Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 6
 
daddy 23.08.2011 u 15:54:29 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
seko, nemoj bre ti da se javljaš uopšte ovaj put.
lepo nas čekiraj privatno tamo negde oko riliza, nemoj da me nerviraš.
ti si seka.
DanMrak 23.08.2011 u 20:29:07 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
:)))

a dobro... braco zna i seka ima da šuti i sluša.
gogolj 24.08.2011 u 13:17:30 profil autora
11.11.2011.
2x2


na sv. martina :)
sis 24.08.2011 u 13:24:40 profil autora
još možeš popraviti sve
a popit ćemo nešto u to ime...
gogolj 24.08.2011 u 13:25:23 profil autora
nego šta :)
Josh 09.10.2011 u 19:26:03 profil autora
prokleti kralj
zadovoljan sam knjižicom, fotkama, ma svime :D

ljubav!

iako, poželiš onda ovako divne stvari svaki dan....

ovisnost
daddy 10.10.2011 u 18:56:13 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
super. eto, pred nama je i dvd, nadam se da će vam srca biti na mjestu.
a ko zna, jednog dana kad odrastemo dođemo i do dubrovnika.
prijatelji......
.........
.........
situacija je kriminalna.....
i znam da svi to znate i ne moram vam ništa pričat.
pozdrav našim gosparima i svima koji ste uz nas.
trudit ćemo se premostiti sve ovo na najbolji mogući način!
coflek 11.10.2011 u 01:53:15 profil autora
elem , bek / bekovi (?) na malenoj su odlični . knjižica europska :D vidimo se!možda.
Flafi 30.10.2011 u 14:29:20 profil autora
Pokaži ribaš pod. Pokaži bojaš ogradu.
Što se tiče 2x2 USB-a - nadam se da će ovaj puta zvuk biti zaista 320 kbps. Bilo je govora o tome da će na USB diskografiji bitrate biti 320, no zapravo je nešto niži. Imam ovdje samo demo PZG-a, na njemu je VBR s prosjekom oko 200, ne sjećam se kakva je stvar s ostalim albumima (ostalo sam pobrisao, sve sam svoje pipsane CD-ove sripao u FLAC).
Žao mi je što audio neće biti u WAV-u ili FLAC-u, samo eto, trebalo bi biti poprilično jeftino, pa se valjda i ne bi trebali žalit.
Nisam neki audiofil, i vjerojatn ne bi skužio razliku između dobro sripanog MP3-ja i WAV-a, al malo mi je žao što nešto što će se slušat još dugo, dugo nije u optimalnoj kvaliteti.
Jebiga, od Pipsa sam obično navikao na vrhunsku kvalitetu, ne samo što se tiče pjesama i zvuka, nego i omota albuma, spotova, sajta, pa me prošli stick malo razočarao sa tagovima i bitrateom.
janakis 30.10.2011 u 15:57:51 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
evo, nemam pametnijeg posla ;) letimično sam provjerio.
većina stvari s diskografije je 320kbps. na bogu su dvije stvari 256 (motorcycle boy i nacionalni park), na dernjavi isto dvije, možda tri, na fredu i dir-u već više variraju (čak ima neka od 183), ali većina ipak 320.

ja osobno ne primijetim razliku između 320 i 183. ruku na srce, mislim da rijetki doma imaju opremu da bi to mogli.
a .flac mi samo zadaje probleme s kojim playerom puštati, jer vlc mi je super za filmove, ali nepraktičan za ziku. treći player ne želim.

ali, da, ja ne brijem tolko na zvuk...
meni je poruka bitna :D ahahha
daddy 30.10.2011 u 16:33:49 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
a evo temice, baš mi je milo.
1. optimalan bitrate za mp3 je 256, nitko ne kuži razliku između toga i 320, to je najbolji omjer kvalitete zvuka i potrošenog prostora na discu.
2. sve što nije wav je bezeveze. oni koji kupuju usb stick prvenstveno očekuju solidno konvertiran mp3 i precizno tagirane songove za daljnju aplicirivost u kompu.
3. naravno da mi imamo wavove, ali oni bi zauzeli gotovo gigu i pol na usb-u i onemogućili bilo kakve bonuse.
4. a narod hoće bonuse, pa će bonuse i dobit.
5. smiješno, ali svi vi recimo s radio stanica, znali vi to ili ne, konzumirate mp3ce, pa šta mislite da su u kompovima radio postaja wavovi koji imaju 8x veće zauzeće na discu?!?! budimo ozbiljni. evo, ja ću sad po prvi puta u karijeri radio stanicama poslati mp3 u 256kbs!
6. a da ne govorim da većina osobnog ekvipmenta više nema veze s reprodukcijom wava, na moju preogromnu žalost
7. evo i jedne ekskluzive. na dvd-u, a on će biti double layer (zapremina 8,5 giga) zahtjevao da bude najbolji mogući zvuk. i, što se desilo? jedan od prototipova u nekoj fazi je štekao! zašto, zato što je, koliko god sve bilo u konačnim gabaritima dovoljno da protok informacija u nekoj sekundi bude "zaglušenje u kanalu" da stvar zeza.
i ništa, sad imamo ac3 konverziju, koja je standard i na vanjskim dvd-ima, to je bolja konverzija od mp3 320. ali nije ko wav i ne može ni biti jer fizički ne stane u tako dugom koncertu, 132 minute. znači, morao bi skraćivati gig, a to nisam htio.
ako imate kakva daljnja pitanja, samo izvolite.
daddy 30.10.2011 u 16:43:53 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
i još nešto da dodam.
tko od vas ima zaista pošten kućni ili pokretni ekvipment pa da me jebe s razlikom u konverzijama?
tko ima doma lajnu vrijednu cca 5 i više tisuća eura i po mogućnosti akustički tretiranu sobu u kojoj to sluša?
tko ima na i podu/i phoneu sluške vrijedne najmanje 2000kn (najnajmanje!?) pa da se stvarno možemo ozbiljno razgovarati.
odgovor: manje od 1 posto vas.
statistika govori sljedeće: filmove gledate na usranim laptopima i jefitinim lcd screenovima ili telkama, a muziku slušate s telefona ili mp3 playera sa smećem od sluški na kojem vrijeđa da se uopće obazirem na issue.
teško mi je, zaista mi je teško slušati kako "pipsi spuštaju kriterije2 jer su moji kriteriji vasiona.
daddy 30.10.2011 u 16:52:08 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ono što na koncu predlažem je da svaki tko želi imati 2x2 gig u wavu i isti naruči, nek slobodno to napomene i ja žu se pobrinuti da to tako i dobije.
al nema dodataka i nema tagiranja. wav se ne tagira
Flafi 30.10.2011 u 18:57:23 profil autora
Pokaži ribaš pod. Pokaži bojaš ogradu.
Super, mislio sam predložiti da se u budući webshop u opcije za naručivanje sticka ili DVD-a doda "+ download WAV/FLAC" opcija, pa nek i bude za koju kunu više, al kako god se to riješi, bit će odlično.

Čini mi se da lossy formati polako gube smisao kako nam je pristup internetu sve brži i kako imamo sve više prostora na računalima, mobitelima i mp3 playerima.

Neki dan sam si pustio NME-jev radio čisto da nešto slušam dok igram videoigru (u igri koju igram svira kretenska muzika, a na NME-ju bude dobrih stvari), ali sam ga nakon dvije utrke morao ugasiti jer sam uz svo škripanje guma i brujanje motora u Need For Speedu skužio da je zvuk užasan. Em što fajlove vjerojatno već drže u mp3-u, em što stream puštaju na 128 kbps. Užas. Ima i internetskih radija koji puštaju stream u FLAC-u, ali nisam našao ni jedan na kojem mi glazba ne ide na živce.

Kontam si - ako videa s macama na jubitou više ne gledamo u 240p rezoluciji, ako nam telefoni i fotoaparati koje nosimo po džepovima snimaju fotke i video u sve boljoj kvaliteti, ako nam videoigre zauzimaju sve više i više gigabajta, ako su i gole žene koje gledamo na internetu sve manje kockaste i zrnate - zašto bi i dalje morali slušati oštećenu glazbu, u kakvim god ju uvjetima slušali i koliko god to oštećenje primijetili ili ne.

U svakom slučaju, radujem se pjesmama sa 2x2, u kojem god formatu ih slušao.
DanMrak 08.11.2011 u 15:01:05 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Countdown.
sis 09.11.2011 u 09:51:30 profil autora
još možeš popraviti sve
Datum se bliži, a ja još ne znam kako nabaviti u petak svoj dvd i mp3. Na biznisu još nema, koliko sam shvatila neće biti u dućanima. Trebam li mailat Gogi pa se odšetat do nje i kupiti? Ili sam već trebala rezerviratri i sve je razgrabljeno? Nervozna.
puki 09.11.2011 u 10:37:31 profil autora
Old rabbits die hard
I mene zanima isto to. Nadam se da nisam zakasnio.
DanMrak 09.11.2011 u 11:22:37 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Kajjaznam...ja nekak nisam u panici. Gazda ima neki plan. Uvijek ima.
janakis 09.11.2011 u 13:30:22 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
zar zbilja mislite da, ako se prodaje samo preko weba, da bi nas danonoćnih "online:18" forumaša itko mogao preduhitriti ;)
puki 09.11.2011 u 13:37:09 profil autora
Old rabbits die hard
Haha, a čuj, kakve stvari su mi se do sada dogodile, ništa me ne bi iznenadilo :)
dendrofil 14.11.2011 u 19:45:03 profil autora
poleti i leti
trenutno nisam pri lovici, pa me zanima kako otprilike stvari stoje, hoće li ostati dvd za mene da si naručim tek za oko tjedan i pol?
puki 14.11.2011 u 21:12:39 profil autora
Old rabbits die hard
Hm, jel zna netko kako se rješava adresa - hoću li biti kontaktiran mailno ili moram negdje (gdje?) unijeti adresu novu? Hvala upravi.
daddy 14.11.2011 u 22:37:29 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
nema nikakvih problema, ali ako želiš milijani se molim te javi.
dendrofil 26.11.2011 u 18:06:39 profil autora
poleti i leti
sad sam pokušao naručiti dvd i usb u dućanu i traži me broj mobitela, a mogu ga upisati jedino u polje gdje se prijavljuje kao novi korisnik, tako da bih morao napraviti novi profil samo zbog toga. šta da radim?
daddy 27.11.2011 u 09:15:36 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
zvonimir.rakijasic@gmail.com

zvonetu piši. bit će sve oke.
johnnykola 19.12.2011 u 10:32:57 profil autora
sta je bilo!? reci!
upalim sinoc tacno u 02:40 hrt kad ono krecu gume na kotacima.♥♥♥♥♥
daddy 19.12.2011 u 20:36:18 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
razaramo ;)
johnnykola 20.12.2011 u 08:11:55 profil autora
sta je bilo!? reci!
(((((((:
darko 05.01.2012 u 21:58:44 profil autora
evo i mene (napokon) na koncertu u ZPC-u, točno 10 mjeseci kasnije.
ovo vam šaljem samo sms s koncerta, jel. upravo svira MC boy.
a sad me ispričajte.

(hvala, M.L.)
darko 08.01.2012 u 01:19:17 profil autora
nakon 2put odgledanog dvd-a mogu sam ponoviti ono što sam napisao na facebooku:
- nikada niti jedan muzički dvd uradak nije u meni pobudio toliko emocija koliko ovaj 2x2 dvd;

dvd je zaista divan i premda nisam propustio niti jedan ključan koncert od 2000. naovamo, mijenjao bih bilo koja 2 (osim KSET-a 2006. i Boogalooa 2007.) za ovaj 5.3.2011.
al ipak, jesam sretnik što je snimljen ovako sjajan dvd. na trenutke sam se zaista osjećao kao da sam (bio) tamo.
najviše mi je suza (radosnica) izmamio narko, gdje se kadrovi yaye i daddyija, 2 ljudi koji se vole i pjevaju duet jedne od najljepših ljubavnih pjesama ikad, izmjenjuju s kadrovima onih koji najviše vole Pipse, onih koji su uvijek tu... kako stoje u prvim redovima, njihove ekspresije lica, iz kojih isijava ljubav i oduševljenje, njihovi zagrljaji, držanja za ruke... civ3, filip+snajka, vlado, zv, jelena, dju, zumbul, nikola...
dvostruka ljubavna priča. jer pipsi su naš narko.
aj čao.