Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
daddy 30.10.2002 u 14:49:22 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ovo bi trebalo biti malo proširenje teme koju je oak počeo s top listom naših spotova. zanima me što mislite? zadnje 3 godine iskopao sam da bi bilo bolje da nas u spotovima nema. naravno da tu spiku nisam prvi patentirao, ali fakt je da je takav pristup rijedak, pogotovo kao konstanta (iznimak je 30-tak sec u "bogu" i crtani ripper u "ultri"). zapravo, dojadila su mi višegodišnja gunđanja režisera kojima band na spotu samo smeta (!?) onda sam skužio da je i meni tlaka nekaj glumatat, uvijek to izgleda jadno. ipak, razmišljam da li nam je, između ostalog, zbog toga pala tzv. popularnost. ne bi me čudilo. pa svaki gažer voli nasrat svoju facu nasred ekrana, a često im se to i isplati.
da li mislite da bi se band trebao pojavljivati u svojim spotovima? što zamjerate spotovima pipsa? što vam je dobro? da li, po vašem mišljenju, naši spotovi imaju neku konstantnu kvalitetu ili šaraju?
sally 30.10.2002 u 16:52:06 profil autora
mrzim gledat usrane likove kako trepcu okicama pred kamerom samo da bi glasic dobio i lice. mislim da za dobru koncepciju spota to uopce nije bitno, ovisi koliko je redatelj pametan i dobro radi svoj posao; nekad u to bas super uklopi izvodjaca, a nekad u cijeloj ideji nema ni sekunde za njega. glupo je tu sad raspravljat bi li se ili ne bi trebali pipsi pojavljivat u spotovima (ionako su vam do sad spotovi bili dobri), al onako, po mom ukusu, sve to lijepo izgleda i bez vas.
dobro je kad je pjesma neopterecena likovima, bitna je prica i atmosfera koju bi mr. redatelj morao iz tog izvuc.
vlado 30.10.2002 u 17:31:45 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Daddy, dobro pitanje... Po meni je stvar vrlo jednostavna: svaki spot je mali film, pa ako ti se ne da glumiti - bolje nemoj...
lollipop 30.10.2002 u 21:37:03 profil autora
heh, bas sam bila razmisljala zapocet tu temu, kad evo, neko me preduhitrio. Slazem se donekle koncepcijom price spota i sve ovo sto ste naveli (da ne ponavljam), ali za takve stvari postoji FILM (kratki, dugometrazni, whatever), pa ako reziseru smetaju muzicari, nek se pozabavi necim drugim... u nekim spotovima bas i pase da se muzicari ne pojavljuju, u nekima ne (npr ne mogu zamisliti spot Oasisa Cigarettes&alcohol bez njih; to je jedna koncepcija tuluma koji oni svojom pjesmom vode.)Doduse, puno zavisi od koncepcije rezisera, ali opet ne bih sad to dijelila na - pojavljuj se/ne pojavljuj se, vec jednostavno prepustila to feelingu, odredenoj situaciji. Kategoricke odluke sad me ima sad me nema...muzicar i moze imati neki svoj razlog, ali ne znam zasto bi to nas trebalo smetati. Pa ja sam jako tuzna kada se npr. Damon Albarn ne pojavi u spotu (buhuhu). Sto se Pipsa tice, stvarno su im svi spotovi (od dernjave) na razini i nema im se bas sta za zamjerit (biti ce vam cudno, ali meni je Bolestan jedan od drazih). Svida mi se sto su tako raznoliki, na kraju, i pjesme su koje prezentiraju. Ali, kao sto mudri stari budizam kaze: u nicemu ne treba pretjerivati, nije dobro ici iz krajnosti u krajnost, tako bi sugerirala pipsima da se opet malo pojave. A to ima li veze s uspjesnosti... ponekad ti neki bend upadne u oko bas zbog spota (meni su tako npr Massive Attack upali), bilo u njemu muzicara ili ne (npr. meni legendaran spot Chemical Brothersa (what is the name of the song, goddamnit?!) s gimnasticarkom nema ni spomena nekim muzicarima). Zakljucak je valjda da odgovora nema , ili ih ima milion, da li pojavljivanje doprinosi ili ne, ali ja osobno ne smatram da odnosi. Ne etabliranim bendovima. A opet, onaj ko zeli privuci jos publike, valjda ce to najbolje napraviti face to face :)
waiter in his 60s 31.10.2002 u 01:44:18 profil autora
zanimljivo,
kad razmislim meni su najbolja 3 spota od
pipsa baš bez benda ili uglavnom bez njega:
bog,nogomet,motorcycle boy
najbolje mi je kad video ima neku svoju
priču koja na prvu loptu uopće nema veze
s pjesmom pa joj daje totalno novu
dimenziju
waiter in his 60s 31.10.2002 u 01:48:39 profil autora
ovo s totalno novom dimenzijom mislim
na BOGA - pjesma mi je postala puno
draža nakon spota
johnnykola 31.10.2002 u 18:55:31 profil autora
sta je bilo!? reci!
meni se na primjer songica 'ljubav' zgadila nakon spota. kasnije sam citao u 'dugom vikendu...' da se bas ni dudi nije svidjao onaj blue lipstick. ni spot za krumpiru mi nije nesto, ali dan, mrak, narko, a posebno bog. e, to je sasvim druga prica. bog mi se narocito svidio jer sam ga (sad cete kontat da se preseravam) upravo onakvim zamisljao. ono, kad pukne nebo, pa klikerasi, pa ono naganjanje po sumi... i mars napada je dobar. drzim da neke pjesme treba pratiti prica, a opet za neke je bas fora napraviti totalno nevezanu kontemplaciju. vecini se vjerojatno nije svidio onaj uradak za mc boya, ali meni je bio beton, pa sam i ripperu pisao da bih i ja trebao nabaviti kacigu pa s njom na glavi raspravljati s dzasminom o dolasku plavih kaciga. elem, uglavnom se plesalo i jedva cekam spot za 2X2. cheers,
johnny

p.s. samo jos da dodam da bi bila dobra fora napraviti natjecaj za scenario za jedan od spotova.

Izmjenio - johnnykola u 31.10.2002 19:07:19
dju 31.10.2002 u 19:32:42 profil autora
ja i muž smo se zakleli na vjernost i na život bez tevea, tako da mi je osobno svjedno ima li vas u spotovima, ali načelno mislim da biste trebali pokazat njuške. nije to ono što diže ili ruši spot, nego redatelj.
jelena 01.11.2002 u 01:09:33 profil autora
vise volim da se pojavite, barem kao u 'bog'-u, nakratko, ali ako bas nikako ne ide... pa, nemora, boze moj... ovisi to o slucaju, ali mislim da je fer da vas ima. ali... ma, vazno da je dobar spot!
linda 01.11.2002 u 16:43:50 profil autora
ja se slazem s jelenom. meni je draze kad vas vidim, bar na kratko kao u bogu. da ljudi ipak vide tko to tamo pjeva:)
DanMrak 02.11.2002 u 07:54:38 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Helou ljudovi! evo mene po prvi puta...a što se tiče ne pojavljivanja Pipsa na spotovima...... pa u početku mi se to nije sviđalo,ali kad sam vidla kak je dobro ispao Dan,mrak i bez njih mislim da je to stvar redatelja.Ak ocjeni i vidi cijelu priču boljom bez njih onda je i bolje da ih nema a ne da ga njihovo pojavljivanje opterećuje. Btw. Evo baš sam se sjetila..točno danas prije 3 god je trebao izaći Bog(nije,kasnio je) :-)))) bokić
waiter in his 60s 04.11.2002 u 12:52:51 profil autora

''...bog mi se narocito svidio jer sam ga (sad cete kontat da se preseravam) upravo onakvim zamisljao. ono, kad pukne nebo, pa klikerasi, pa ono naganjanje po sumi... ''

moram i ja još jednom potcrtati da mi je
bog stvarno najbolji video pipsa

a ko je točno imenom
ona zombi treba - osvetnica?
nitko 05.11.2002 u 08:38:03 profil autora
Kundera će reći da je fascinantno kako se u novinama svaki tjedan po desetak puta pokaľe predsjednikovo lice. Kao da nitko ne zna kako on izgleda. To bi se moglo upotrijebiti i za pjevače. Pitam se samo o kojoj se to popularnosti radi. Valjda nedostaje ustaąke ikonografije.
trixy 05.11.2002 u 10:18:22 profil autora
tako mi je svejedno hoću li vidjet face ili ne ako je spot DOBAR i ZANIMLJIV - što je jaaako rijetko u domaćoj produkciji.

ide mi na živce kad se bendovi preseravaju tipa - više nas nećete vidjeti u spotovima, pa se fanovi napale, pa onda nekome fali malo preseravanja pred kamerama i na TV, pa onda kažu: ma samo smo malo... (ne znaju ni sami što), ili to je bilo samo za prošli album...

bilo bi zanimljivo kad bi se moglo birati kome zabraniti pojavljivanje u spotovima - hiphoperi, somadolara, onamalaodšuputa, jole, paolaglavneurednicehatevejavalić (ne slušam ih, ali mi se život zgadi kad ih vidim na teveju)
lollipop 05.11.2002 u 13:22:05 profil autora
nitko: to ti besmrtnost citas? :)
Hadzo 05.11.2002 u 16:15:21 profil autora
Moze li malo cinizma: mozda nije lose da se bend pojavi u spotu jer Dudo cesto mijenja clanove pa da ljudi vide tko je sad u postavi, mozda ga za 6 mjeseci vise ne bude, he he he...

Salu na stranu, Pipsi su kroz spotove s Boga provikli koncept svoga nepojavljivanja i fakat su to bili i neki od njihovih najboljih spotova uopce (Izuzetak je Mars napada, znam da je pjesma zajebancija, ali spot je jednostavno besmisleno los). Nastavite tako, decki.
johnnykola 06.11.2002 u 07:58:07 profil autora
sta je bilo!? reci!
meni je mars dobar. mislim, kad je crnjak -nek' je crnjak.
trixy 06.11.2002 u 08:57:51 profil autora
meni je mars jedan od najduhovitijih hr spotova ikad i uopće. k tome je i zanimljiv. a to je rijetkost "na ovim prostorima"
tristam 13.11.2002 u 07:58:31 profil autora
mislim da je totalno nepotrebno da se bend vidi u spotu, ali ko voli nek izvoli!
vlado 15.11.2002 u 18:16:22 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Mars napada" je dobar spot, jedino sto bi ja cijeli spot gledao one specijalce kako plesu!
johnnykola 15.11.2002 u 18:55:24 profil autora
sta je bilo!? reci!
slazem se za specijalce.
electro cute 20.11.2002 u 16:39:30 profil autora
pojavljivanje-da ako ima smisla. najgluplji spotovi su tipa-šibni pivača s crnim očalama u nekakav ambijent i pusti 10 pičaka da plešu oko njega (vrijedi i obrnuto). najbolji spot svih vremena-paranoid android od radioheada.