjavna špica krenula u Broadwayu su upalili svjetla pa sam otišao jer mi se činilo da ništa od toga.

P.P.S. Razmišljam da ponovno odem pogledati Reloaded!
Hadzo 24.06.2003 u 16:53:45 profil autora
Ja sam ga išao gledati po drugi put baš zato što je netko provalio da moraš ostati do kraja i onda vidjeti foršpane za treći dio. Na kraju smo ostali frend i ja i zgodna mlada teta što otvara vrata, pa smo se mi par trenutaka onako malo gledali, pa se nećkali, nešto se mal osmješkali i na kraju otišli...Niti smo vidjeli foršpan, niti smo uspostavili neki dublji kontakt s mladom tetom. I još se čudim što mi je sexualni život crna rupa?