Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 5 6 7 8 9 ... 31
 
inga 16.02.2005 u 14:00:45 profil autora
:-)
nego sto, prosvijetli se s predbracnom fatacinom, vivien vestvud grudnjaci i bicevi
arhimed 17.02.2005 u 02:11:04 profil autora
Jebote, dju pegla sve živo.
Forca dju!!
A što se tiče neandertalaca, tu se fakat slažem.
Super su mi ti dokumentarci, gutam to stalno na raznim satelitima.
Ja sam za nenadertalce!
Najviše me šokiralo to kaj smo ih zapravo mi istrijebili.
I još uz put znali im otimat žene i plodit ih. !?
Stvarno smo neljudi! :-)


a što drugo očekivat od vrste koja je u stanju poševit se i s nosorogom (mislim da je to madonna svojevremeno prakticirala), i s konjem, i s ovcama... da ne nabrajam. poševili bismo mi i kompjuter kad bi na njemu bila nekakva rupa odnosno ispupčenje. krajem devedestih, u južnoafričkoj republici se proširilo vjerovanje da će imun na sidu biti svatko tko bude imao spolni odnos s djevicom. mislim da sociolozi takve pojave nazivaju masovnim histerijama, ali to sad i nije toliko bitno. i što je bilo dalje? naime, pojavio se problem: na osnovu fizičkog izgleda ne možeš znat koja je cura nevina, a koja nije. muška populacija južnoafričke republike je taj problem rješila tako što je vršila bludne radnje nad malim bebama ženskog spola jer jedino su za njih bili sigurni da su nevine, misleći da će nakon silovanja beba postati imuni na aids, a jadne bebe će zbog takvog nasilja cijeli život imati posljedice. prestrašno!
electro cute 17.02.2005 u 13:16:31 profil autora
šta poševili bi? ja već jesam! prikopčaš se preko usb-a jebote i drmaj!
dju, ja tebe obožavam. al nemoj nikom reć :)
electro cute 27.02.2005 u 18:08:16 profil autora
pogledo sam amelie sinoć. opet. najprekrasniji od svih prekrasnih filmova ikad.
i jel iko gledo novog žan pier ženea? jel valja?
Filip 11.03.2005 u 22:59:36 profil autora
prije par dana sam pogledao "mi nismo anđeli 2" i eto.. zaboravio sam prokomentirati. uglavnom.. puno puno slablji nego prvi dio. samo par puta sam se istinski nasmijao. očito pokušavaju namlatiti love na staroj slavi.

baj d vej, peter greenaway je danas otvorio skopski filmski festival. al o tome opširnije u vašem omiljenom magazinu - pogled preko ramena. uskoro.

živio film! ;)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 11.03.2005 u 23:01:25 profil autora
sad sam vidio da ima topic o filmu "mi nismo anđeli 2". fak it.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 13.03.2005 u 20:29:17 profil autora
anchorman - the legend of ron burgundy.
pogledao sam ga danas. i umirao od smijeha, što mi se zadnjih par godina nije događalo. pogotovo kada sam gledao komedije.
parodija na sve i svašta, 70-te, televizija, obleka, spika...
stil podsjeća na bundyjeve (i christina applegate je u glavnoj ulozi) a tu su i vince vaughn, jack black, luke wilson, tim robbins, danny trejo i ben stiller u cameo ulogama.
vlado 13.03.2005 u 22:03:17 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"I love your work" (preveli kao Potamnjeli sjaj???).
Odlican film, imate ga na dvd-u.
arhimed 19.03.2005 u 17:17:51 profil autora
čitam u jutarnjem da je dragojević bio vrlo pričljiv na presici u zagrebu.


nevezano za dragojevićeve šizove, htio bih se malo osvrnuti na jedan francuski film. naslov mu je "bez izlaza". vrijeme radnje je smješteno u drugi svjetski rat, prati se sudbina četvero likova. film je vizualno impresivan zbog prelijepih pejzaža, ali zato je scenarij klišej i to mu je glavna mana. nije mi bio dosadan, ali nećete ništa propustiti ako ga ne pogledate.
arhimed 17.04.2005 u 00:50:22 profil autora
večeras sam na dvd-u pogledao "koyaanisqatsi". vrlo poučan film. na trenutke monoton, a na trenutke sjajan. isplati se pogledat ga. prije nepunih mjesec dana, bio je premijerno prikazan u hrvatskoj. povodom tog događaja, na internetu je osvanuo ovaj tekst (web stranica mi je nepoznata):


PROJEKCIJA DOKUMENTARNOG UMJETNIČKOG FILMA
«KOYAANISQATSI» (PROROČANSTVO)
22.03.2005. u 18 sati
Muzej suvremene umjetnosti, Katarinin trg 2, Zagreb

O FILMU

Filmska meditacija iskazana nizom slika najrazličitijih prizora snimljenih u prirodi ili u vrevi gradova, inspirirana je i popraćena glazbom Philipa Glasa. Film govori o indijanskom proročanstvu i upozorava ljudski rod na mogućnost globalnog uništenja prirode i svega živog na Zemlji, te poziva na promjenu u ponašanju ljudi. Snagom slika, glazbe i nevjerojatne montaže svih sekvenci filma, on govori o ljudskoj manipulaciji prirodom i njenim uništenjem te ukazuje na krajnje ugroženo stanje naše civilizacije.
Film je nastao nakon niza godina rada na njemu (od 1976.), a prvi put je prikazan
u okviru Filmskog Festivala u New Yorku 30. 09. 1982.
Skladatelj Philip Glas je nakon ovog filma stekao svjetsku slavu. Rođen je u Baltimoreu (Maryland) 1937. godine. Studirao glazbu na Juiliard School of Music u New Yorku i u Parizu. Poznat kao autor minimalističke glazbe, koju kasnije obogaćuje velikim ansamblima i elektronskom obradom. Surađivao s brojnim instrumentalistima i pjevačima svjetskoga glasa. Skladao je glazbu i za druge filmove, te opere, poput Einstein on the Beach (1976.), Satyagraha (1980.), Akhnaten (1983.), ali najveću slavu postigao je glazbom za film «Koyaanisqatsi».

Komentar : Nada Vrkljan-Križić


O filmu: mjesto i vrijeme nastanka: SAD 1976. – 1982. – Godfrey Reggio, Insitut for Regional Education
film u boji, trajanje 87 minuta
Produkcija i režija : Godfrey Reggio
Scenaristi : Godfrey Reggio, Ron Fricke, Michael Hoenig, Anton Walpole
Kamera : Ron Fricke
Montaža : Ron Fricke, Anton Walpole, Anne Miller
Glazba : Philip Glas


Sadržaj: «Proročanstvo Apokalipse. Indijanci su spoznali da će oni prvi umrijeti.
Koliko nam je vremena još ostalo?

Koyaanisqatsi je neobičan, neizmjerno lijep film. Bez ijedne riječi on
slikom i glazbom iskazuje svoju poruku : O uništenju prirode djelovanjem
čovjeka. (...)»

Riječ «Ko – ja – nis – kaci» potječe iz indijanskog Hopi jezika i znači :
Ludi život. 2. Život u vrtlogu. 3. Život u raspadanju. 4. Život izvan
ravnoteže. 5. Životno stanje koje se mora promijeniti.

Temelji se na proročanstvu Hopi-Indijanaca koje kaže:

Dok vadimo vrijedne sadržaje iz Zemlje
Zazivamo katastrofu.
Bliži se dan Čistilišta, tada će paukova
Mreža zastrti nebo.
Jedna posuda puna pijeska izliti će se s neba
I Zemlja će izgorijeti, a oceani uzavrijeti.
sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 17.04.2005 u 00:51:21
trixy 29.06.2005 u 10:37:00 profil autora
jučer sam vidio foršpan za iznoguda - kalif namjesto kalifa. doduše, snimili su ga francuzi u maniri asterixa, ali moglo bi biti duhovito. vizualno izvrsno izgleda. a čini mi se da su i glumci pogođeni.
inga 29.06.2005 u 13:20:38 profil autora
oh!
cini se vec kao trend, strip zeni film.
ne znam kako je u francuskoj, no kod nas naturscika iznoguda koliko hoces.
electro cute 30.06.2005 u 19:49:18 profil autora
da, a snimaju se i watchmen i v for vendeta. mmmmm.
trixy 01.07.2005 u 10:54:58 profil autora
jučer sam pogledao fantoma u operi.
volim mjuzikle, ali šumaher je napravio strašno dosadan film. gerard butler loše pjeva.
evita je bila izvrsna, a šuška se da će se snimati i sunset boulevard (opet po mjuziklu a.ll.webbera)
electro cute 08.07.2005 u 13:51:47 profil autora
ja pogledo star warse. šareno, šareno. kul efekti. očajna gluma.
dju 13.07.2005 u 21:23:18 profil autora
ja budala išla gledat rat svjetova. kretenski film.
NE gledati!
trixy 14.07.2005 u 10:48:23 profil autora
na dvd-u: criminal.
preporučam!
šibicari bez nicolasa coppole cage-a, ali s diego luna, john c. reilly i maggie gyllengal
jedino je kraj preheppy za moj ukus.
svinjče 18.07.2005 u 12:53:07 profil autora
zasigurno ste gledali, al ko nije eto mu ga

dvd preporuka - old boy (recimo -drama?..korejski), kletva (hororac-japanski) -oba gledala sinoć, mnogodobri.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
electro cute 29.07.2005 u 23:45:33 profil autora
pogledao (opet) pi od derijena aranofskog. iako se ne slažem s temeljnom pretpostavkom filma (da se sve u prirodi pojavljuje u patternima) film mi je zakon, bolji od rekvijema. super fotografija, zakon gluma, nenadjebiva režija... a tek saundtrek? massive attack i autechre na jednom mjestu! mrak.

mozda da sam matematicar film mi ne bi bio tak dobar, al ovak je prejeben. topla preporuka.
arhimed 06.08.2005 u 01:49:03 profil autora
svi koji nisu pogledali film "zelena milja" s tomom hanksom nek to učine što prije! neću vas gnjaviti s kratkim sadržajem jer film je apsolutno neprepričljiv. ne može se pretočiti ni u strip. toliko je kompleksan i, nadasve, fascinantan. svaki detalj u scenariju je na svom mjestu i ključan je za priču. na kraju se sve spoji u jedinu moguću, najlogičniju cjelinu.
electro cute 06.08.2005 u 06:26:44 profil autora
to je jedna od rijetkih kingovih knjiga koje ne samo da su podnošljive nego su i dobre. al film mi je onako. iskupljenje u shawshanku - najbolja knjiga, najbolji film.
jel taj king piše o nečem drugom osim o zatvorima i mladim bračnim parovima koji nalete na neko čudovište?
dju 15.09.2005 u 23:15:09 profil autora
ste primjetili plimu južnokorejskih filmova u videotekama? dobri su, iako su mahom vrlo brutalni. je li netko gledao film "old boy"? nažalost, ne znam redatelja, ali ako je netko gledao, znat će na koji film mislim. nemoguće ga je zaboraviti.
matea 04.12.2005 u 19:55:42 profil autora
jel netko gledao harry pottera?
mama (moja) kaže da traje 2 i po sata i da je jedva izdržala tako dugo

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
trixy 04.12.2005 u 20:09:02 profil autora
posljednji (3) harry, kojega su kritičari nenormalno ishvalili kao najboljeg, najgori mi je i najdosadniji dosad. danas sam trebao ići gledati četvorku, al su me zajebali. prijatelji, ne...
electro cute 05.12.2005 u 12:11:15 profil autora
ja sam ga skinuo. skinuo sva četri. prva dva sam gledo. prvi je okej. drugi je super. treći će mi vjerojatno bit bezze jer mi je to daleko najbolja knjiga do sad.
dulce 11.12.2005 u 20:44:31 profil autora
nije da je steta otvarat novu temu al evo da nastavim ovdje. imam dva za preporucit:
- aeon flux: super arhitektura, scenografija i kostimografija u filmu. ako nista drugo, cipele ce vas drzati budnima cijelo vrijeme. i hocu onu frizuru! soundtrack sucks. to je malo steta. inace, zabavan film. vizuelno vrlo inovativan, ali ne ocekujte novi matrix ili sl.
- walk the line: film o johnny cashu. mislim da ce pokupiti par oscara. stvarno dobra biografska prica. evo skidam cijeli dan cashove pjesme s interneta. dobar!
trixy 17.12.2005 u 21:25:23 profil autora
dobar je zadnji harry!
dosta je mračan, face su im konstantno u sjeni...
ima mnogo novih likova i to razbija monotoniju.
meni nije bio nimalo dosadan ni naporan. frendici je bio premračan, ali joj se svidio, a dosad nije pogledala niti jedan nastavak.
electro cute 18.12.2005 u 17:49:26 profil autora
meni je zadnji harry okej, al gledo sam ga doma na kompu. da, kino skriner. slika ko na starim vhs-icama iz 88. u biti taj harry je zakon, jerbo eto... znate, ne? moja stara i stari su imali tarzana i sandokana, i kasnije ratove zvijezda, današnji klinci imaju harrya, oni malo stariji gospodare, a mi imali ramba i konana i američkog ninđu 1 2 3 4 5 6 plus minus beskonačno. pa vi meni sad recite ko je tu najgore prošo?
trixy 18.12.2005 u 19:10:57 profil autora
kino skriner???
pa ti uopće nisi gledao potera.
daj dvadesetak + kuna i odi u cinestar.
koji si ti mazohist!!! ja sam radije čekao 3-4 godine nego da gledam - pardon, mučim se sa skrinanim - starwarsima
slowpulse 27.12.2005 u 21:05:05 profil autora
Bio u kinu nakon sto godina.
Gledao 'Laku noć, i sretno'

Preporuka