Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
electro cute 02.02.2005 u 15:44:58 profil autora
votever.
arhimed 02.02.2005 u 21:07:51 profil autora
Ako idemo po istoj analogiji kao i u slucaju stoljeca (npr. 19. st. traje od 18 01. do 19 00.), onda npr. devedesete, tj 9. desetljece nekog stoljeca traje od 1981. do 1990.

Ali devedesete, naravno, nisu naziv za 9. desetljece nekog stoljeca, nego za godine koje pocinju sa "devedeset...".
Isto kao i teenageri (od thirTEEN... do nineTEEN).
Dakle, smatram da je analogija sasvim pogresna => devedesete u ovom kontekstu traju 1990.-1999. (IMHO)


bravo, darko! :)
mislim da nakon ovakvog posta nema potrebe za daljnjom diskusijom pa predlažem da se vratimo na svadbas. jel neko čuo teaser "tko to zna"? i kad će taj album? jedni ga najavljuju za veljaču, drugi za travanj.
brijem da će bit u travnju, priželjkujem da bude ranije.
dju 09.04.2005 u 14:37:40 profil autora
danas čula singlicu s novog albuma. lijepa i na prvo slušanje svidljiva pjesma.
album u rujnu.
veselim se.
arhimed 09.04.2005 u 18:09:25 profil autora
napokon se netko smilovao da mi odgovori. tenks, dju.

album tek u rujnu?!!! o, zeuse, bože! toga sam se i bojao :(

a najavljivali ga za travanj...
arhimed 30.08.2005 u 19:49:26 profil autora
situacija oko izdavanja novog albuma ljubljenih svadbas mi polako počinje ići na živce. najnovija vijest kaže da će izaći u listopadu. kontam da će bit super ako se album uopće pojavi do kraja godine. čekam ga toliko dugo da će mi splasnut želja za slušanjem kad ga napokon budu izdali.
trixy 30.08.2005 u 22:03:32 profil autora
mislim da ne bude...
trixy 05.09.2005 u 21:59:15 profil autora
sanjao sam yayu da pjeva treblebass. ništa video, samo audio. kao soundtrack za moj san. pjesma joj dobro leži.
arhimed 06.09.2005 u 00:48:30 profil autora
mislim da ne bude...


tvoj predosjećaj ili si nešto načuo?
trixy 06.09.2005 u 21:36:08 profil autora
mislio sam za splašnjavanje volje za slušanjem novih svadbasa... pa morali i čekati i čekati na novi album...
arhimed 10.09.2005 u 02:50:17 profil autora
prije par dana kupio sam original cd njihovog debi albuma ("svadbas", 1997), a do sad sam imao samo sprženi cd. elem, sad imam duplikat. želi li netko da mu pošaljem ovaj sprženi disk koji više neću slušat sad kad album imam u oriđiđi izdanju? kvaliteta zvuka je odlična, a šteta je da skuplja prašinu kod mene.
backdrifter 10.09.2005 u 17:19:37 profil autora
omnomnom
Šalji meni ako ti se da. Ja sam u Ri. Ako bi mi poslao javim ti se na mejl.
arhimed 10.09.2005 u 18:48:48 profil autora
naravno da ću ti poslat. javi mi se emajlom.
trixy 13.09.2005 u 12:08:18 profil autora
javlja mjuzik.vip.haer:

Novi album Svadbasa će najaviti singl "Pričaj mi o ljubavi" koji će biti štampan u ograničenoj promotivnoj tiraži i na kojem će se uz novi singl naći i nekoliko remixova superhita "Treblebas" te interview s grupom. Singl će preptremijerno svirati na frekvenciji Otvorenog radija od 15. rujna, dok će na ostalim radio postajama biti dostupan tjedan dana potom.
Album "La La" će se na hrvatskom tržištu naći 18. listopada, kada će biti i promocija istog te susret članova grupe s prdstavnicima medijia i fanova.

tipfeleri su kopipejstani s navedenog sajta.
pokušat ću nabaviti singlicu, a album je moj čim izađe...
matea 05.10.2005 u 12:59:36 profil autora
jeste gledali spot za treblebas?

meni je malo bezveze. ipak mi treba nešto više od "atmosfere".. blj

pozdrav lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
trixy 19.10.2005 u 14:46:13 profil autora
fotke s promocije albuma La La u Booksi, sinoć:

Link
krampus 19.10.2005 u 17:49:25 profil autora
Album ništa ne valja.
vlado 19.10.2005 u 18:42:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Meni je dobar.
Filip 19.10.2005 u 18:43:51 profil autora
ja ga nisam čuo.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
darko 19.10.2005 u 19:20:26 profil autora
ja ga upravo slusam
matea 19.10.2005 u 20:07:50 profil autora
jedino što znam da jedna pjesma podsjeća na clocks od coldplay..
a još uvijek mi se spava

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
trixy 19.10.2005 u 20:18:02 profil autora
na nekoj exp... ili exkl... emisijici na rtl-u bili darko i matea u prvom planu. hehe.
pavle 24.10.2005 u 10:28:24 profil autora
nekako imam čudan osjećaj da je naglo splasnulo apriorno nestrpljenje i oduševljenje dolaskom novog albuma. tek nekoliko rečenica komentara i ništa više. a tolio se prije pisalo i nestrpiljivo čekalo.
meni se album dopada naprosto. prva reakcija bila je obećavajuća jer nisam uspio puno pohvatati. i onda prolazi vrijeme, a pjesme otkrivaju svoju ljepotu u svojem minimalizmu riječi, zvuka i atmosfere. nisam razočaran, pozitivna vibra, paralele s prošlim albumom, i još jedno usmjeravanje svojih težnji na jug, jer tamo idemo.
ma što više pišem pod kočnicom opreza, sve sam sigurniji da mi je album zapravo odličan.
la,la je jedna smiješna, mala igra, ali upravo zato ozbiljna i važna.


arhimed 24.10.2005 u 21:14:10 profil autora
ja se do sad nisam izjašnjavao o albumu jer to nije mjuza koja sjeda na prvo slušanje pa valja pričekat s dojmovima. zasad, ovaj album mi je slabiji od prethodnika, ali to ne smatram manom jer teško je nadmašiti "jug". najveća kvaliteta svadbasa ionako leži u boji i ugođaju njihovog zvuka tj. u njihovoj originalnosti. moji trenutni favoriti su "glavom kroz zid", "nek te uvijek vodi put do mene", "la la" i "tišina", a "trči trči", "prljavo more vjetar jak" i "sve je na tvojoj strani (superman)" mi još nisu sjele kako treba. elem, svaka čast svadbasima, ali dop records mi idu na jetru s njihovim copy protection softverima koje stavljaju na diskove. već mi se dogodilo s elementalom, a izgleda da mi se sad isto počinje događat i sa svadbasom, da mi cd stalno predskače dok ga slušam, a to je vrlo iritantno. možda to nema nikakve veze sa zaštitom od umnožavanja, ali brijem da ima (jer znam kako mi sviraju cd-i koji nemaju zaštitu). tako su lijepo zajebali nas koji smo kupili original, a cd ionako nisu uspjeli zaštiti od umnožavanja. "la la" se dan-dva nakon objavljivanja mogao skinuti s neta. jako im je pomogla zaštita.
electro cute 24.10.2005 u 22:16:16 profil autora
mislim da je slowpulse jednom napisao post o tome zašto je copy protection sranje. osim toga svaka lite -onova i plextorova pržilica zaobilazi sve jebene copy protectione.
darko 24.10.2005 u 22:43:38 profil autora
meni ne ide na jetru nego na kurac taj copy protection...
da, takodjer preskače cd tu i tamo. a i ne mogu ga lako izripati da ga prebacim u mp3 player, što je moje legitimno pravo.

sam album?

dizajn omota je skroz kewl (radila ga miranda herceg).
s tehničke strane (što se omota, pa i samog cd-a tiče), čini se da je sve napravljeno nekako na brzinu... a tako ne valja.
tipfeleri u knjižici, raspored lyricsa u knjižici ne odgovara rasporedu pjesama na albumu...
i na plejeru na kompjuteru kad ubaciš piše za prvu pjesmu - "više nije vano tko je kriv". a i taj njihov plejer je izrazito ružan, nepraktičan, užasan.

što se samog albuma tiče... minimalno 4 hita nas čekaju.

osim treblebass (koja je jedna od jačih na albumu), pričaj mi o ljubavi (aktualni singl, jedna od slabijih na albumu), potencijalni su hitovi "više nije važno tko je kriv", a pogotovo "trči, trči", a možda još i pokoja.

moji favoriti su već otprije poznata "prekrasan dan" i instrumental "la la".

album je prosječan, svakako ispod očekivanja.

previše izdrkavanja na nekim pjesmama, premalo onog nečeg što bi me vezalo za album na duže vrijeme. eto.


matea 24.10.2005 u 22:50:04 profil autora
IVANE PAVLE

jel imaš ti drveće i rijeke, cd?
kakvi su tamo liriksi?

mua

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
darko 24.10.2005 u 22:53:11 profil autora
ivane pavle perkoviću
matea 24.10.2005 u 22:54:08 profil autora
bezveze... jebo te ž

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
matea 24.10.2005 u 22:58:49 profil autora
hajde ne budi lud
krunoslav šinec
..
pisat će vijest
«tomašinec je prošao test!»


pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
pavle 25.10.2005 u 23:38:07 profil autora
ivane pavle marko drugi perković thomsone