Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
johnnykola 01.10.2002 u 19:02:27 profil autora
sta je bilo!? reci!
lollipop, jesi li to citala moj curriculum vitae? long live kafka i hasek!!! koje su nebuloze tamo izvaljane. najbolji mi je onaj dio u trecoj knjigi gdje svejk iznosi nekom kaplaru svoju taktiku za pamcenje broja vagona. na kraju kaplar dobiva zapaljanje mozdane opne od prevelike kolicine informacija.
jelena 02.10.2002 u 22:26:38 profil autora
nisu uopste losi balasevicevi romani 'tri posleratna druga' i 'jedan od onih zivota'. ono, jesu u njegovom stilu, pomalo namece patetiku, ali su veoma dobri. za razbibrigu.
tristam 03.10.2002 u 07:46:50 profil autora
ha, bože pa gospodar prstenova. sve sve sve!!!!
nani 04.10.2002 u 00:56:39 profil autora
Gospodina Tolkina stvarno nitko i nikada neće nadmašiti.Ali nisu loši ni Lavovi Al Rassana od Guy Gavriel Key-a
lollipop 04.10.2002 u 12:30:23 profil autora
"Tri posleratna druga" me je malo razocarala, nisam bas ocekivala patetiku od njega nego vise cinizam, ali to sam onda nasla u Jedan od onih zivota, a pogotovo u Dodir svile (iako je knjiga pretezno ispunjena tekstovima pjesama, al je super). Inace, niko se nije sjetio Huxleya? Pa ja sam se sad sjetila da je jedna od dvije meni najdraze knjige Majmun i bit. Stvarno volim takve knjige.
linda 05.10.2002 u 22:52:22 profil autora
citala sam dodir svile od djoleta...nije lose..
jelena 17.10.2002 u 14:38:05 profil autora
slucajno naletih u biblioteci na jos jednu sueskindovu knjigu - 'golub'. em, sto je tanka, em sto su krupna slova, em sto se da procitat za jedno vece, a dobra je.
dodir svile je bas fina knjizica.
da, i jos... roman 'sve o djecaku' (all about a boy) po kojem je snimljen film. preporucujem za razonodu. tol'ko.
nitko 05.11.2002 u 08:32:05 profil autora
čini mi se da je od profesora filozofije. nekako me je uveo u svijet Milana Kundere. njegova Besmrtnost i danas je moj neiscrpni izvor citata.
pročitao sam sve njegove knjige i nekako se usudim reći da je doľivljaj neponoviljiv, a opet, joą sam presiromaąan da bih to ustvrdio.
"svatko ima pravo na svoje loąe vino, prljavątinu ispod noktiju i svoju glupost"
M.Kundera
trixy 07.11.2002 u 10:46:27 profil autora
g.g. marqez je zakon, 100 godina samoće remek djelo, a ni ljubav u doba kolere nija za bacit.
i.b. singer-ove priče su jako zanimljive, a lupio me jerzy kosinsky (sorry, davno sam ga čitao, ne sjećam se kako se piše ime)
trenutno gutam sve što je napisala anne rice (vampirska kronologija, vještice iz mayfaira, mumije, duhovi, erotika...)
lollipop 07.11.2002 u 15:12:02 profil autora
nitko: bas mi je drago naici na jos nekog velikog ljubitelja Kundere. Imam pitanjce za tebe koje, vjerujem, ti opce nece biti problem. Malo se ne snalazim u tome koje je knjige napisao na francuskom i kada, a i kolko ih opce ima (sve skupa, ja sam procitala jedno 7). Znam da mu je Polaganost bila prva na francuskom, koje su dalje? thnx
jelena 11.11.2002 u 00:31:35 profil autora
onaj sijedi komicni cikica glumac (steve martin) napisao je knjizicu 'shopgirl' (prodavacica). slucajno naletih na nju na polici bestselera i... nije opste losa.
vlado 11.11.2002 u 12:58:05 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ljudi, jel neko citao "Cudesne pustolovine Cavaliera i Claya" od Michaela Chabona? Ako nije, trebao bi... Ovaj forum mi izgleda pun ljudi kojima bi se to svidjelo!
jelena 16.11.2002 u 00:44:41 profil autora
jel' iko citao roman 'dolazim po tebe i vodim te sa sobom' od nikola amanitija ('ti prendo e ti porto via', nicolo ammaniti). lud je do kraja, al' je dobar.
zumbula 03.12.2002 u 16:14:10 profil autora
Godina bisera Zuzana Brabcova.
Čitljivo i pomaknuto.Urednica, novinarka, alkoholičarka, lezba, prije svega zgubleno stvorenje srednje generacije puca po šavovima i odlučuje prihvatiti strah od same sebe i dobro postrugati po dnu .
Eva Grlić Sjećanja.
Očekivala sam nešto drugačije ali dobro je pročitati da svako poslijeratno doba donosi seljačine koje dominiraju i nameću svoje smeće od mentalnog sklopa.Da su svi oficiri s ružom ko Žarko Laušević možda bi im oprostila(nebi of kors)

Hanif Kureishi Buda iz predgrađa
Jako jako jako dobro.

Izmjenio - zumbul u 04.12.2002 10:40:30
zumbula 04.12.2002 u 15:36:21 profil autora
E da Damir Karakaš Kino Lika. Kratko ali ne slatko. Surovo. Puca do kosti.
miss krampus 08.12.2002 u 02:57:26 profil autora
Karakaš vlada. Vedrana Rudan je svetica. Sve ostalo mi je više manje goli kurac. Bog mi je dao razumijevanje engleskog na dar pa ne moram čitati glupi, dosadni realizam iz tranzicijskih zemalja. (Ali, i što se toga tiče, da realizam ne mora biti dosadan, lijepo dokazao Robert Perišić. Iako mislim da mu je prva knjiga bezveze, "Užas i veliki troškovi" ima i više nego dovoljno sjajnih trenutaka. Dajte pročitajte to.)
Plus, već pradavna Jergovićeva "Mama Leone". Ne znam da li je pojam "stilist" onaj koji tražim, ali valjda će biti jasno ako kažem da je najveći u toj kategoriji.
A i Ferić... on je ipak Ferić, jebiga, i nije se s tim zajebavati.

Izmjenio - miss krampus u 08.12.2002 3:15:39
corvus corax 08.12.2002 u 20:10:47 profil autora
eeeeee.....ja bas citam neke cudne knjige u zadnje vrijeme...boli me glava vec...
grcka mitologija me opusta u zadnje vrijeme..ima koji prijedlog
waiter in his 60s 21.12.2002 u 21:04:10 profil autora
ja prozu ne čitam već predugo, nedostaje mi,
ali ako je se opet uhvatim stvarno nikad
neću završit taj nesretni faks...
čitam uglavnom recentnu
anglo-saksonsku poeziju koju kupim po
online poetry magazinima; od poznatih
faca u zadnje vrijeme gutam sylviu plath

ako želite čitati, ali ste prelijeni ili
prekratki s vremenom, toplo vam preporučujem
poeziju
jelena 13.01.2003 u 11:06:14 profil autora
nick hornby ('all about a boy') je urednik knjizice s 12 novih prica savremenih pisaca, britanskih i americkih. knjiga se zove 'speaking with the angel'. price se veoma dobre.