Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 6
 
janakis 04.03.2011 u 16:21:18 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
mijenjam dvije karte za vecetas (petak) za dvije karte za sutra (subota) :) 0992237527


ma ne budi lud! kaj misliš zakaj svi idu u petak - zato kaj je klopa u petak! ja znam, sanjao sam.

p.s. bend, razvalite!
sis 04.03.2011 u 18:14:22 profil autora
još možeš popraviti sve
mijenjam dvije karte za vecetas (petak) za dvije karte za sutra (subota) :) 0992237527

ma ne budi lud! kaj misliš zakaj svi idu u petak - zato kaj je klopa u petak! ja znam, sanjao sam.

p.s. bend, razvalite!


ne spominji klopu, ja ću opet brinut da ću u kuhinji ostat ;-)
preks 04.03.2011 u 23:24:00 profil autora
We''re getting away with it all messed up. That''s the living.
prodajem kartu za gig 5.3.
80 kn

tpreksa@live.com

0911890028

sis 05.03.2011 u 00:32:58 profil autora
još možeš popraviti sve
obično nakon koncerta imam podvojene osjećaje. radost jer je bilo divno i tugu jer tko zna kad će opet. srećom sad znam kad će opet i to je baš savršeno.
hvala za porculan
coflek 05.03.2011 u 00:57:25 profil autora
Kraj koncerta je pobijedio. Čestitke bendu na odličnoj svirci, fakat ste uigrani do ibera . Nema mjesta analizi,što je bilo bilo je . 2x2 pobjeđuje. Hvala. btw ima ko za posudit 80 kn?hahahha
janakis 05.03.2011 u 15:47:53 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
lepo je bilo! par lijepih iznenađenja!
drago mi je da sam bio pametan i kupio karte za oba giga.

(p.s. večeras navodno kiflice)
DanMrak 06.03.2011 u 03:35:15 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Sretna sam što imam Pipse.

Toliko za sada. Sutra (možda) više.

:)
janakis 06.03.2011 u 14:01:21 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
bolja je bila subota! definitivno! puna dvorana, valjda zato i bolja atmosfera...
iako u petak mak, bumtres i vjerojatno vrlo raritetna sve su pjesmice dosadne... i zde na lead vokalu na nogometu.
al subota je imala više favorita. sebastian, trener i meni vrlo neobična pjevač b&s.
šinec razvalio gume na kotačima.

rosita mi se sviđa vrlo.

(žao mi je sao paola, čudi me da nije bilo mafije... ali upozoriše, očekujte neočekivano.)

bravo, bend, svaka čast!!
darko 06.03.2011 u 16:47:57 profil autora
vidio sam malenu, gume, rositu i susjede. kad gledam gume, kao da sam tamo, u 4. redu. vidim vladu, filipa, gogolja ispred sebe.. jebote, naježio sam se gledajući.
dajte još youtube linkova tko ima.
oak 3 06.03.2011 u 17:18:41 profil autora
http://foto.muzika.hr/thumbnails.php?album=424

fotke s koncerta na www.muzika.hr
backdrifter 06.03.2011 u 19:27:24 profil autora
omnomnom
http://goo.gl/s9Xml hihi :)

Regularni dio koncerta ok, ali bisevi fenomenalni!!! Skoro pa posebni mini koncert :) Baš je lijepo bilo. :)
gogolj 06.03.2011 u 20:23:20 profil autora
jeben je bis bio, jeben. za mene lično pak, najbolji je bio šaran. koja kraljina uff, dajte ono obvezno i na cd i na dvd, naježio sam se. nije mi ni na kraj pameti bilo da bi upravo šaran mogao biti gost, a da bi mogao pjevati sina još manje - vrh!
gogolj 06.03.2011 u 20:24:59 profil autora
i žao mi samo da nema više šinecove harmonike na poštaru a pogotovo na 2x2, iako i ovako to zvuči jebeno ae ;)
DanMrak 07.03.2011 u 17:21:22 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ajmo tradicionalno reći pokoju.

Kao što sam već i naviknuta, ovakvi tipovi Pips koncerata me malo šutnu iz nekakvog ritma svakodnevnice. Zapravo me socijalno onesposobe, a emocionalno....pročiste.:) Stvarno nemam nikome ništa za reć, jer sam rekla sve što sam imala u petak i subotu. A i meni je rečeno sve što mi je trebalo. Dragi Lastane, koja je moja dijagnoza?

No dobro.....i tak ja, sad kad malo više šutim imam dosta vremena, pa to malo rezimiram.

Meni je u petak bilo jako lijepo. Zapravo bilo mi je toliko lijepo da nisam ni shvatila dok mi netko nije rekao kako je publika prilično pasivna. Razlog tomu je bio vjerojatno što sam bila jako zadovoljna već i samim ljudima koji su bili kraj mene, pa mi nije previše trebalo. Primjetila sam naravno da bi stvari ma stageu i oko njega mogle bolje funkcionirati, ali ono kaj sad.

Subota jednostavno odlična! Obzirom na iščašenja koja sam zaradila na koncertu prije nisam baš imala neku volju previše divljati, što i nije loše jer sam bolje slušala i gledala. A stvarno sam imala i što. Set lista mi je za koju nijansu bila bolja u subotu. Mada heeeej u petak je bio Mak i Kud plovi ovaj brod.

Sve u svemu baš sam onak jako sretna i ispunjena. Tenks!
daddy 07.03.2011 u 18:33:05 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ako se netko oporavlja od ovih koncerata to nisi ti nego čovjek kojeg si osedlala na 2 i pol sata. on je jednostavno riknuo.
DanMrak 07.03.2011 u 19:14:17 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
=)))) Hahaha!

E čekaj, čekaj..., ponudio se par puta do tada. Ja ga nisam ništa tražila. I poklekla sam na Dan, mrak. Jesam. A ona je kao što znamo dost "kratka".:/ Inače Andrej je ok. Ne oporavlja se u bolnici ili tako nešto. On je osim toga sportaš. Mora trenirati :P A ja nisam sportaš i zato me sve bolilo idući dan.

Pouka: NEMOJ više. Neću. Ozbiljno.
ZeeK 07.03.2011 u 20:41:43 profil autora
pišem o suboti:
dobro je bilo! bend odličan, gazda raspoložen, set lista poduža, zvuk odličan...
a sad što većina publike bila premirna*, što je moglo još 100 ljudi uć ili što nije bilo makar pive za popit su manje bitne stvari.
nama je bilo dobro... i to pamtimo! :)
*osim starih forumaških baraba sa lijeve (gledajući iz partera) strane stage-a, veliki respect za njih! ;)
daddy 07.03.2011 u 21:33:44 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
gospodo, zagrebački plesni centar NEMA DOZVOLU za prodaju alkohola. al znate koja je fora koje se nismo sjetili?
alkohol se smije unositi!
bilo je ozbiljnih prijedloga da prisutnima u subotu nakon atmosferskog debakla u petak podijelimo štamprleke s rakijetinom.
ipak, iskreno.....jebeš ti i koncert i muziku i bend i publiku koja se mora napit da bi joj gig bio dobar.
znate....tu se ja pitam jel smo mi to u boogalooima, tvornicama i inim prostorima di je na gigu bila razvaljotka bili stvarno tako dobri ili ste vi svi samo bili jebeno pijani.
malo sam razočaran ako je ovo potonje.
puki 07.03.2011 u 21:58:41 profil autora
Old rabbits die hard
Ne moraš se brinuti, bolji ste kad je čovjek trijezan(očito je, ali je bilo potrebno naglasiti).

Znam da je moje alkoholiziranje na pips koncertima uglavnom završavalo time da pokušavam ugnjaviti raznog člana benda, a i da se ne sjećam poslije dijelova svirke. Kad sam maknio alkohol iz jednadžbe, svirke su postale puno ugodnije iskustvo - i meni i ostalima.

(a i ne volim razne prilike u kojima ekipa iz 7. reda maše uokolo punim čašama piva na "Nogomet")
Johan 07.03.2011 u 22:10:50 profil autora
Mogu govoriti samo za petak, jer u subotu nisam bija. Imam neki osjećaj da je od početka sve nekako naopako krenulo... Prvo red za garderobu, pa onda u garderobi nije bilo mista i ljudi su u jaketama ulazili u dvoranu nadrkani i tražili misto di će ostavit stvari, a prva pisma već počinje... Onda spoznaja da prostor, iako je mali, neće biti ispunjen... Ne virujem da je alkohol ima ikakve veze s tim šta je u, recimo, Boogaloo-u bila nemjerljivo bolja atmosfera.

Meni se nekako sve činilo namišteno, bez spontanosti, šta ja znam... Mislim da je činjenica da se ovo snima za dvd imala veliki utjecaj, tili ili ne mislim da se na bendu vidila nervoza, nije bilo 100% opušteno sigurno.

Vrhunac koncerta svakako Yaya i "Rosita", nikad to ne bi očekiva... Za deset!
oak 3 08.03.2011 u 00:09:11 profil autora
http://ruralnagorila.wordpress.com/2011/03/07/na-povratku-prema-gore/


evo prve recenzije koncerta
blog ruralna gorila
oak 3 08.03.2011 u 00:11:00 profil autora
« Ne treba leda, hvala

Na povratku prema gore

Autor: goranpavlov

Naravno da nitko ne bi trebao imati vječite kredite, iako ih ja bez ikakvih rezervi osiguravam mnogim dragim bendovima. Svatko može zastraniti, i na to zapravo ima i potpuno pravo, pa je malo glupo osjećati dužnost praćenja i podupiranja svega što netko u takvim okolnostima radi. Ali i u tom tipu uzaludnog podržavanja ima gušta. Gušta ima i u još nečemu, u ponovnom otkrivanju ili prisjećanju kako je nekoć dragi bend još uvijek jednako dobar, čak i nakon što sam ga, iznerviran debilnim posljednjim radovima, jednostavno prestao pozorno pratiti. Takav razvoj situacije pokazuje i da nešto malo kredita uvijek treba ostaviti, da se nađe, barem onima koji su te jednom ubijali ‘Novcem’ ili ‘Sao Paolom’, neovisno o propastima ekspedicija na druge žanrovske planete. Pipsi, jel. Srećom da je dobar čovjek Ozzy (koji to nije samo zbog ovoga) ulaznice za subotnji (nisam jučer stigao pisati, šta ću) koncert osigurao na vrijeme i osobama koje naposljetku na svirku nisu otišle, pa sam ja spremno uletio, da ne propadne. Koliko sam ispao iz vagona koji vuče Ripperova lokomotiva dovoljno ilustrira činjenica kako nisam ni imao pojma da bend uopće svira za vikend, i to dupli koncert nazvan 2×2, u Zagrebačkom plesnom centru (bivše kino Lika. Ili neko drugo bivše kino?). Na ime koncerta jesam bio naišao u programskim pregledima zagrebačkih izlazišta, ali ni na kraj pameti mi nije palo da je ime takvo jer se tako zove jedna bendova pjesma, i to je jedna od najljepših, barem u nešto mekšoj konkurenciji zadnjih dvaju albuma. A kad smo već kod toga, nigdje po štampi ili netu ne nalazim nikakve glase o koncertima, pa nije valjda da je vrlim hrvatskim novinarima i njihovim redakcijama bilo teško platiti upad, s obzirom da je bend najavio kako nikakvih promo-pizdarija nema? Okej, svoju kartu nisam ni ja kupio sam, ali zato ja i jesam bloger – nije me briga za ikakve obaveze osim onih koje si nametnem sam. Možda Pipsi trenutno i nisu najpopularniji domaći bend čije svako ukazanje izaziva interes publike, ali ako već ne zbog odlične muzike, valjda su zanimljivi zbog svojih, rekao bih, event-koncerata. Ono, nisu ne znam kako aktivni – ili zapravo samo strpljivo bruse nove pjesme? – ali limitiran broj ulaznica za nevelik prostor u kojem se rock koncerti uopće ne sviraju, a koji je stvarno fenomenalan, s time da ga je bendova ekipa sjajno ozvučila i ukrasila platnima na koja se projicirao materijal koji je uživo snimao Gonzo, ne znam, meni se to čini kao smišljeno po receptu naših estradnih novinara koje muzika nimalo ne zanima. Jebiga, sto kuna je to, prika moj. A vrijedila je svaka, jer se Ripper izgleda opet zaželio prave, bendovske, rokerske svirke, u koju su se skladno uklopili i neki prihvatljiviji momenti sa promašenih ‘Pjesama za gladijatore’. Nova, šestočlana postava, u kojoj za bubnjevima opet sjedi Tin, a koja ima i novog basista (ne mogu se sjetiti jesam li bend zapravo već i vidio bez Boršćaka), lijepo svira taj miks britpop-rocka i domaćega novovalnog naslijeđa, s tek rijetkim pokušajima dokazivanja vlastite paralelnosti s modernim muzičkim strujanjima. Iznenadilo me da sam sve tekstove s prva četiri albuma znao do u stih, iako ih osobno nisam pustio barem 4-5 godina, a zapravo me uopće nije smjelo iznenaditi, jer certain songs they got so scratched into our souls, a ‘Plači’ i ‘Gume na kotačima’ u mojoj duši zauzimaju i nekoliko parcela više nego što im je potrebno. Kao iznenađenje, ‘Rositu Pedringo’ u cijelosti je otpjevala Yaya, zvučeći kao Shirley Manson u onome kratkom trenutku u kojem se činilo kako bi Garbage doista mogli biti pravi bend i, shodno tome, daleko bolje nego što je to ikad uspjela u svojoj dosadnoj grupi. Drugi gost-solist bio je Dino Šaran u prekrasnoj verziji ‘Sina’, pjesme koju sam zbog lošeg društva u kojem se kretala kad sam je prvi put upoznao dosad izbjegavao, ali koja je jedna divna mediteranska melankolija. Inače mi je i taj Šaran sumnji
coflek 08.03.2011 u 07:36:58 profil autora
osvrt. Fulam jedan dan fulo sam sve. Bit` na pravom mjestu u pravo vrijeme... govorili su još i stari ... ma neznam ko je to prvi izvalio al` to je tak`. Fulam sebicu,susede,pb&s u novom carevom ruhu ,sina i bolju atmosferu. Ne jadam se, samo mi je malo žao. Iz onog super hrastovog parketa su se širile super vibracije , al` lajt šo mi je smetao.

Daddy - "tu se ja pitam jel smo mi to u boogalooima, tvornicama i inim prostorima di je na gigu bila razvaljotka bili stvarno tako dobri ili ste vi svi samo bili jebeno pijani.
malo sam razočaran ako je ovo potonje."

:D haha ovo me nasmijalo . Ima nešto u tome jer ne sumnjan da je subota bila (malo) pjanija. Da sam znao da se smije unosit piće pojavio bi se ko terorist s pojasom pelin bombica(kao). ne pijem baš al` definitivno mi je falilo rabrosti jer sam imo filing da gledam telku i da me netko nije trazio papiric nebi ni skužio da je neko iza :D

Znači subota je bila popravak petku a ak` je petak žrtvica nije mi krivo .

Čeka se DVD s nestrpljenjem i nadam se da me nije snimilo :)
Btw. i 1 je bio previše
sis 08.03.2011 u 10:04:38 profil autora
još možeš popraviti sve
Ne znam da li sam ja oguglala, ili je u subotu snimanje bilo diskretnije, što je možda doprinijelo ležernijoj atmosferi.
Mislim da sam prvi put uživo čula Pjevača. Očaravajuće totalno.
Shvatila sam da je ljudima u mojoj okolini nejasno što se ima ići na 2 koncerta u 2 dana. Jedan me pametnjaković pitao mislim li možda u guinnessovu knjigu kao posjetitelj najvećeg broja Pips koncrata. Morat ću ga s Dan Mrak upoznat. Nema se tu što objašnjavat, presretna sam da sam bila na oba koncerta. Ja bi još, nisam više ni umorna.
ZeeK 08.03.2011 u 11:48:19 profil autora
ko o čemu, zeko o alkoholu...
na knjizilikova sam dobio (točnu, ipak ali nepotpunu) informaciju da će bit šank, a onda mi je johnny javio da neće bit alkohola, pa sam se pripremio...nismo znali je li razlog to što je zabranjeno tamo prodavat/unosit alkohol, ili to što emil nije vlasnik neke pivovare ili destilerije :)
''još jednom izvadi nešto za pit i letiš vanka'' - kaže meni zaštitar za vrijeme koncerta. ''dobro'' -kažem ja, jerbo je to bio zadnji unučić...dalje, prije certa me je x ljudi pitalo ''gdje se može kupit piva?'' -''u trafici'', odgovorim ja:) nakon certa je jedini perković bio sa žujom, a dva konfiscirana pelina ( i to ona loša, badelova) smo nekako povratili nazad. hm... i počnemo pjevat u holu baku luciju, i počeraju nas zaštitari vanka...nismo znali da je fajrunt ;)
i da se razumijemo, pojedinci iz du ekipe uopće ne piju...i ja im se divim :)
johnnykola 09.03.2011 u 08:47:13 profil autora
sta je bilo!? reci!
mi smo se bas iskakali na oba koncerta.:)))
po meni hajlajt oba dana - jedan od nas.
jebate led!!!!!!!!!!!!!!!!
vrhunski!!!!!!!!!!!!!!!!!
stavio bih obje na dvd hladno. ne mora dvd
biti standardan.(((:

mora da je jedan od nas na krivome mjestu
mora da joj jedan od nas krivu pise pjesmu
mora da je jedan od nas tat a drugi svinja
prijatelji nas tako zovu od milja

jer to je tako normalno
znamo se vec odavno
to je tako normalno
znamo je vec odavno

mora da je jedan od nas u pogresnom gradu
prvi ide u buksu drugi na paradu
mora da joj jedan od nas krivi kuca ritam
jedan je u bedu a drugi je sretan

to je tako normalno...

pusti si muziku
legni kraj nje
ona je posljednja
laz koju imas
ljubi joj sjeme

mora da jedan od nas gubi cast i obraz
ako si spreman za zabavu spreman si i za poraz
njen smisao za pravdu smrznut ce mi srce
ja ne razmisljam glavom ja razmisljam kurcem

to je tako normalno...

pusti si muziku
legni kraj nje
ona je posljednja
laz koju imas
digni joj zastave

i pusti da stvari idu
same po sebi
i to sto se tada desi
samo je tebi

star si!

p.s. u nas divjaka poslalo u buksu,:ppp a kad smo isli
na koncert u petak tramvaj nam zablokirala parada prosvjednika.
najdebilniji transparent ikad: "imas celulit. rijesi ga se. izadji i hodaj s nama." (parafraziro.:ppp) allase!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sis 09.03.2011 u 12:00:39 profil autora
još možeš popraviti sve
joj, jedva čekam dvd!

da, nadam se da je sve ok prošlo gleda poda i ostalog inventara zpc-a, kao i susjedstva. da nas i opet lijepo prime
janakis 09.03.2011 u 13:58:16 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
Ne znam da li sam ja oguglala, ili je u subotu snimanje bilo diskretnije


bome je, ja sam se čak uspio zabiti u kameru prilikom ulaska u dvoranu :D
vidim se u prvom kadru the making off-a ;)
daddy 09.03.2011 u 17:49:31 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dragi moji,
vidim da imate problem s prvim danom; sa svijetlom, sa kamermanima, atmosferom, alkoholom.....negdje sam pročitao jednu gospodičnu koja je napisala da "nije imala čast slušat bis prvi dan". o maj gad....
ajmo reć da se prvi dan neke stvari nisu uhodale. ali to zaista nije bilo "uračunato" niti su ljudi prvi dan svjesno "žrtvovani".
jako cijenim svoju lovu, pa cijenim i tuđu, tuđih sto kuna. dakle, nema razlike, to je ista lova i prvi i drugi dan.
mi smo u dvoranu ušli dan i pol (!) prije koncerta, dan prije smo imali 6 satnu tonsku (!), sav ekvipment bio je postavljen i isproban punih 24 sata prije giga. programi za svijetlo i video napravljeni su tjednima prije koncerta.
sve se znalo u detalj. cijeli crew bio je u kontinuitetu preko 30 sati prije giga u dvorani.
ali, dragi moji, takvi se koncerti, takve produkcije se rade "po selima" jedno 5-6x, pa se ode u zg. to su vam u neka bolja vremena radili svi veći bendovi.
žrtvovali manja mjesta, fajntjunali razne issue, a onda nagrnuli u veći grad.
veliki svjetski igrači iznajme sportsku dvoranu i mjesec dana sve uvježbavaju.
mi smo daleko izvan svakog komercijalnog budgeta, omjer inpta i outputa je 1.5. jednostavno, u ovoj kurcojebini nit nema infrastrukture, a kamoli sredstava da se jedna tim od cca. 25 ljudi ušljaka prije bitnog giga.
nemojte bit nezahvalni, dali smo vam puno.
i prvi, a još više drugi dan.
da pričate djeci.
janakis 09.03.2011 u 18:26:35 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
ma dobro, mislim da je petak malo prelako pokopan...

u svirku i te stvari se ne kužim, meni je zvučalo super, neke stvari čak i bolje nego u subotu.
garderoba je štekala, malo si nervozan kad je 8:31, a ti još čekaš u redu, a rekli su da se počinje točno u 8:30 (ni minute kasnije)... no fala bogu pa se i to istoleriralo tak da je krenulo par min kasnije.
malo si razočaran i kad se, umjesto s planiranom pivicom, nađeš s cedevitom u ruci.
al to je sve više-manje nebitno kad svirka počne.

po meni, najveća prevaga u toj "atmosferi" je (ne)ispunjenost dvorane.
publiku uvijek na početku koncerta možeš podijeliti na 4 grupe: 10% ih skače, 30% čaga, 30% se njiše, ostatak stoji. tokom koncerta svaka grupa malo povuče drugu, tako da onda dobiš 20% skakača, 50% čagera i 30% njihača, a ostat će stajat njih dvoje-troje.
eh sad, kad (ko u petak) iza leđa imaš 3-4 metra praznog prostora i stalno ljudi ulaze i izlaze i stalno se netko iz nekih nepoznatih razloga prešetava ispred i iza tebe (a ne bi se prešetavali da je puno i da je gužva) i stalno se moraš micat, e onda ti se teže rasčagat. brijem da je to.